PC nejede po downgradu BIOSu

k3dAR

• 2 438
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
Re:PC nejede po downgradu BIOSu
« Odpověď #45 kdy: 19. 11. 2022, 10:21:12 »
Za všechny tyhle funkce vděčíte právě FW v tom čipu, takže pokud je tem obsah nějak pomíchanej, nelze se divit, že to nefunguje. Kdyby deska měla pravý DualBIOS, s dvěma čipy, pak by tohle problém nebyl, protože to prostě najede z druhé čipu, který se většinou nikdy nepřehrává.
Ten Virtual Dual BIOS by prave podle tech dohledatelnejch informaci mel fungovat tak ze pokud se poroucha ten v chipu, natahne (predpokladam pres nejaky safemode ci oklestenej druhej bios chip?) z hpt@disku zalozni kterej si tam bios ktery pretim nabehl sam nahrava... neni 100% (i kdyz na 99.9%) jiste zda to rucni nahrani bylo spravne, ani jestli tu obnovu neco neblokuje, ale situaci bych nejspis uz videt na flashnuti programatorem, bez odletovani s soic8 clipem... mam to v supleti, sice jeste nepouzite ale spis nez s restore s disku byl sel do toho :)

« Odpověď #46 kdy: 19. 11. 2022, 17:48:36 »
No druhej BIOS chip ta deska zjevně nemá, a ten jediný co tam je, je zjevně "pokažený" tak, že nic nahrát není schopný.

Ten programátor je určitě nejlepší řešení, taky ho tu mám, proveřený nahráváním Corebootu. :-)

k3dAR

• 2 438
    • Zobrazit profil
« Odpověď #47 kdy: 19. 11. 2022, 20:12:55 »
No druhej BIOS chip ta deska zjevně nemá, a ten jediný co tam je, je zjevně "pokažený" tak, že nic nahrát není schopný.
[...]
ne regulerni full-bios, ale neco co by pri aktivaci pouze umelo flashnout bios z hpa@disk...
a necekal bych ze by to bylo umistene v tom regulernim bios chipu aby ta safe obnovovala i sama sebe :)

« Odpověď #48 kdy: 19. 11. 2022, 21:09:06 »
Nabízím, že pošleš desku, zkusim to tam flashnout v programátorovi a pošlu zpět. Cena pouze doprava, preferuju zásilkovnu, už jen proto, že od nedávna mám jednu bednu téměř za zadkem :) (Česká pošta mi nekompromisně háže balíky přes plot, kchoorvy, nejde s tím nic dělat, státní podnik, prostě no, ještě že čínský kluci balej ty displeje tak dobře ;) ). Vzal bys na sebe krom nákladů na dopravu pouze to riziko, že se mi zvolší ruce a povede se mi tu desku zničit ještě víc - budu muset nejspíš čip odpájet, protože programátor nemá rád, když je připájený, i když na to kleštičky mám - ale už jsem jich takhle pár zachránil). Kdyžtak bych ti náhradou poslal jinou (funkční) desku pro socket 775, nějakou tu ještě mám a už moc nevím, co s ní :).

« Odpověď #49 kdy: 19. 11. 2022, 21:15:41 »
Je to jen zaloha.dd oříznutá na 512 KiB, nic víc.
to si asi nepomuze vratit z disku vytazene 1024kB zkracene na 512kB zpatky na disk ne? :)
Vycházím z toho, že BIOS je jen 512KiB. Víc toho do toho brouka stejně dát nepůjde. Za těmi 512KiB toho BIOSu jsou beztak samý nuly, až na konci je asi nějaká identifikace desky a nějaký drobný smetí.
Krom toho jsem to nechtěl vracet na ten disk, ale flashnout do čipu. Vracet cokoli na disk imho nemá smysl - podle mě tam je, co tam má být, ale deska to stejně nezpracuje, podle mě jsou ty rutiny VirtualBIOSu součástí BIOSu a předpokládá se, že se nepoškodí ;) (což se asi stalo).
« Poslední změna: 19. 11. 2022, 21:17:55 od WIFT ​​​​​​​​​​ »

« Odpověď #50 kdy: 23. 11. 2022, 15:17:14 »
Nabízím, že pošleš desku, zkusim to tam flashnout v programátorovi a pošlu zpět. Cena pouze doprava, preferuju zásilkovnu, už jen proto, že od nedávna mám jednu bednu téměř za zadkem :) (Česká pošta mi nekompromisně háže balíky přes plot, kchoorvy, nejde s tím nic dělat, státní podnik, prostě no, ještě že čínský kluci balej ty displeje tak dobře ;) ). Vzal bys na sebe krom nákladů na dopravu pouze to riziko, že se mi zvolší ruce a povede se mi tu desku zničit ještě víc - budu muset nejspíš čip odpájet, protože programátor nemá rád, když je připájený, i když na to kleštičky mám - ale už jsem jich takhle pár zachránil). Kdyžtak bych ti náhradou poslal jinou (funkční) desku pro socket 775, nějakou tu ještě mám a už moc nevím, co s ní :).

Dobre. Souhlasim. Napsal jsem ti email. Doufam, ze dojde.

nm

k3dAR

• 2 438
    • Zobrazit profil
« Odpověď #51 kdy: 23. 11. 2022, 22:04:42 »
edit/delete: spatne vlakno :)

« Odpověď #52 kdy: 24. 11. 2022, 05:11:17 »
Dám vědět, jak to dopadlo, když bude WIFT souhlasit

RDa

• 1 996
    • Zobrazit profil
« Odpověď #53 kdy: 24. 11. 2022, 10:39:23 »
@WIFT, prosim vycti co bylo tedy v cipu a nasdilejte to mezi image zde.. treba se jednou vykouma co se tomu stalo a proc to neslo (pokud tedy neni deska poskozena)