Alternativa k Fany.cz VoIP

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Alternativa k Fany.cz VoIP
« kdy: 23. 10. 2022, 17:42:14 »
Fayn.cz se rozhodl po xx letech co u nich mam nekolik VoIP cisel
ze zacnou uplatnovat tohle:

"Dosud jsme neaplikovali pravidlo pro expiraci kreditu,
které je mnoho let zakotveno v našich obchodních podmínkách.
Náš nový systém již tuto skutečnost hlídá. Kredit (předplatné)
má platnost 6 měsíců od data dobití. O tuto dobu se prodlužuje
při každém dalším dobití. Současně je stanoveno, že dobít je
třeba alespoň 100 korun za uvedené půlroční období."

Problem je v tom, ze ja ty linky pouzivam jen pro prichozi hovory :(
mam tarif "FAYN_Free" a "FAYN_Volny_Bez" takze se mi to jejich
dobijeni kazdych 6 mesicu nevyplati i kdyz se z tech linek prilezitostne vola,
ale vetsinou na 800 cisla.

Poradi neko alternativniho ceskeho VoIP operatora, kde si tato cisla muzu
portovat?


a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #1 kdy: 23. 10. 2022, 17:47:40 »
100 za jedno cislo za pulroku, to bych klidne dal i ze "free" ucet pokud to funguje dobre.

Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #2 kdy: 23. 10. 2022, 18:39:25 »
Přejít se dá třeba k Odoriku, ale popravdě to zpoplatnění málo aktivních nebo neaktivních čísel asi bude za chvíli všude, protože operátor musí sám za ta čísla platit a sotva bude něco dotovat ze svého.

_Jenda

  • *****
  • 1 554
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #3 kdy: 23. 10. 2022, 20:01:05 »
Přejít se dá třeba k Odoriku, ale popravdě to zpoplatnění málo aktivních nebo neaktivních čísel asi bude za chvíli všude, protože operátor musí sám za ta čísla platit a sotva bude něco dotovat ze svého.
Poděkujme ČTÚ, resp. našim zákonodárcům, ti udělali nařízení, které to v podstatě vynucuje: http://forum.odorik.cz/viewtopic.php?f=14&t=5160

Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #4 kdy: 23. 10. 2022, 20:51:32 »
Na druhou stranu, pokud má někdo číslo převážně jenom na příjem hovorů, pak snad není úplná nutnost držet pevnou linku, ale lze použít třeba mobilní číslo od Kaktusu, kde stačí 1x ročně dobít za 50 Kč.


_Jenda

  • *****
  • 1 554
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #5 kdy: 23. 10. 2022, 21:44:23 »
Na druhou stranu, pokud má někdo číslo převážně jenom na příjem hovorů, pak snad není úplná nutnost držet pevnou linku, ale lze použít třeba mobilní číslo od Kaktusu, kde stačí 1x ročně dobít za 50 Kč.
Já bych i na příjem hovorů chtěl VoIP, protože na „GSM“ jde těžko nastavovat věci - přesměrování, zablokování, „paralelní vyzvánění“, nahrávání… Leda že by si koupil GSM modem s audiem (buď strašný bastl nebo drahé profi řešení) a používal to.

Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #6 kdy: 23. 10. 2022, 21:59:12 »
Tak je jasný, že když už má někdo požadavek na tyto funkce, tak mu obyčejná SIM stačit nebude a VoIP je jasná volba. Ale to pak holt musí tu stovku za půl roku oželet.

Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #7 kdy: 24. 10. 2022, 07:42:52 »
Tak je jasný, že když už má někdo požadavek na tyto funkce, tak mu obyčejná SIM stačit nebude a VoIP je jasná volba. Ale to pak holt musí tu stovku za půl roku oželet.

Je to blbý ale je to tak. Vždyť jsou to 2-3 točené piva.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:Alternativa k Fany.cz VoIP
« Odpověď #8 kdy: 21. 12. 2023, 12:01:54 »
To je zajimave, ze tema VoIP a Fayn admin tohoto serveru radi do sekce:

Ostatní -> Odkladiště .........
Je pro to najaky duvod?


Takze jsem se po dlouhe dobe rozkyval k tomu odejit od Fayn.cz a tady jsou moje zkusenosti:

Jedno cislo co maji rodice, jsem portoval do site Nej.cz a jejich "pevne linky.
Proces nebyl zcela bezproblemovy, poslali spatne udaje a cele to trvalo 21 dnu.

Maji omezeni, IP adresy a kdo vi ceho jeste.
Komunikace s nima je zdlouhava.

Pokud pouzivate svoje zarizeni, tak mate smulu pokud nevite jak nastavit, protoze
na jejich strankach se nedozvite nic a podpora mi odepsala tohle:
(snazi se lidi donutit aby si koupili jejich zarizeni predpokladam) .......ale muze to byt i neco jineho ...

Kód: [Vybrat]
"Pokud zařízení splňují normy SIP protokolu RFC 3261 tak většinou stačí nastavit SIP
server, tel. číslo a heslo. Bohužel nejsme schopni zajistit návody na veškerá zařízení VOIP
na trhu. Dříve jsme se pokoušeli například u služby 802 VOX zajistit návody alespoň pro pár
vybraných VOIP telefonů značky Linksys."

a dale k IP adrese:

Kód: [Vybrat]
Omezení na IP adresy je aktivní na firewallu před ústřednou. Máme spoustu bezpečnostních
interních pravidel pro omezení služby. Zároveň existují i zákonné podmínky (IP mimo oblast
ČR apod).



Druhe cislo jsem prevedl k Odorik.cz a tady je videt uplne jiny pristup k zakaznikovi!

Prevod, Podpora, dokumentace, moznosti nastaveni linky je to proti Fayn/Nej.cz 100 a 1.....
takze vrele doporucuji prechod k odorik.cz
(Lituji ze jsem k nim nepresel uz drive).
Uvodni stranka sice nevypada nejlepe, ale nejde o to jak vypada, ale co tam maji a je tam toho opravdu hodne ;)

K prevodu je treba zaslat e-mail na cisla(z)odorik.cz a v nem uvest:
- OKU kód
- Cislo pevne linky ktere chcete prevest
- Cislo uctu ktere jste si na Odorik.cz vytvorili a ke kteremu to chcete prevest.
- 590Kcs za prevod cisla, pokud cislo pouzivate pouze pro prichozi hovory (volitelne, jinak maji taky min utratu na lince)