Konec poskytovatele 365internet.cz

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #300 kdy: 26. 10. 2022, 10:27:30 »
Jak jste spokojeni s VDSL od Metronetu (ti co ho mají) ?
Přístup k zákazníkovi, kvalita DSL připojení, rychlost, atd. ?
Zatim ano. Resil jsem i technicky problem, ochota byla ze mi napsali ze se muzou na danou vec podivat a pomoci.
Jelikoz jsem ale mezi tim vyresil, tak uz jsem jen podekoval ze ochotu :)
Rychlost, je snaha a zajem resit, zjistit apod. Ta je jinak pak individualni, jelikoz kazdej mame jiny draty, jinde ustrednu, jine zarizeni :)



Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #301 kdy: 26. 10. 2022, 15:03:31 »
Mně je, upřímně, celkem jedno, co bylo ve vašem případě

No tak to jste ignorant

Citace
v praxi je podstatně snažší řešit telefonní linku

tak mate riict rovnou, ze jdete z principu cestou nejmensiho odporu a ne tou nejlepsi

Citace
dohadovat se kvůli tomu s majitelem

Klidne se ho muzete jen slusne zeptat, o dohadovani nikdo nemluvil.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #302 kdy: 26. 10. 2022, 15:08:07 »
Po koaxialu by to bylo zajmave, ale kdo mi tam pres ten kabel pusti net? :( Koaxialni kabel nejakej je do bytu, nasel jsem i zastrcku ve zdi pro tv.

Poskytovatel. Na strechu da antenu, protahne TPcko do rozvadece STA ktery byva nedaleko anteny, tam da EoC modem a EoC signal je v tu chvili ve vsech bytech domu (plati pro stromovou strukturu STA, pro rozvod typu hvezda se musi provest velmi drobne upravy)

Vyhoda tohoto reseni je v tom, ze se nemusi po dome tahat nove kabely.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #303 kdy: 26. 10. 2022, 17:51:01 »
neregistrovany: zajmave, byt moznost klidne bych to i zkusil a zaplatil. Bohuzel ta moznost neni, takze jen ponecham jako informaci. Majitel dal na schoda mriz, zamkl a nikdo tam nesmi ani Cetin, ani poskytovatel a ani reditel. Musela by prijet jedine policie a vlada :(
pozn. o strese jsem s nim uz mluvil i jednal aby nekdo nemyslel, ale nemyslitelne, proste nova strecha a tecka.

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #304 kdy: 27. 10. 2022, 07:52:30 »
Nabízíš za to majiteli málo peněz. :D
A co se zkusit domluvit sbarákem naproti/vedle/atd, platit jim elektriku a nějaký bakšiš a mít u nich na domě anténu, která ti bude svítit do okna? Tam hodně záleží, co, kdo a jak je to zač a co je to za poskytovatele (jestli se dá zřídit přípojka pro jiný dům), ale technicky to možné je.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #305 kdy: 27. 10. 2022, 09:00:33 »
Nová střecha? Takže tam je i novej výlezák a stožár na televizní antény? Nebo jak lidi příjímají pozemní televizní vysílání?

Zase pokud je to nájemní barák s X bytama, kde se lidi pořád střídaj, tak se nedivím, protože by tam někdo furt lezl dávat a sundavat antény. Leda by nějaký ISP zasíťoval celý barák, takže by technologie zůstala bez ohledu na obměnu nájemníků. Jenže to už vyžaduje koordinaci. :-/

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #306 kdy: 27. 10. 2022, 10:15:43 »
Po koaxialu by to bylo zajmave, ale kdo mi tam pres ten kabel pusti net? :( Koaxialni kabel nejakej je do bytu, nasel jsem i zastrcku ve zdi pro tv.

Poskytovatel. Na strechu da antenu, protahne TPcko do rozvadece STA ktery byva nedaleko anteny, tam da EoC modem a EoC signal je v tu chvili ve vsech bytech domu (plati pro stromovou strukturu STA, pro rozvod typu hvezda se musi provest velmi drobne upravy)

