Konec poskytovatele 365internet.cz

Konec poskytovatele 365internet.cz
« kdy: 05. 10. 2022, 14:54:46 »
Ví někdo o co se jedná ?

https://www.cetin.cz/zakaznici365internet?id=303230968

Důležité sdělení k Vaší službě internetového připojení u poskytovatele 365internet s.r.o.
Vážený zákazníku,
mrzí nás to, ale Vaše služba přístupu k internetu od poskytovatele 365internet s.r.o. bude k datu 1. listopadu 2022 přerušena. ...
« Poslední změna: 05. 10. 2022, 15:14:03 od Petr Krčmář »


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #1 kdy: 05. 10. 2022, 15:48:48 »
Ví někdo o co se jedná?

https://www.cetin.cz/zakaznici365internet?id=999388473

K čemu mi tam, z uzbekistánu, je tlačítko odhlásit a beru na vědomí?

napadá mě jedna věc: Není to, v rámci "takzvané" ochrany hospodářské soutěže, že tenhle poskytovatel byl přímo firma cetina, která si to mohla nabízet bez prostředníků (překupců internevého připojení, něco jako HR agentury, které si berou takzvané "shaňné" nebo pře-prodejci energií , kteří se liší jen tím, že k ceně se nasadí "svojí marži")? A tovaryšna Továrníková na to přišla a vyhrozila jim, že přeci nemohou jen tak prodávat lidem připojení k internetu, jak by pak vydělali ty přeprodejci?

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #2 kdy: 05. 10. 2022, 16:05:08 »
Zajmave, ze to taji a taji a nesdeli vic predem tem lidem achjoo. Nehanim tim firmu, vesmes jako mala firma, mela celkem prozakaznicky pristup a dalo se s nima driv domluvit i mimo co treba na webu nemeli. Letos ale uz mi bylo podezrele, ze firma sama neposkytuje stale IPV6 a ze jen kolovalo, ze neco testuji. Dalo se to tak trochu cekat, preci jen pusobi jako garazovka.
Dal v pripade vypadku, nema dva propoje, takze vypadek zakaznik pociti vic nez u jinych firem co poskytuji VDSL.
Cenu uz o tolik levnejsi nemeli, nez jine firmy, ale jsou tu samozrejme i jine vyrazne drazsi.

Ted byse ale hodil nejaky vycet, jestli se bude jednat jen o konec 365internet a nebo s nim maji koncit i dalsi mensi firmy?
Aby clovek hned nesel nekde o dum vedle a potom se nedivil  :-\

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #3 kdy: 05. 10. 2022, 16:27:21 »
Zkusenost s firmou Interconnect?

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #4 kdy: 05. 10. 2022, 17:46:02 »
Letos ale uz mi bylo podezrele, ze firma sama neposkytuje stale IPV6 a ze jen kolovalo, ze neco testuji.

Zrovna IPv6 neposkytuje kdekdo.


Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #5 kdy: 05. 10. 2022, 17:59:19 »
Vzhledem k tomu že na speedtestu můžete vidět změnu IP (85.162.xxx.xxx) a poskytovatel je zobrazen CETIN tak zbývají jen tři varianty:
1) Snažili se přepnout na IPv6, něco se podělalo a zobrazila se automatická hláška že je šmitec
2) Spadli jsme do obdoby poslední instance (něco jak po krachu bohemia energy) a musíme sehnat jiného poskytovatele
3) Cetin zdražit kvůli energiím a 365 nesouhlasilo, tak je jako správny kapitalista okamžitě hodil přes palubu

Stačí vidět kolik lidí panikaří (měl jsme 7 telefonů od známých) a ptají se kam přejít. Sám netuším, doufám že bude brzo nějaké prohlášení.




Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #6 kdy: 05. 10. 2022, 18:30:28 »
Martin Poljak: ja ji vidim teda zminenou celkem dost na webu ruznych spolecnosti napr O2 uz tehdy davno ze prevadi na ipv6 a skutecne jsem ji tam mel, nez jsem to tam skoncil.
Dalsi... Metronet ipv6 a ipv4 zdarma se chlubi, Wia DSL nabizi verejnou ipv6 za 1kc.

Martin-2:
Vypada to spis na ukonceni a kvuli jen ipv6 to dle meho nebude. Jako ze kdyz by jim neco hned neslo, tak by jim Cetin neco rusil? To se me nezda. Muze za tim byt ale i neco technickeho.
Jinak je to definitivni... tohle na me skace kdyz jsem chtel na domaci wi-fi a musel jsem potvrdit tlacitko ze tomu rozumim.

Důležité sdělení k Vaší službě internetového připojení u poskytovatele 365internet s.r.o.

Vážený zákazníku,

mrzí nás to, ale Vaše služba přístupu k internetu od poskytovatele 365internet s.r.o. poskytovaná po infrastruktuře společnosti CETIN a.s. bude k datu 1. listopadu 2022 přerušena. Tento poskytovatel nadále nebude smluvním partnerem společnosti CETIN a.s., která je vlastníkem příslušné komunikační infrastruktury.

Aby Vám byl přístupu k internetu po infrastruktuře společnosti CETIN a.s. zachován, je nutný přenos služby k novému poskytovateli.  Prosím co nejdříve navštivte stránku / Zrychlujeme Česko | Rychlý internet v pevné síti CETIN (zrychlujemecesko.cz) / anebo přímo kontaktujte některého z poskytovatelů internetu na pevné síti CETIN / Zrychlujeme Česko | Rychlý internet v pevné síti CETIN (zrychlujemecesko.cz) /.

V případě nejasností se neváhejte obrátit na naše servisní centrum na bezplatném telefonním čísle 800 630 630. Na lince Vám pomůžeme zajistit bezproblémový přenos služby k Vámi vybranému poskytovateli.

