Poraďte backendovou platební bránu

hknmtt

Poraďte backendovou platební bránu
« kdy: 05. 09. 2022, 18:58:22 »
Potrebujem na web implementovat prijem platieb cez karty ale s tym, ze si uzivatelia ulozia kartu a mesacne sa im uctuje za sluzby, pripadne ked si kupia nieco priamo. Cize potrebujem poskytovatela, ktory si ulozi udaje o karte u seba a ja si ulozim token karty a cez ten potom robim platby. Cize bez akcie od uzivatela a teda nehladam klasicku presmeruvaciu platobnu branu.

Mam skusenosti s braintree aj stripe no nechcem pouzit ani jedno a preto hladam alternativu. Bohuzial ceske gopay ani v 2022 tuto funcionalitu neposkytuje, myslim ze ani payu, a nemam moc prehlad o alternativach v zahranici. Idealne ak to nebude americka firma ani s americkymi majitelmi(privela politiky sa tam v dnesnej dobe miesa do biznisu na moj vkus skratka).
« Poslední změna: 05. 09. 2022, 19:21:34 od Petr Krčmář »


Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #1 kdy: 05. 09. 2022, 20:20:45 »
Když napíšete, že vám něco nevyhovuje, ale nenapíšete proč, je dost pravděpodobné, že dostanete doporučení na další služby, které vám ze stejného důvodu nebudou vyhovovat. Otrlejší vám poradí ty služby, které jste uvedl jako nevyhovující - protože, upřímně, otázka "tyhle nechci a neřeknu proč" si takovou odpověď zaslouží.

Jinak třeba JetBrains používají Adyen, Economia používá PayU a opakované platby používá, opakované platby určitě umí PayPal nebo Google Pay.
« Poslední změna: 05. 09. 2022, 20:24:29 od Filip Jirsák »

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #2 kdy: 05. 09. 2022, 20:29:11 »
veľmi záleží, čo chceš predávať, v akých krajinách, z ktorej krajiny a v akých objemoch a koľko služieb okrem samotnej platby by si vedel využiť, aké poplatky si ochotný platiť. Napríklad ak to je software/služby, tak napríklad známy je 2checkout.com
Je akoby reseller, ktorý kupujúcemu podľa štátu automaticky určí sadzbu DPH, pošle faktúru v príslušnom jazyku podľa legislatívy danej krajiny (v rámci EU kompikovaná vec), vie evidovať predplatné, teda pravidelne stŕhať platby z karty, vie prijať rôzne platby ako karta, paypal, wire, skrill a rôzne iné.
Okrem klasického callback na server o prijatej platbe vie aj priamo posielať kupujúcim nejaké licenčné kľúče, alebo súbory, atď. Má aj affiliate program, ale samozrejme ak sa tieto sužby navyše využijú, potom už zostaneš prakticky odkázaný len na nich.

hknmtt

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #3 kdy: 05. 09. 2022, 20:39:17 »
veľmi záleží, čo chceš predávať, v akých krajinách, z ktorej krajiny a v akých objemoch a koľko služieb okrem samotnej platby by si vedel využiť, aké poplatky si ochotný platiť. Napríklad ak to je software/služby, tak napríklad známy je 2checkout.com
Je akoby reseller, ktorý kupujúcemu podľa štátu automaticky určí sadzbu DPH, pošle faktúru v príslušnom jazyku podľa legislatívy danej krajiny (v rámci EU kompikovaná vec), vie evidovať predplatné, teda pravidelne stŕhať platby z karty, vie prijať rôzne platby ako karta, paypal, wire, skrill a rôzne iné.
Okrem klasického callback na server o prijatej platbe vie aj priamo posielať kupujúcim nejaké licenčné kľúče, alebo súbory, atď. Má aj affiliate program, ale samozrejme ak sa tieto sužby navyše využijú, potom už zostaneš prakticky odkázaný len na nich.

Prakticky mi ide o podporu projektu typu patreon/subscribestar. To je zaklad na ktorom staviam sirsiu funkcionalitu. Nechcem ziadnu dodatocnu funkcionalitu ako opakujuce sa platby, faktury a podobne. To vsetko bude in-house.

Ako som pisal hore, nechcem braintree ani stripe kvoli politickej situacii v usa. Nefandim "cancel culture" v biznise, takze nechcem aby ma braintree/stripe odpojil ak odmietnem vykopnut nejakeho zakaznika lebo sa im nepacia jeho tweety a podobne blbosti.

