Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?

Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« kdy: 05. 11. 2022, 18:21:22 »
Zdravím,
vím, že jsem tu o tom někde četl, ale mé vyhledávací schopnosti stojí v tomhle ohledu slušně řečeno za prd. Co dát do krabičky do zdi za zásuvku pro data? Myslím výrobce, aby to nebyl úplný kšunt a „spotřebák, který lze koupit v každém hobbymarketu“. Stačit bude Cat5 nebo 5e (kabeláž je obyčejná pětková za půl darma, „co zbylo odjinud“, nic nového lepšího se kupovat nebude, zásuvky tohoto druhu už mi došly ;)).

To, co hlavně nemohu najít, jsou zásuvky, kde je uvnitř i WiFi (napájené přes PoE), nějaký tip, co použít? Ideálně kdyby to umělo Mesh nebo něco na ten způsob (vyřešil bych tím rovnou to, že bych nepotřebval extra APčko jako krabičku, beztak to, co tu máme, jsou zastaralé kousky). Nemusí to nutně stát raketu, ale ať to není úplný shit. Počítám tak se třemi zásuvkami tohoto typu, zbytek v dalších místnostech bude klasická dvojzásuvka.
« Poslední změna: 05. 11. 2022, 18:26:18 od Petr Krčmář »


Re:Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« Odpověď #1 kdy: 05. 11. 2022, 21:53:21 »
Tak zásuvky jsou jedno, klidně Tango, stejně tam ideálně cvakneš keystone. Já mám rád keystony od  Legradn nebo Solarix. Jsou dražší ale dobře se snimi dělá.

Co se týče zásuvky s wifi, tak záleží co od toho čekáš. Můžeš použít něco typu Unifi/ TP-link in wall

Re:Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2022, 20:03:48 »
s Legrand nebo Solarix chybu neuděláš pokud jde o zásuvky.

S AP "do zdi" zkušenost nemám, ale přijde mi to dost pofidérní když na to teď koukám...držel bych se od toho co nejdál, ale je to jen můj pocit, třeba je to úžasné a skvělé.

ja.

  • ****
  • 316
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2022, 20:53:59 »
S AP "do zdi" zkušenost nemám, ale přijde mi to dost pofidérní když na to teď koukám...držel bych se od toho co nejdál, ale je to jen můj pocit, třeba je to úžasné a skvělé.

Ono to "do zdi" až tak moc nie je, stále to trčí von. Ubuqiti In-Wall HD Má to 14x8,5x2,5 cm, pričom z tých 2,5 cm ide dovnútra zásuvky odhadom tak štvrtina. Vonku má dosť hrúbky, aby sa tam zmestili RJ-45 porty aj s rezervou.

In-Wall HD má rovnaké črevá ako nanoHD, takže je to veľmi dobrý wifi 5 AP. Akurát mi je nanoHD tak nejako sympatickejší.

Re:Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« Odpověď #4 kdy: 07. 11. 2022, 14:16:22 »

In-Wall HD má rovnaké črevá ako nanoHD, takže je to veľmi dobrý wifi 5 AP. Akurát mi je nanoHD tak nejako sympatickejší.

ma i rovnakou podporu, nebo ji ustřihnou jen tak, jako je to napadlo u AP-AC EDU (zacímco identické AC-AP jep podporované stále)? :-/
Držel bych se mainstreamu, Nano HD je asi sázka na jistotu.


Re:Jaké zásuvky s RJ-45 do zdi (s WiFi)?
« Odpověď #5 kdy: 08. 11. 2022, 18:34:42 »
Já nejraději používám produkty od R&M a dávám je do ABB Tango zásuvek
https://ecatalog.rdm.com/en/product/eCatalog-POL/Twisted-Pair-Cabling/Connection-Modules/RJ45-Connection-Modules-Cat.-6-sub-A-sub-EL/R813504/Connection-Module-Cat.-6A-EL%2c-1xRJ45-s%2c-10x

Používal jsem unifi ubiquiti, přešel jsem na HPE Aruba Instant ON. Na strop, nebo stěnu jsem si dal AP22 a do racku POE switch 1930