Děkujeme za potvrzení sdělení, prosíme nezapomeňte převést Vaši službu k jinému poskytovali nejpozději do 1. listopadu 2022. Nyní můžete tuto stránku opustit a pokračovat ve vaší činnosti na internetu. Nastalé komplikace s Vaším poskytovatelem internetu 365internet s.r.o. nás velmi mrzí. Váš CETIN




Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #7 kdy: 05. 10. 2022, 18:37:44 »
Měl jsem za to, že email od 365 už všichni četli. Přepošlu text:

Dobrý den,

během dnešního dne naši zákaznici obdrželi zprávu, že poskytování služeb od poskytovatele 365internet s.r.o. bude k datu 1. listopadu 2022 přerušeno.

Se společností CETIN a.s., která Vás oslovila, situaci řešíme. Aktuálně není třeba na tuto zprávu reagovat, stále jsme Vaším poskytovatelem služeb. Vyjádření k situaci z naší strany Vám zašleme během několika dní do e-mailu.

Omlouáme se za komplikace.

 

Tým 365internet

info +420 910 104 365

365internet s.r.o.
Sídlo: Vichrova 1906 | Lysá nad Labem, 289 22
Kancelář: Ve žlíbku 1849/2a | Praha 9 - Horní Počernice, 193 00
IČ 05111137 | DIČ CZ05111137
d@ cwyv887



Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #8 kdy: 05. 10. 2022, 18:50:42 »
Volal jsem na tu linku CETINu, protože pro některé weby mi to tlačítko "pokračovat" nic nedělá a při každém novém pokusu o načtení stránky mi to hází stále tuto hlášku.

Info od techniků je hledat si rovnou jiného poskytovatele, že zkrachovali ... a že mám rychle, nečekat do 1.11., že to může skončit dřív.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #9 kdy: 05. 10. 2022, 19:34:13 »
Jak může takováhle firma, která pouze přeprodává služby vůbec zkrachovat? Jak se tohle někomu povede?

Chápu, že cena plynu a elektřiny šla skokově nahoru, zatímco zákazníci měli smlouvy na fixní cenu. Copak ale "internet" nějak skokově podražil?

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #10 kdy: 05. 10. 2022, 19:43:23 »
Jak může takováhle firma, která pouze přeprodává služby vůbec zkrachovat? Jak se tohle někomu povede?

Chápu, že cena plynu a elektřiny šla skokově nahoru, zatímco zákazníci měli smlouvy na fixní cenu. Copak ale "internet" nějak skokově podražil?

asi meli fixovanou cenu na plynovy internet.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #11 kdy: 05. 10. 2022, 19:46:46 »
365internet.cz - 3 roky odepisovali, ze IPv6 nikdo nepotrebuje a posledni rok testovali s tim, ze sluzbu zavedou v lete.

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #12 kdy: 05. 10. 2022, 20:20:15 »
mosquit5: dekuji, velmi cenne info  :) Samozrejme firma kdyz neco neni ok, vzdy tak nejak mlzi, tudiz budou rikat jeste ze urcite jsou dal poskytovatel dokud ti to samo nevypne  ;D

Ja uz mam asi vybrano, takze ted se jen rozhoduji dle podminek dvou provideru. Tedy co nejmene omezeni, nejmene pokut a kde tomu rozumi :)
Ta ipv6 zase az tak nutna nebyla, nekdo ji potrebuje, nekdo az tak ne. Tady slo spis o urcity ukazatel, ze to asi nedopadne dobre :)

Zajmave jsou uvedu: UVT Internet, Metronet, Eri Cesky Bezdrat (jak pro koho), Avonet, Wia DSL

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #13 kdy: 05. 10. 2022, 20:33:03 »
Vzhledem k tomu že na speedtestu můžete vidět změnu IP (85.162.xxx.xxx)
kdo a Na jakém speedtestu ? Já nic nevidím.
Celé to nějak nechápu. Původně jsem si myslel, že jde o úryvek nějaké stránky nebo něco, co přišlo mailem nebo našel na homepage svého poskytovatele. (tím myslím, že aktivně zadal tuhle URL)
Ono se to ukazuje komukoli a kdykoli? 

Tohle dělal O2 před 10 lety, že hijackoval DNS., když někdy zobrazil nějaký prapodivný informační okénko už nevím o čem.
Mimojiné, to nemáte https everywhere a šifrované DNS??


Takže se to netýká někoho, kdo si (omylem otevřel link) otevřel tuhle stránku, ale velké masy lidí (a ještě všemožně po republice, kde je cetin rozlezlý po celé),  kteří si prakticky náhodně chtěli otevřít jakýkoli náhodný web a buď jim byla podstrčená falešná adresa z DNS a nebo  v případě HTTP stačilo vyměnit HTTP/1.0 200 OK za HTTP/1.1 303 Location  zpomalujemecesko.cz/abc=1234

Re:Konec poskytovatele 365internet.cz
« Odpověď #14 kdy: 05. 10. 2022, 21:09:16 »
https://twitter.com/cetincz/status/1577735644658499723

CETIN jako vlastnik infrastruktury muze kazdou pripojku prepnout do rezimu kterehokoli poskytovatele. Svevolne to nedela, ale v tomhle pripade to nejspis udelal a provoz do Internetu routuje skrze svoji sit. Proto zakaznici 365i vidi, ze pristupuji do Internetu z IP adresy, ktera patri CETINu (365i pouzival IP adresy jinych poskytovatelu, vlastni IP prefixy nemel).

A tak zakaznici 365i nyni dostavaji presmerovani na onu informacni stranku (v query stringu zde uvedene URL je cislo, ktere by mohlo byt identifikatorem zakaznika).