Změna práce

Re:Změna práce
« Odpověď #135 kdy: 05. 10. 2022, 15:16:45 »
Jenomže vy si nemůžete vybrat. (Nemluvě tedy o tom, že to s tou kvalitou DB služeb zase tak žhavé není, ale k tomu jsou zase jiné příběhy; v průměru to asi lepší je, to ano.) To je to. Nemůžete si říci, že vám stačí úroveň ČD (což třeba mně bohatě stačí) a platit méně. Buď to řádně zaplatíte tak, jak píšete nebo prostě nejedete. Takže ano, vaše "kdyby" sice platí, ale ve výsledku je to podstatně dražší, než bych byl ochoten platit normálně třeba já. Takže to není stejné a mohu to srovnávat. A podobně je to i s dalšími věcmi.
Jenomže pri přímém porovnání nikoho nezajímá, co vám stačí. Životní náklady jsou menší, protože si platite horší služby a proto vám zbývá vice.

Speciálně u drah je to celkově dražší v ČR, ale nevidíte to na jizdence. Protože zmeškaný čas kvůli nekvalitním opravám nikdo nezapočítá nebo pokud zhebnete při nehodě diky absenci skutečného zabezpečovače, tak se to taky nikam nezapočítá.

Tohle logikou by bylo nejlepší bydlet v Somálsku, tam budou náklady nejnižší :))


Re:Změna práce
« Odpověď #136 kdy: 05. 10. 2022, 15:29:21 »
Bydlím střídavě v Česku a Německu a v mnoha věcěch je ČD lepší, než DB. Aplikace Můj vlak je mnohem lepší, než DB Navigator. Možnost "nahrát" jízdenku na In Kartu je taky zajímavá inovace. Když chcete zákaznickou slevu, koupíte si v Německu fyzickou kartu BahnCard s konkrétní slevou. Když dojde platnost té slevy, vymění vám fyzickou kartu. U ČD si můžete na stávající plastovou kartu nahrát jinou slevu, atd atd.

Zatímco v ČR jsou zpoždění způsobena převážně rekonstrukcemi a vylepšováním tratí, v Německu je to často proto, že někdo prošel přes koleje mimo křižovatku a zachytily ho senzory. Případně proto, že cestující blokují na stanici z nějakého důvodu dveře. Třeba je u nich obvyklé, že kouří na peróně a strčí do dveří nohu, aby jim vlak neujel. Tohle si naštěstí v Česku nedovolí.

Re:Změna práce
« Odpověď #137 kdy: 05. 10. 2022, 17:23:27 »
Bydlím střídavě v Česku a Německu a v mnoha věcěch je ČD lepší, než DB. Aplikace Můj vlak je mnohem lepší, než DB Navigator. Možnost "nahrát" jízdenku na In Kartu je taky zajímavá inovace. Když chcete zákaznickou slevu, koupíte si v Německu fyzickou kartu BahnCard s konkrétní slevou. Když dojde platnost té slevy, vymění vám fyzickou kartu. U ČD si můžete na stávající plastovou kartu nahrát jinou slevu, atd atd.
Tak ono je to o volbě argumentů. Stejně si můžete ptát, proč se v Navigatoru mohu odbavit sám a v ČR ne? Proč nejsou v ČR sektory na nástupištích? Proč si v Praze nemohu sednout do ICE a jet po vysokorychlostní trati do Berlína nebo Norimberku? Proč Vámi zmiňované rekonstruce a upgrady donedávna byly v parametrech v Německu obvyklých v 60. letech?

Ale předpokládám, že jsme se bavili o životních nákladech. Ty jsou v ČR nižší, protože je v ČR nižší kvalita života. Na tom se shodneme, ne?

Re:Změna práce
« Odpověď #138 kdy: 05. 10. 2022, 17:52:39 »
Jenomže vy si nemůžete vybrat. (Nemluvě tedy o tom, že to s tou kvalitou DB služeb zase tak žhavé není, ale k tomu jsou zase jiné příběhy; v průměru to asi lepší je, to ano.) To je to. Nemůžete si říci, že vám stačí úroveň ČD (což třeba mně bohatě stačí) a platit méně. Buď to řádně zaplatíte tak, jak píšete nebo prostě nejedete. Takže ano, vaše "kdyby" sice platí, ale ve výsledku je to podstatně dražší, než bych byl ochoten platit normálně třeba já. Takže to není stejné a mohu to srovnávat. A podobně je to i s dalšími věcmi.
Jenomže pri přímém porovnání nikoho nezajímá, co vám stačí.

