PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #15 kdy: 09. 10. 2022, 21:21:47 »
Ještě jsem našel HALNY HL-GSFP, který je v seznamu kompatibilních SFP Turrisu (https://doc.turris.cz/doc/en/public/sfp) a podle datasheetu podporuje všechno, co PODA vyžaduje (https://www.poda.cz/uploaded/dokumenty/podporovana-rozhrani-verejne-komunikacni-site-spolecnosti-PODA-220630-05.pdf), navíc se dá sehnat i v EU, ne jenom na Ali.


Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #16 kdy: 09. 10. 2022, 21:54:15 »
Ještě by chtělo vědět, jak SFP rozhraní nakonfigurovat nejen pro NET, ale i pro TV.

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #17 kdy: 09. 10. 2022, 23:48:18 »
Ještě by chtělo vědět, jak SFP rozhraní nakonfigurovat nejen pro NET, ale i pro TV.


SFP - libovolny kompatibilni GPON modul, pro sluzbu 2Giga je potreba XGSPON

PODE je potreba nahlasit PON  - zaregistruji ho na OLT a sdeli vam nastaveni site

Nastaveni TV neni potreba resit. PODA IPTV setopbox funguje na libovolnem netu.

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #18 kdy: 10. 10. 2022, 10:26:02 »
Co je PON?

Proč nenahodit na SFP jiný subnet pro routování TV ve vnitřní síti? Párkrát v minulosti PODA mívala omezení, že TV nešla spustit mimo jejich síť, takže jsem používal VPNku.
Je problém napsat konkrétní typ XGSPON?

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #19 kdy: 10. 10. 2022, 11:17:01 »
K té TV jsem dohledal email, je to sice pár let staré, ale to samé se dělo ještě někdy potom (asi 2x), jenže to už nebylo posláno emailem.
Citace
Od dnešního dne 10.11.2016 cca 17:00 hod. bude PODA net.TV fungovat pouze v internetové síti PODA. Předpokládaná doba omezení je zhruba měsíc.


Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #20 kdy: 10. 10. 2022, 11:21:54 »
Omezeni IPTV na sit PODA padlo. Uz nejakou dobu je outsourcovana pomoci moderntv.eu.

SFP je identifikovan pomoci SN, nekdo to nazyva jako "PON cislo/number".

Je problem precist si pozadavky uvedene https://www.poda.cz/uploaded/dokumenty/podporovana-rozhrani-verejne-komunikacni-site-spolecnosti-PODA-220630-05.pdf ?

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #21 kdy: 10. 10. 2022, 11:50:17 »
Budiž, je to tajné a dokument s požadavky už tady je. Bude se to muset zjistit jinak nebo od někoho přístupnějšího.
To že používají nějakou technologii (letos přešli od 4NET.TV ke SledovaniTV.cz), tak vše mají na vlastní infrastruktuře.

Jigdo

  • ****
  • 478
    • Zobrazit profil
Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #22 kdy: 07. 05. 2023, 09:20:14 »
Treba se to nekomu bude hodit,
zajimavy projekt :)

#HiSense LTF7267-BHA+
https://hack-gpon.github.io/xgs/ont-hisense-ltf7267-bha+/


Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #23 kdy: 10. 05. 2023, 08:28:34 »
ad 1) Ano, je to aktuální a evidentně do IPv6 házejí vidle a nehodlají nic měnit v dohledné době.
ad 2) Normálně neumožnují.
ad 3) Většinou nedá, je to zpoplatněné.

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #24 kdy: 10. 05. 2023, 18:55:52 »
Na Turris fóru jsem našel odpověď Pody na vlastní zařízení, a prý jim stačí poslat to unikátní číslo, aby ho nastavili.
Nepovedlo by se Ti najít link na tu diskusi? Vodafone mě zase krapet naštval, tak uvažuji, že je vyměním a kdybych šel k Podě, tak vlastní zařízení by bylo fajn už jen kvůli tomu, že by ubyl další spotřebič. Tenhle odkaz by byl fajn, kdyby se mi snažili vysvětlit, že to nejde.
Dík

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #25 kdy: 10. 05. 2023, 19:29:51 »
https://forum.turris.cz/t/ipv6-v-siti-poda/12974/61
https://www.poda.cz/wp-content/uploads/2023/03/podporovana-rozhrani-verejne-komunikacni-site-spolecnosti-PODA-220630-051.pdf

Nejlepší by bylo, kdyby to PON číslo šlo naklonovat do nějakého SFP modulu a ten jejich Huawei bych schoval do šuplíku, kdyby bylo nejhůř.

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #26 kdy: 11. 05. 2023, 12:11:20 »
Ten jejich gpon má provisioning, takže by ti na to asi rychle přišli ...
Možnost mít vlastní gpon znamená změnu služby z domácí na firemní. Mi tvrdili.
Lordrak

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #27 kdy: 11. 05. 2023, 12:43:01 »
cele tema jsem necetl, ale proc vubec provideri nechteji, aby mel zakaznik svuj (i za predpokladu, ze spravny typ) PON konc. bod? Resil jsem to celkove uz asi 4x a nikdy z toho odvareny nebyli....
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #28 kdy: 11. 05. 2023, 13:15:26 »
cele tema jsem necetl, ale proc vubec provideri nechteji, aby mel zakaznik svuj (i za predpokladu, ze spravny typ) PON konc. bod? Resil jsem to celkove uz asi 4x a nikdy z toho odvareny nebyli....

Zejména kvůli standardizaci pro techniky, zajištění parametrů služby, aby se vyhli dohadám "naše zařízení funguje, nefunguje vaše zařízení, kupte si nový", aby při výměně technologie na svý straně nemuseli řešit kompatibilitu s milionem a jedním různým zařízením, aby mohli pohodlně instalovat updaty do koncových zařízení... To jsou všechno věci, které už jsou sakra znát, když se počet zákazníků blíží už k vyšším tisícům. Ve výsledku je prostě levnější zákazníkovi strčit vlastní krabičku, s kterou bude umět zbytek celý firmy, než řešit individuální problémy.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:PODA GPON: vlastní SFP a IPv6/IPv4 adresy
« Odpověď #29 kdy: 11. 05. 2023, 13:22:20 »
jasny no, ja si naivne myslel, ze kdyz mam doma blbej hujahej bridge PON <-> ETH, tak to je (prehnane receno) jako bych mel vlastni sitovku a oni mi cpali svou.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript