Visual Studio Code C/C++ zkušenosti

Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« kdy: 13. 11. 2022, 12:10:49 »
Na úvod podotýkám, že dělám embedded vývoj a IDE jsem většinou používal jako nástavbu nad vlastním Makefilem/cmake a GDB. Tedy nikdy jsem nepoužíval integrovaný build systém.
Důvod používaní IDE, a proč to nemastím v nějakém primitivním textovém editoru, je samozřejmě v prezenci propracovaného editoru a indexování projektu.

Poslední dobou si všímám mezi kolegy a v jiných firmách v používání toho "IDE" od Microsoftu oproti takovému Eclipsu a moc nechápu, co na tom vidí.
Můžete sem někdo přihodit vlastní zkušenosti? :)


a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #1 kdy: 13. 11. 2022, 13:50:44 »
stejne je to vsecko jen obal nad gcc, gdb, make, cmake.

akorat ze je to pohodlne pro praci :-)
jestli je vsc lepsi nez jine ide si nemyslim, podle me je to vsecko podobne.

Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #2 kdy: 13. 11. 2022, 19:43:52 »
Já třeba vscode používám pro C++ kvůli tomu, že funguje na všech platformách, pro které vyvíjím a dá se v něm nastavit v podstatě všechno. Jen ve Windows občas pustím VS, protože mi přijde pro C++ vývoj v některých ohledech lepší (hlavně debugging a disassembly view, natvis, atd...)

Jinak další výhoda je, že vscode má extensions pro hodně jazyků, takže si to člověk nastaví a může dělat web, C++, golang, rust, atd... a to všechno ve stejném prostředí.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #3 kdy: 13. 11. 2022, 20:18:06 »
na vsecky ruzne jazyky je asi nejlepsi co mi prubezne rikaji kolegove je sada od jetbrains. ale zas je to placene, takze jsem to moc nezkousel.

kdyz delam v linuxu tak jsem pouzil stejne command lajnu a pripadne i vscode, kdevelop, aby se mi to lepe debugovalo, ale buildil jsem stejne v command lajne.

pro vyvoj ve woknous v c/c++/c# je stejne nejlepsi klasicke visual studio a vscode pouzivam na debugovani javascriptu ve spojeni s prohlizecem.


BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #4 kdy: 13. 11. 2022, 23:30:56 »
Proč IDE
- navigace mezi kódem, kliknutím na funkci se dostanu na její definici, možnost vyhledat si všechny výskyty, etc
- našeptávání
- hromadné přejmenování
- debugger
- plus všechno na jednom místě build, testy, etc

Proč VSCode
- je o něco svižnější jak javovská IDE
- mraky pluginů na všechno, třeba scala furt pro NetBeans není, zatímco pro VSCode je kdejaká blbost v několika verzích a různě funkční
- je všude
- je aktuálně módní


oss

  • ***
  • 229
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #5 kdy: 14. 11. 2022, 07:26:13 »
Ja VS Code pouzivam na C/C++ pre embeded zariadenia, zatial som nic lepsie nenasiel po nainstalovani pluginu pre C++ apre vyvoj na konkretne zariadenie je to IDE, funguje intelisense, navigacia aj debug. A je to stale svizne na rozdiel od tych hroz postavenych na NetBeans alebo Eclipse.

No ak si na Windowse je mozne zvazit aj plne Visual Studio, predsa len toho vie viac a je na nom mozne priamo vyvjat na linuxe (kodis na Windowse, kompilujes a debugujes na vzdilenom linuxe alebo vo WSL).

Bugsa

  • ***
  • 106
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #6 kdy: 14. 11. 2022, 08:45:02 »
No ak si na Windowse je mozne zvazit aj plne Visual Studio, predsa len toho vie viac a je na nom mozne priamo vyvjat na linuxe (kodis na Windowse, kompilujes a debugujes na vzdilenom linuxe alebo vo WSL).

Však to samé umí i VS Code. https://code.visualstudio.com/docs/remote/ssh

Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #7 kdy: 15. 11. 2022, 10:19:07 »
I kdyby neumělo, na rozdíl od VS běží přímo v Linuxe :-D

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Visual Studio Code C/C++ zkušenosti
« Odpověď #8 kdy: 15. 11. 2022, 10:34:15 »
I kdyby neumělo, na rozdíl od VS běží přímo v Linuxe :-D

otazka je proc vsc proti jetbeans, eclipse atd.?