Prodám server HP Proliant MicroServer

Prodám server HP Proliant MicroServer
« kdy: 26. 08. 2022, 09:48:16 »
Nabízím starší servřík, je vhodný jako NAS, já jsem na tom provozoval ESXi a několik linuxových virtuálů. Celkem bez problémů se na tom dalo instalovat i Gentoo. Fungoval mně až do minulýho roku, pak jsem připojil nový Supermicro do racku a tohle vypnul. Před prodejem bych ještě zkontroloval, že funguje a případně upřesnil, kolik je tam paměti.
CPU je AMD Neo N36L, mělo by tam být 8GB ram. PN serveru je 612275-421.
Součástí je řadič (měl by to být P410 nebo nějaký podobný hw raid přímo od HPE), kablík pro připojení disků do řadiče, 4x 1TB (2x Hitachi od HP, 1x WD RE, 1x WD NAS), ještě jedna jednoportová síťovka a asi 8GB USB, kde bylo ESXi.
Cenu bych si představoval 1500Kč, ale pokud se vám to zdá moc, dejte mi vědět vaši představu a nějak se domluvíme.
Ideální je předání v Brně nebo ve Vyškově, ale můžu to i poslat.
« Poslední změna: 26. 08. 2022, 10:03:17 od Petr Krčmář »


Re:HP Proliant MicroServer
« Odpověď #1 kdy: 26. 08. 2022, 09:50:14 »
Zdravím,
o server mám zájem - hodí se jako cold storage :-)

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2022, 11:20:44 »
Server je zatím rezervován, kdyby se něco změnilo, dám vědět.

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2022, 21:02:48 »
ja bych se postavil do rady

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2022, 14:19:57 »
Máte prodáno?

Já bych se s dovolením připojil s nabídkou. Doufám, že nekazím obchod.

Mám HP Microserver N40L, tedy totožné dvoujádro AMD, jen vyšší frekvence 1,5 GHz. Mám v něm 16 GB DDR3 ECC. Nemám v něm extra řadič, tedy jen ten na desce AHCI. Ty čtyři disky se připojují Mini SAS SFF-8087, takže když se dá do PCIe řadič, jenom se přepojí kabel.

Mám k němu RAC (remote acces card, předchůdce iLO, jen pro vzdálenou konzoli to chtělo jakousi starou verzi Javy, už dlouho jsem to nepoužil) - pokud najdu. Pak je tam extra TPM modul. Taky na tom mám Gentoo :)

Dost velká vada na kráse je, že mi někdy na Vánoce zdechl zdroj. Je to teda normálně ATX 24pin, akorát je tam méně místa, než na normální ATX PSU. Je to konkrétně 150W HP DPS-150TB 620827-001, jde sehnat na ebayi, ale pro mě to nemá cenu (stojí víc, než za kolik to prodávám). Možná to doma někdo má? Já tam mám teď provizorně 24pin pico-psu. Akorát to s tím nejde úplně zavřít, jak to pico-psu je moc vysoké od desky.

Disky v něm teď jsou 4x4TB WD RED ne SMR. Asi bych to prodal spíš bez disků, nebo s nějakými menšími, co mi doma leží. Pokud by někdo chtěl i ty 4TB disky, tak třeba 1000 za kus?

A za server bez disků bez zdroje třeba 900? Cena k jednání. Mám originál HP krabici. Buď předání v Brně, nebo poslat.


Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2022, 18:50:59 »
no tak ten bych vzal taky :-D

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #6 kdy: 02. 09. 2022, 19:14:29 »
Ja taky :-)

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #7 kdy: 05. 09. 2022, 17:07:12 »
Tohle je hrozně super kus HW, sám doma jeden mám. :)

imc

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #8 kdy: 05. 09. 2022, 18:08:00 »
Ahoj.
Prosím, neviete mi poradiť,  kde kúpiť ventilátor za rozumnú cenu. Prestal sa točiť a odmietne boot...
Alebo, ako to spraviť, aby akceptoval iný.
Ďakujem

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #9 kdy: 06. 09. 2022, 09:51:44 »
Zapomněl jsem napsat, že je server prodaný.
Ventilátor by mohl jít najít přímo originál někde na eBay nebo u prodejců HP/HPE náhradních dílů, cena snad nebude likvidační. Nebo najít něco se stejným konektorem, netuším, jestli měl ventilátor tři nebo čtyři piny, ale při zachování pinů by měl fungovat jakýkoliv větrák.

imc

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #10 kdy: 06. 09. 2022, 11:38:14 »
No pri cene cca 100€ je cena za novy 60 dost.
Cize nieco do 20€... ak by niekto poradil.

Dik.

Zapomněl jsem napsat, že je server prodaný.
Ventilátor by mohl jít najít přímo originál někde na eBay nebo u prodejců HP/HPE náhradních dílů, cena snad nebude likvidační. Nebo najít něco se stejným konektorem, netuším, jestli měl ventilátor tři nebo čtyři piny, ale při zachování pinů by měl fungovat jakýkoliv větrák.

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #11 kdy: 06. 09. 2022, 13:45:21 »
Pozor na to, že je to HP, tudíž bude vše proprietární, včetně pitomého větráku. Systém může očekávat určité otáčky, reportované určitým způsobem, a cokoliv jiného vyhodnotí jako závadu. Sehnat náhradné větrák na ebay bude asi nejlepší. Pochopitelně lze před tím vyzkoušet generický větrák, klidně s původním konetorem - ustřihnout a napojit na nový větrák.

Pokud jsou ve stroji větráky dva, může projít to, že místo druhého větráku budete desce reportovat otáčky toho prvního Pak si tam můžete zapojit jaký větrák chcete (nebo žádný) a stroj bude spokojený...

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #12 kdy: 06. 09. 2022, 14:12:20 »
Pokud se bavíme o MicroServeru, tak ten má blíž k normálnímu PC, než k běžným serverům od HPE. Nemá ani iLO, bios připomíná normální bios. Případně pokud bude s normálním větrákem otravovat, možná by problém dokázal vyřešit alternativní bios, kdysi jsem našel stránku, kde něco bylo a třeba v té modifikaci upravili i přístup k větrákům. Bohužel stránka už je fuč, takže s ní neporadím.

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #13 kdy: 06. 09. 2022, 15:16:02 »
HP Microserver N40L taky prodán

Re:Prodám server HP Proliant MicroServer
« Odpověď #14 kdy: 06. 09. 2022, 15:51:26 »
Ahoj.
Prosím, neviete mi poradiť,  kde kúpiť ventilátor za rozumnú cenu. Prestal sa točiť a odmietne boot...
Alebo, ako to spraviť, aby akceptoval iný.
Ďakujem

A máte jaký Microserver? Pro Gen7 N54L prý jde použít skoro libovolný PWM 120mm větrák, pokud se nebude točit moc pomalu. Jenom je potřeba prohodit kontaky, jestli jsem to dobře pochopil.

https://homeservershow.com/forums/topic/8668-n54l-microserver-rear-fan-replacement-guide/