Já ale celou dobu píšu o sobě. Dokonce to tak ještě úmyslně formuluju. Pokud jste si nevšiml. Ano, zároveň soudím, že lidí jako já bude více. Ale to je tak vše. Vy se tu to své snažíte vydávat za nějakou paušální pravdu. A já od začázku píši, že právě nic takového neexistuje.

Speciálně u drah je to celkově dražší v ČR, ale nevidíte to na jizdence. Protože zmeškaný čas kvůli nekvalitním opravám nikdo nezapočítá nebo pokud zhebnete při nehodě diky absenci skutečného zabezpečovače, tak se to taky nikam nezapočítá.

Tohle logikou by bylo nejlepší bydlet v Somálsku, tam budou náklady nejnižší :))

Jo, svým zůsobem ano, ale argument šikmé plochy a pojem "demagogie" vám také něco říká, že? Nemluvě o tom, že "zmeškaný čas" je mi dost jedno protože ve vlacích pracuju běžně a šance, že umřu při železniční nehodě je mnohořádově menší, než když jedu kamkoli dál autem a že to dělám dost často. Tyhle řeči si nechte.

Re:Změna práce
« Odpověď #139 kdy: 05. 10. 2022, 17:59:49 »
Bydlím střídavě v Česku a Německu a v mnoha věcěch je ČD lepší, než DB. Aplikace Můj vlak je mnohem lepší, než DB Navigator. Možnost "nahrát" jízdenku na In Kartu je taky zajímavá inovace. Když chcete zákaznickou slevu, koupíte si v Německu fyzickou kartu BahnCard s konkrétní slevou. Když dojde platnost té slevy, vymění vám fyzickou kartu. U ČD si můžete na stávající plastovou kartu nahrát jinou slevu, atd atd.
Tak ono je to o volbě argumentů. [...] Proč si v Praze nemohu sednout do ICE a jet po vysokorychlostní trati do Berlína nebo Norimberku?
Ale předpokládám, že jsme se bavili o životních nákladech. Ty jsou v ČR nižší, protože je v ČR nižší kvalita života. Na tom se shodneme, ne?

Ne. Protože vy do té "kvality života" započítáváte něco, co je kvalita života možná pro vás, ale pro jiné třeba fakt ne. To je to, co od začátku zjevně nechápete. Ano, je to o volbě argumentů. Právě, že je to o volbě argumentů protože každý preferuje něco jiného. Já třeba v ICE nikam jezdit nepotřebuju. Mou kvalitu života by tedy nezlepšily ani kdyby tu jiné vlaky nejezdily. A tak je to s ledasčím.

Nakonec vždy skončíte hlavně u toho, že budete řešit poměr mezního užitku toho, co čerpáte a toho, co vám zbyde z výplaty. A ten je tu pro mě zdaleka nejlepší ze všech zemí, kde jsem žil. A, upřímně, dost mě štvou lidé, co vypráví, jak bychom měli mít dálnice do každého okresního města a platit za železnici třikrát tolik, hlavně aby byla klimatizovaná a dojel jsem někam o půl hodiny dřív. Ano, lidé mají různé životí hodnoty. A ty mé ČR naplňuje dost dobře.


Re:Změna práce
« Odpověď #140 kdy: 05. 10. 2022, 18:12:38 »
Já třeba v ICE nikam jezdit nepotřebuju. Mou kvalitu života by tedy nezlepšily ani kdyby tu jiné vlaky nejezdily. A tak je to s ledasčím.
Jenomže já jsem posuzoval objektivní kvalitu života...ne subjektivní, kam to furt taháte vy.

Re:Změna práce
« Odpověď #141 kdy: 05. 10. 2022, 18:37:47 »
Jenomže já jsem posuzoval objektivní kvalitu života...ne subjektivní, kam to furt taháte vy.
A jak se měří objektivní kvalita života? To je fakt spíš tvoje subjektivní měřítko, který ale považuješ za univerzálně objektivní...

Re:Změna práce
« Odpověď #142 kdy: 05. 10. 2022, 18:38:47 »
Jo, svým zůsobem ano, ale argument šikmé plochy a pojem "demagogie" vám také něco říká, že? Nemluvě o tom, že "zmeškaný čas" je mi dost jedno protože ve vlacích pracuju běžně a šance, že umřu při železniční nehodě je mnohořádově menší, než když jedu kamkoli dál autem a že to dělám dost často. Tyhle řeči si nechte.

Tohle obecně nechápu při pokusech o rychlejší dopravu, rychlejší vlaky, nadzvuková letadla atd. Přičemž mě by stačilo pohodlné místo ve vlaku s klimatizací a rychlým internetem, čisté záchody, kvalitní a zdravé jídlo, a ať se to kobrcá třeba půl dne. A to samé na nádražích.

