Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač

Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« kdy: 28. 10. 2022, 12:25:17 »
Stalo se mi u počítače, že po stisku klávesy vypínače (trigger pro zobrazení nabídky suspend/resset/vypni z MATE)
odklepnutí suspend mi zatuhla obrazovka ukazuje stále (i po vypojení zapojení kabelu obraz poslední večeře shellu).a nic ani kláv,myš nereageovala. Po vypojení/zapojení klávesnice už a ni už ani nesvítí kolečko myši, jako kdyby nebyla připojená na USB power.
Taky neustále bliká pravá/žlutá/ kontrolka ethernetu

Ale je divné,že reaguje na ping, dokonce funguje http server u defaultní testovací stránky
Tím to končí.
Zkoušel jsem i curl --upload file a nějak zvláštně to jde: jako by se něco odešle, ale zmarzne to na nějakém vysokém procentu a dále už to nejde...

Taky z něj chodí nfs pakety z portu 2049 na nějký 54123 (možná obráceně směry) a nějaká komunikace tam probíhá


To hlavní SSH: zkoušel jsem se připojit na ssh:,  ale vymění se asi 5 paketů každým směrem a pak se nic neděje (tcpdump na protějškuú
ssh -v:
Kód: [Vybrat]
ssh -v  192.168.1.67

debug1: Reading configuration data /home/x/.ssh/config
debug1: Reading configuration data /etc/ssh/ssh_config
debug1: /etc/ssh/ssh_config line 19: Applying options for *
debug1: Connecting to 192.168.1.7 [192.168.1.7] port 22.
debug1: Connection established.
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_rsa type -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_rsa-certtype -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_dsa type-1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_dsa-cert type -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_ecdsa type-1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_ecdsa-cert type - 1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_ed25519 type -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_ed25519-cert type -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_xmss type -1
debug1: identity file /home/x/.ssh/id_xmss-cert type -1
debug1: Local version string SSH-2.0-OpenSSH_7.9
ian-10+deb10u1


Taky je divné, že píská asi CPU jako u notebooků neustále.  Podle mě je v idle.





Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #1 kdy: 28. 10. 2022, 12:34:56 »
vytáhnout ze zásuvky a znovu zapnout

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #2 kdy: 28. 10. 2022, 13:29:48 »
Tak teď už ani  nefunguje ani ta poslední bašta HTTP server. Port je otevřený, vrací i nějaký paket s daty, ale asi ne nic kompletního, takže wget a curl už nedoběhnou.
Ping ještě jde.

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #3 kdy: 28. 10. 2022, 18:06:53 »
Restart. Alebo je nejaky dovod preco to nerestartovat?

ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #4 kdy: 28. 10. 2022, 18:44:19 »
A zkoušeli jste to vypnout a zapnout?

Pardon, hned jsem si vzpomněl na oblíbený seriál  ;D


Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #5 kdy: 28. 10. 2022, 22:06:01 »
 Předpokládám ,že je to linux. Může být plný třeba root FS, /tmp, swap nebo tak, nemůže  forknout proces  apod.
Každopádně  bych to nabootoval v maintenance módu a udelal fsck před namontovánîm FS a po namontování df.

Pokud ruční práce, tak vymazaný bash nebo něco takového, co nebylo nataženo v paměti.

Taky jsem zažil borca, co si vyeditoval přes připojený FS z Unixu  pomocí MC nebo notepadu v Dosu /etc/services , takže třeba 23/tcp ^M. to se pak děly věci.

Ale sázel bych na “unable to fork process” kvůli plnému FS.
« Poslední změna: 28. 10. 2022, 22:10:40 od FKoudelka »

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #6 kdy: 29. 10. 2022, 10:21:34 »
Předpokládám ,že je to linux. Může být plný třeba root FS, /tmp, swap nebo tak, nemůže  forknout proces  apod.
Každopádně  bych to nabootoval v maintenance módu a udelal fsck před namontovánîm FS a po namontování df.

Pokud ruční práce, tak vymazaný bash nebo něco takového, co nebylo nataženo v paměti.

Taky jsem zažil borca, co si vyeditoval přes připojený FS z Unixu  pomocí MC nebo notepadu v Dosu /etc/services , takže třeba 23/tcp ^M. to se pak děly věci.

Ale sázel bych na “unable to fork process” kvůli plnému FS.
Taky mohla dojít paměť nebo být překročeny limity z /etc/security/limits.conf či jeho obdoby.

Suma sumárum, došly zdroje.

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #7 kdy: 29. 10. 2022, 13:03:24 »
Kdybych ho vypnul, ztratí se mi okna v otevřených aplikacích která už zpátky nevrátím

Ale po dni nginx přestal odpovídat.

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #8 kdy: 29. 10. 2022, 16:11:05 »
Kdybych ho vypnul, ztratí se mi okna v otevřených aplikacích která už zpátky nevrátím

Ale po dni nginx přestal odpovídat.
A nemáš k němu konzolu ? To bys mohl něco pozabíjet nebo vyčistit disk. Ev z logů a hlášek na konzoli zjistit o co jde.  Co je to za OS? Ani grafický desktop nejde odstřelit ?
Já vím, nemáš funkční klávesnici.
Tak to je fakt asi na vytažení kabelu. Pro útěchu si tu obrazovku předtím vyfoť. Ty apky stejně asi chcíply.
« Poslední změna: 29. 10. 2022, 16:17:54 od FKoudelka »

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #9 kdy: 29. 10. 2022, 21:40:11 »
Vetsinou to takto blbe chcipne kdyz umre rootfs. Se me stalo neco podobneho a i kdyz ty SSD byly v mirroru, tak nastal nejaky power cycle na kabelu nebo radic hodil savli.. a oba disky co tvorili raid byli ze systemu fuc. A pak to uz jenom pingalo a reset nepomohl.. musel jsem to rozebrat, nasadit konektory znova.. mozna power cycle a cold boot by to nahodil.. ale zatrnulo mi ze wtf.

Re:Jak se připojit na zombie polomrtvý počítač
« Odpověď #10 kdy: 31. 10. 2022, 10:14:45 »
Stává se mi dost podobná věc, a způsobuje to nouveau. GUI komplet ztuhne, SSH jde (s počítačem se dá v konzeloe normálně pracovat), ale nic tomu nepomůže - dokonce ani reboot - nerebootuje se do konce, je nutný power cycle.