Doporučte Zigbee relé

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Doporučte Zigbee relé
« kdy: 11. 10. 2022, 13:34:12 »
Na motoru od vrat v garáži zlobí ovladač a stejně už jsem to chtě dávno nahradit ovládáním přes zigbee.
Na motoru jsou tlačítka, zkusím to rozebrat a tlačítka vyvést ven.
Potřeboval bych poradit nějaké menší zigbee relé, ideálně, kdyby rovnou podporovalo zmáčknutí tlačítka (tedy spoj kontakt, počkej 0,2 sec a rozpoj kontakt.)

Díky
« Poslední změna: 11. 10. 2022, 14:06:17 od Petr Krčmář »


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte zigbee relé
« Odpověď #1 kdy: 11. 10. 2022, 14:00:08 »
PS: Radši zigbee, ale šlo by i wifi verze, když bude lépe fungovat

Re:Doporučte Zigbee relé
« Odpověď #2 kdy: 11. 10. 2022, 14:08:03 »
Přesně tohle jsem o víkendu řešil v garáži ;D Koupil jsem Zigbee relé ZigBee 5V/7-32V + RF. To samé mám v motoru u pojezdové brány a mám s ním výborné zkušenosti. Není třeba z toho vyndávat žádná tlačítka, elektronika těch motorů má na sobě vždycky nějakou patici, ze které je možné vytáhnout napájení pro to relé a kontakty pro spínání. Čtyři dráty a je hotovo.

crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte Zigbee relé
« Odpověď #3 kdy: 11. 10. 2022, 14:56:04 »
Super, děkuju za tip, vypadá dobře. Já mám motor Nordstahl Magic 600. On má dokonce externí rj konektor, přes který by to mělo jít ovládat, ale není k tomu dokumentace.
Zkoušel jsem teď hledat a má to snad i svorky uvnitř.




crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Doporučte Zigbee relé
« Odpověď #4 kdy: 31. 10. 2022, 14:41:57 »
Tak potvrzuju Zigbee rele linkovane Petrem Krcmarem funguje dobre. Podporuje ovladani pres Zigbee (telefon pres napriklad Lidl branu) a zaroven RF klic. Jde na nem nastavit, ze sepne kontakty jen na 0.7 sec a zase rozepne - simulace stisku tlacitka.

Muj motor ma na sobe tlacitko na otevreni a jine tlacitko na zavreni. Originalni ovladac jednim tlacitkem ovlada otevrit/zavrit. Objednal jsem tedy dvoukanalove rele s planem, ze budu mit na kazdou akci jine tlacitko a budu tedy vedet i na dalku, jestli je zavreno nebo otevreno. Bohuzel patice vevnitr ma vyvedene jen jednokanalove impulsni ovladani. Skoncil jsem tedy napajenim vodicu zezadu na kontakty tlacitka.
Trochu me zklamal dosah RF klice, je to asi podobne jako puvodni ovladac.