Obecně můj největší problém vlakové dopravy je kvalita nádraží a oznamování času vlaků, stejné u letadel. Neustálé posouvání času, pak vyvolávání posledních 5 minut, a aby člověk byl furt ve střehu, místo toho, kdyby si prostě sednul člověk do lounge a 30 minut předem by mu na mail a sms přišla zpráva, že to teda konečně odjíždí či odlétá, a mezitím by člověk mohl relaxovat a pracovat.

Jezdím služebně do Bratislavy a už radši jezdím autem, a jediný důvod je nefuknčí internet ve vlaku, kdyby celou cestu spolehlivě fungoval, pojedu vlakem. A dalším důvodem je chybějící lounge na nádražích. Opravdu mě netěší čekat někde na lavičkách nebo v přecpané a hlučné kavárně na hlavním nádraží.

Re:Změna práce
« Odpověď #143 kdy: 05. 10. 2022, 18:48:16 »

Re:Změna práce
« Odpověď #144 kdy: 05. 10. 2022, 19:34:42 »
Objektivní žebříček kvality života neexistuje, stejně tak, jako neexistuje objektivní inflace. Pro každý druh zboží a služeb je inflace jiná, proto je inflace pro každého rozdílná. Podle toho, co je zvyklý kupovat.

I když ČNB má na své stránce nějakou oficiální hodnotu inflace, i ona zdůrazňuje, že ta uvedená hodnota odpovídá nějakému složení tzv. spotřebního koše.

Objektivně však lze říct, že v Česku je kvalita života vyšší, než například v Bělorusku a v Bělorusku je vyšší, než třeba v Bangladéši. To, že diskutujeme, zda je lepší, než v Německu, prokazuje, že je výrazně nad světovým průměrem. Důkaz toho je i to, kolik je u nás cizinců – třeba Ukrajinců, Slováků a Vietnamců.

Ostatně veliký faktor důležitý pro spoustu lidí je i bezpečnost, ve které jsme možná i výš, než Německo. Neznám moc lidí, kteří by v Česku měli potřebu vlastnit zbraň kvůli své bezpečnosti.
« Poslední změna: 05. 10. 2022, 19:44:30 od PerlaSeVyplati »

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #145 kdy: 05. 10. 2022, 19:39:36 »
jo, treba auto mi staci plecka, ale notebook chci vykonny a rychlou sit.

Re:Změna práce
« Odpověď #146 kdy: 05. 10. 2022, 21:14:33 »
Tak to nepracuj z Rujany. Chapu ze ta vzdalenost od DSLAMu na vetsine poloostrova je na hranici, ale proste soucasna  generace www stranek se casto na 800 kbit/s ani nenacte (GSM nebylo o moc lepsi).

jo, treba auto mi staci plecka, ale notebook chci vykonny a rychlou sit.

Re:Změna práce
« Odpověď #147 kdy: 05. 10. 2022, 21:18:42 »
Kdyz jsem se svyho casu dival na Numbeo, tak bezpecnost CR byla na urovni Luxemburku. Ve skutecnosti kdyby z vypoctu bezpecnostniho indexu vykopli "inflaci", tak bychom jednoznacne Luxmburk porazili.

Nicmene nevim, jak hodne ten index vypovida. jasne, cestou k hotelu jsem prochazel mezi fetaky nahrivajicimi lzice (200 m od hlavniho nadrazi v Luxu). ale zase nikdy jsem nenarazil na misto, kam bych rozhodne nemel zajit, zatimco v Cechach to az tak problem neni (ale holt se to rozredi).


Ostatně veliký faktor důležitý pro spoustu lidí je i bezpečnost, ve které jsme možná i výš, než Německo. Neznám moc lidí, kteří by v Česku měli potřebu vlastnit zbraň kvůli své bezpečnosti.

a6b

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #148 kdy: 05. 10. 2022, 21:25:09 »
v praze se vyhnes sherwoodu a jinak jsi v pohode myslim i na zizkove a v karline. v brne se vyhnes cejlu a jsi v pohode. v ostrave se vyhnes miraku a privozu a jsi taky v pohode. takze cesko je luxemburg s halirema misto taliru.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Změna práce
« Odpověď #149 kdy: 05. 10. 2022, 21:37:10 »
Objektivně však lze říct, že v Česku je kvalita života vyšší, než například v Bělorusku
Taky je v Česku vyšší než například v Irsku, z nepřeberného množství důvodů. Přitom se do Irska hrnou proudy imigrantů. Těch faktorů je tolik, že se země na řádově stejné civilizační úrovni nedají nijak rozumně porovnávat.