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #4 kdy: 05. 09. 2022, 20:49:58 »
Kdysi jsem dělal s ČSOB platební bránou, ta to umí.
 https://github.com/csob/paymentgateway/wiki/OneClick-Payment


hknmtt

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #5 kdy: 05. 09. 2022, 22:25:32 »
Kdysi jsem dělal s ČSOB platební bránou, ta to umí.
 https://github.com/csob/paymentgateway/wiki/OneClick-Payment

Zda sa ze ano. Akurat maju trochu vyssie poplatky + za kazdu platbu maju dodatocne este 0.84%+0.5czk este navyse poplatok, cize az 3.83%+1czk pre mimo-eurospke karty. Plus este mesacny poplatok za vedenie plus poplatok za zriadenie. Akoze nie je to koniec sveta a pre europske karty je to vyhodne.

https://platbakartou.csob.cz/wp-content/uploads/2021/12/E-Commerce.pdf

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #6 kdy: 05. 09. 2022, 23:37:44 »
Kdysi jsem dělal s ČSOB platební bránou, ta to umí.
 https://github.com/csob/paymentgateway/wiki/OneClick-Payment

Zda sa ze ano. Akurat maju trochu vyssie poplatky + za kazdu platbu maju dodatocne este 0.84%+0.5czk este navyse poplatok, cize az 3.83%+1czk pre mimo-eurospke karty. Plus este mesacny poplatok za vedenie plus poplatok za zriadenie. Akoze nie je to koniec sveta a pre europske karty je to vyhodne.

https://platbakartou.csob.cz/wp-content/uploads/2021/12/E-Commerce.pdf

To se řešilo, ale já byl na druhé straně dveří. Co jsem ale slyšel, tak pomohl letitý firemní účet u ČSOB.

hknmtt

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #7 kdy: 06. 09. 2022, 00:25:25 »
vecsinou je poplatok 2.9% + 0.3$ takze csob 2.94% + 0.5 CZK nie je v konecnom vysledku uplne zle.

napriklad pri 10$ je to:
bezne 2.9% + 0.3$ = 0,59$ = 5.9% celkovo
csob  2.94% + 0.02$(0.5CZK) = 0,314$ = 3.14% celkovo. takze o 87% menej.

akurat ze ak je tam naozaj este ten dodatocny poplatok tak to uz moc fajn nie je 3.83% + 1 CZK(0.04$) = 0.423$ = 4.2%. stale lepsie nez 5.9%.

ale pri 1$ poplatku by to uz vychadzalo:
bezne 2.9% + 0.3$ = 0,329$ = 33% celkovo
csob  2.94% + 0.02$(0.5CZK) = 0,314$ = 31.4% celkovo.
csob s poplatkom 3.83% + 0.04$(CZK) = 0,423$ = 42.3% celkovo

cize zalezi na ciastke ktora je uctovana.

inak sa zda ze ide o branu gpwebpay ktoru pouziva csob, revo, erste, fio, unicredit a preto typujem ze ten poplatok navyse je pre banku prave. napisal som im mejl tak uvidim co mi povedia.

ale napriklad gopay ma v pohode 1.7% ako strop a da sa ist o dost nizsie. len proste nemaju podporu pre to co potrebujem.
« Poslední změna: 06. 09. 2022, 00:27:11 od hknmtt »

hknmtt

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #8 kdy: 06. 09. 2022, 00:46:36 »
ta goapy bude len pre EU karty lebo tak isto vychadza aj stripe napriklad. ja pozeram pre istotu mimo-EU cennik aby som porovnaval najvyssiu cenu.

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #9 kdy: 06. 09. 2022, 17:21:01 »
inak sa zda ze ide o branu gpwebpay ktoru pouziva csob, revo, erste, fio, unicredit a preto typujem ze ten poplatok navyse je pre banku prave. napisal som im mejl tak uvidim co mi povedia.

Platební bránu pro ČSOB dělá Monet+. Jestli mají prsty i v gpwebpay, nebo to je něco ala korespondentské banky, to netuším. Je to 5 let, takze vše už může být uplně jinak.

hknmtt

Re:Poraďte backendovou platební bránu
« Odpověď #10 kdy: 06. 09. 2022, 20:03:33 »
inak sa zda ze ide o branu gpwebpay ktoru pouziva csob, revo, erste, fio, unicredit a preto typujem ze ten poplatok navyse je pre banku prave. napisal som im mejl tak uvidim co mi povedia.

Platební bránu pro ČSOB dělá Monet+. Jestli mají prsty i v gpwebpay, nebo to je něco ala korespondentské banky, to netuším. Je to 5 let, takze vše už může být uplně jinak.

Je to irelevantne. Odpisali mi a neponukaju  to co potrebujem.