Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?

Začínám s programováním pro Android  :D  a potřebuju se učit na jednoduchých projektech od ostatních. Chtěl bych začít třeba na těchto věcech: https://www.vetbossel.in/android-studio-game-source-code/

Projekt depakuju, otevřu v Android Studiu a sestavit nejde. Tak dám vytvořit nový projekt, zaškrtnu použití standardních knihoven, nakopíruju .java a .xml věci ale opět bez výsledku. Problém je, že i celkem primitivní projekt s hadem má stovky souborů i adresářů. "grejdl" zní sice možná hezky, ale jako pomůcka pro sestavení je naprosto k prdu, jak mám sestavit starší projekt, aby šel zkompilovat a spustit v posledním Android Studiu?   :-[




a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #1 kdy: 12. 09. 2022, 17:47:19 »
tak zkus nejprve projekt s par soubory at ziskas praxi, tak zkus vetsi projekt.

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #2 kdy: 12. 09. 2022, 18:03:57 »
a6b: hello world už mám tak nějak za sebou, teď chci zkusit toho hada nebo tak. Já nvm, proč je ten zdrojovej kód rozstrkanej do desítek fajlíků  ::)

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #3 kdy: 12. 09. 2022, 18:19:28 »
a6b: hello world už mám tak nějak za sebou, teď chci zkusit toho hada nebo tak. Já nvm, proč je ten zdrojovej kód rozstrkanej do desítek fajlíků  ::)

a to se bezne rozsekava do souboru podle trid, pripadne i jemneji. zkus sem zkopcit chyby ze sestaveni.

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #4 kdy: 12. 09. 2022, 18:27:12 »
a6b: no já teď nejsem "na svým", ale obecně - vysype to vždycky spoustu errorů, asi nejvíc to skuhrá na ten "grejdl". Že to co chci zkompilovat má grejdl 2.2 a já mám 7.1 a to že teda ne.



Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #6 kdy: 12. 09. 2022, 18:51:29 »
panpanika: "grejdl se neustále vyvíjí" - no to znamená, že je to nedokončenej bastl funkční vždycky jen pro aktuální období. Nedalo by se to řešit stažením Eclipse nebo nějaké historické verze Android Studia?

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #7 kdy: 12. 09. 2022, 19:56:59 »
Na obrazku pise, ze projekt pouziva gradle 2.2.1 a treba pouzit aspon 4.8.1. (to znamena ze gradle 7.1 sa z nejakych dovodov nepouziva). Hned pod tym su linky kde navrhuje upgrade gradle na nejaku novsiu verziu. To treba skusit.

Edit: verzia gralde co sa ma pouzivat je v https://github.com/codepath/android_snake_game/blob/master/gradle/wrapper/gradle-wrapper.properties. Okrem toho sa tam pouziva stary android plugin, ak to android studio (prezlecena Idea) navrhne upgradnut, treba mu to dovolit.

Alternativne: z command line zavolat "gradlew build".

Jano
« Poslední změna: 12. 09. 2022, 20:03:40 od JanoSvitok »

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #8 kdy: 12. 09. 2022, 20:21:10 »
Citace
to znamená, že je to nedokončenej bastl funkční vždycky jen pro aktuální obdobi
dlouhodoba kompatabilita je lez ktera stoji ohromny potize a stejne to tak uplne vetsinou nejde. cetl jsem na to tema supr blog, ktery ti s gradlem nepomuze, ale treba pochopis proc to tak je a budes se min zlobit.
https://faultlore.com/blah/c-isnt-a-language/

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #9 kdy: 12. 09. 2022, 20:40:56 »
panpanika: není to žádná lež, exáče, stvořené kýmsi ve Visual Studiu někdy před dvaceti lety fungujou na desítkách bezvadně doteď  8)
Ále androjt je holt jinej levl, no.
Co to Eclipse, nešly by ty starý věci v tom?

r223

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #10 kdy: 12. 09. 2022, 20:42:33 »
Citace
to znamená, že je to nedokončenej bastl funkční vždycky jen pro aktuální obdobi
dlouhodoba kompatabilita je lez ktera stoji ohromny potize a stejne to tak uplne vetsinou nejde. cetl jsem na to tema supr blog, ktery ti s gradlem nepomuze, ale treba pochopis proc to tak je a budes se min zlobit.
https://faultlore.com/blah/c-isnt-a-language/

Ovšem pouze z dnešní obsese neustále všechno, prakticky bezdůvodně předělávat. 

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #11 kdy: 13. 09. 2022, 09:31:53 »
panpanika: není to žádná lež, exáče, stvořené kýmsi ve Visual Studiu někdy před dvaceti lety fungujou na desítkách bezvadně doteď  8)
Pokud nepoužívají třeba starej DirectX. Tuhle jsem vyhrabal svůj 20 let starej exáč a nedokázal jsem ho rozchodit (dokonce jsem ho zatim nedokázal ani znova přeložit, protože ani hlavičkový soubory už neexistujou).

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #12 kdy: 13. 09. 2022, 09:47:13 »
supr blog, ktery ti s gradlem nepomuze, ale treba pochopis proc to tak je a budes se min zlobit.
https://faultlore.com/blah/c-isnt-a-language/

díky moc. přesně na tyhle posty se tu na forum.root vyplatí tu a tam zajít.
Samotnej blogpost ještě linkuje další zajímavý texty.

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #13 kdy: 13. 09. 2022, 10:13:42 »
ja to mam z abclinuxu diskuze ke zpravicce :)
kazdopadne me to dost oslovilo stejne jako clanek o trusting the trust odsud od tisnika. kdybys vedel o nejakym konzistentnim situ na podobny perly tak jsem jedno velky ucho.

Re:Jak mám sestavit Android projekt z cvičných zdrojů?
« Odpověď #14 kdy: 13. 09. 2022, 10:58:49 »
snugar i: tak prasečiny mají obecně krátkou životnost.  ;)

Naproti tomu 20 ti letý věci od Charlese Petzolda rozjedu na desítce doteďka .. A nakonec i od toho tišníka.