Vyhoda tohoto reseni je v tom, ze se nemusi po dome tahat nove kabely.
Ethernet over Coax (HomePlug AV) lze použít pouze v případě, kdy je na to stupačkový rozvod STA uzpůsobený. Tedy musí obousměrně propouštět signál od 2 do 86 MHz (platí pro rychlost netu 100 Mbps) nebo 204 MHz (pro rychlost netu 1 Gbps). A ve všech bytech, kde je účastnická zásuvka, musí být i oddělení netu od TV, aby někdo nemohl pásmo pro internet zarušit, resp. aby signál pro net nerušil TV. Starší STA jsou tímto prakticky ze hry venku a nové STA velmi často vyžadují výměnu účastnických zásuvek, protože obvykle nikdo při instalaci STA s netem nepočítal a dal zásuvky obyčejné. O poznání lépe jsou na tom STA s hvězdicovým rozvodem, ovšem těch je jak šafránu.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #307 kdy: 27. 10. 2022, 12:32:57 »
A co se zkusit domluvit sbarákem naproti/vedle/atd, platit jim elektriku a nějaký bakšiš a mít u nich na domě anténu, která ti bude svítit do okna?
Jo takovej figl zni zajmave, ale ja moc nejsem priznivce ala vzduchem, takze wi-fi urcite ne. TV antena nevim, neznam a nemam moc informaci, ze by nekdo pres TV stare az prastare rozvody a koaxialni kabel provozoval rychlej internet napr 200Mb/s :(

🇺🇦 GPU: sam presne netusim jak ted ale dostupne info co mam je, ze kdysi tak 10 let zpet, to uz ten kabel jako koax nefungoval, to vim urcite. Takze proste dratova antena, takova ta teleskopicka, zapojena do set top boxu a pres to vzdy ten clovek mel v byte nejak ten drat natocenej aby mu sli programy. Vim ze s tim tenkrat prisel i soused, ze mu to tam nejak zlobi (pote digitalizaci kdy uz to sekalo nebo vypadalo misto kdysi sumu v obraze).
Posledni info pri pokecu se spravcem, ze ma snad placenou tu Kuki TV a tak ze mu to jde pres net. Teoreticky pokud to na nic jineho nema, tak mu asi vzduchem bude stacit nejakej LTE ci co 50Mb/s a bude rikat jak to beha paradne.
Je pravdou ze ja zadnou televizi nekoukam, neni stejne na to cas, takze ani nevim jak lidem tohle funguje :D

Shitler.Adolf: to je zajmave, ale v mem pripade bys musel vychazet z prastareho rozvodu nekdy za krale klacka  ;D Navic by ten koax musel byt lepsi nez xDSL tedy dat alespon 200Mb/s download a upload 50Mb/s jinak by dnes nemel vubec smysl.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #308 kdy: 27. 10. 2022, 13:11:40 »
Tý jo, barák, kde nejde pořádně ani TV... Tak snad tomu nájemné odpovídá, nebo je to fakt super lokalita. Anténa někde na okně nebo na skřínce někde vedle TV, to je dobrý pravěk.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #309 kdy: 27. 10. 2022, 17:44:32 »
Ethernet over Coax (HomePlug AV) lze použít pouze v případě, kdy je na to stupačkový rozvod STA uzpůsobený. Tedy musí obousměrně propouštět signál od 2 do 86 MHz (platí pro rychlost netu 100 Mbps) nebo 204 MHz (pro rychlost netu 1 Gbps). A ve všech bytech, kde je účastnická zásuvka, musí být i oddělení netu od TV, aby někdo nemohl pásmo pro internet zarušit, resp. aby signál pro net nerušil TV. Starší STA jsou tímto prakticky ze hry venku a nové STA velmi často vyžadují výměnu účastnických zásuvek, protože obvykle nikdo při instalaci STA s netem nepočítal a dal zásuvky obyčejné. O poznání lépe jsou na tom STA s hvězdicovým rozvodem, ovšem těch je jak šafránu.

Shitlíreček už zase blábolí, tím se nenechte rozhodit. On to má tak nějak ve zvyku

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #310 kdy: 27. 10. 2022, 18:12:18 »
Jasně, ty jelimane, co neumí zapojit ani F konektor a plácá tady něco o Ethernet over Coax, co zná tak max. z Google :D

Zklapni trolíku, Efek jsem na coaxy nasrouboval vic, nez ty jsi jich v zivote vubec videl ;-) A ted padej za maminkou at ti utre nudli.
« Poslední změna: 27. 10. 2022, 18:18:06 od neregistrovany »

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #311 kdy: 27. 10. 2022, 18:32:14 »
Tý jo, barák, kde nejde pořádně ani TV... Tak snad tomu nájemné odpovídá, nebo je to fakt super lokalita. Anténa někde na okně nebo na skřínce někde vedle TV, to je dobrý pravěk.
Tak ano, to je dum v centru Prahy, kde to najemne se neresilo leta, proste platis porad stejne i kdyz kolem lidi breci ze najem stoji min 10 000czk za 2+kk nebo kolik to ted prumerne je. Potom po letech vzpomeli, ze udelali drahe tzv zatepleni, spravne izolaci domu za 2 mega. Tak to zvednout o 500czk na hlavu. Najemnik tak nemusel resit ze na to nebude mit a majitel ze je klid.