Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6

Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« kdy: 05. 08. 2022, 08:45:58 »
Občas se připojuju z veřejných sítí, kde moc IPv6 není a potřeboval bych udělat tunel na domácí PC, které je přístupné jak přes IPv4 za NATem, tak i přes IPv6. Jde nějak natáhnout tunel, abych se přes třeba ssh dostal k souborům na PC?


Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #1 kdy: 05. 08. 2022, 08:58:32 »
Osobně mám podobný problém a vyřešil jsem to tak, že jsem si koupil levnou VPSku s IPV4 a na ní nainstaloval wireguard. Klienti a router  je pak připojený na tu VPSku

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #2 kdy: 05. 08. 2022, 09:34:17 »
Veřejnou IP ISP nenabízí?

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #3 kdy: 05. 08. 2022, 09:35:52 »
Obecně VPN umí tunelovat oba IP protokoly oběma IP protokoly. Takže je třeba si vytočit VPN na nějaký stroj, který disponuje oběma protokoly. Já se takhle připojím domů WireGuardem a mám přes domácí server IPv4 i IPv6 kdekoliv.

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #4 kdy: 05. 08. 2022, 15:12:37 »
Nejjednodušší (a to do té míry, že to můžete naučit i svoje příbuzné) je aplikace 1.1.1.1 od Cloudflare, která při aktivaci funkce WARP jako vedlejší produkt zpřístupní IPv6. WARP klient už existuje i ve verzi pro desktopové operační systémy a je zdarma.


- -

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #5 kdy: 21. 08. 2022, 11:52:51 »
Mělo by to jít udělat i bez VPN (ale stále musíte mít nějaký Linux s veřejnou IP - prodávají se tzv. "NAT VPS" za cenu třeba $1 měsíčně), jak píšete pomocí SSH (reverzní tunel), odkaz na anglický návod zde (možno přeložit pomocí překladače do ČJ). Kdyžtak dejte zpětnou vazbu na té stránce návodu.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #6 kdy: 21. 08. 2022, 14:45:20 »
Kdysi jsem na tohle používal teredo/miredo - udělá mi IPv6 v té síti co ho nepodporuje.

Spíš než SSH tunel se mi osvědčila OpenVPN, tunel je složité nastavit správně aby nedocházelo k různým deadlockům při výpadku spojení: velmi populární je například situace, kdy se klient pokusí reconnectnout, ale na serveru ještě není odstřelená předchozí rozpadlá session, která blokuje port, na kterém to má poslouchat. Podle manuálové stránky autossh je potřeba ručně nastavit ExitOnForwardFailure=yes aby se tomuto předešlo. Past vedle pasti :)

"nat vps" -doporučte
« Odpověď #7 kdy: 22. 08. 2022, 10:37:32 »
Mělo by to jít udělat i bez VPN (ale stále musíte mít nějaký Linux s veřejnou IP - prodávají se tzv. "NAT VPS" za cenu třeba $1 měsíčně),

Sháním takového. Máte tip?

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #8 kdy: 23. 08. 2022, 12:39:39 »
radeji bych se vyhnul otevirani sveho domova do netu. Kazdy den vidim na svem VPS ty desitkytisic pokusu se nekam vlamat nebo zahltit provoz aspon.  Dostat se na vlastni soubory odkudkoliv umi napr. Anydesk (ale i to chce odvahu). Pak tu jsou site jako n2n apod.. a opet - opatrne.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:"nat vps" -doporučte
« Odpověď #9 kdy: 23. 08. 2022, 16:19:37 »
Mělo by to jít udělat i bez VPN (ale stále musíte mít nějaký Linux s veřejnou IP - prodávají se tzv. "NAT VPS" za cenu třeba $1 měsíčně),

Sháním takového. Máte tip?

https://hosting.gullo.me/pricing , záložka NAT VPS, od 3,5 koláče za rok.

gullo.me 20 portů sr nedá považovat za řešební
« Odpověď #10 kdy: 25. 08. 2022, 01:17:48 »
Ale tohle není ani ip-adresa-invalida , to je ohlodaná kost,nějakých 20 náhodných portů co mi laskavě  ta služba prodá.

Neříkám.že mě to ale nezaujalo, je to zajímavé pro nějké use case ośatně veřejná ip by stályy ty 2ažtři doláče za měsíc ne?
Taky mě zaujal localtunnel.me

motyq

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #11 kdy: 25. 08. 2022, 11:05:58 »
Hetzner cloud instance. 4.22€/měsíc (ipv4 + ipv6 veřejky).

Re:Tunel z veřejné sítě na domácí PC s IPv6
« Odpověď #12 kdy: 25. 08. 2022, 12:30:37 »
Tailscale
Zerotier
NordVPN Meshnet
Cloudflare CDN
ngrok
Synology quickconnect
QNAPcloud

Reseni s VPSkou bych se vyhnul - zbytecna komplikace