Zkušenosti s notebookem Schenker

Zkušenosti s notebookem Schenker
« kdy: 29. 07. 2022, 20:33:19 »
cau,

premyslim nad novym notasem s Ryzenem a docela se mi libi tento model od Schenkeru https://bestware.com/en/schenker-via-15-pro-m22.html

Chtel bych se zeptat na par veci, pokud mate nekdo zkusenosti.

- jak je to s celkovym zpracovanim
- co klavesnice
- pripadny zarucni problemy
- koupe baterie napr za 4 roky
- kvalita touchpadu
- kvalita LCD
- kompatibilita s linuxem

Jsem zvyklej dlouhodobe na Thinkpady ruznych rad tzn i track-point, ale to bych snad ozelel (a treba Dell track pointy mi prijdou tristni v porovnani s IBM/Lenovem). Pripadne jinej dodavatel (u Cleva se mi nic nelibi). Rad bych 15'' BEZ numericke klavesnice.

diky :)
« Poslední změna: 29. 07. 2022, 22:28:09 od Petr Krčmář »


Re:NTB Schenker
« Odpověď #1 kdy: 29. 07. 2022, 20:40:28 »
Dalsi alternativa by mohlo byt Tuxedo https://www.tuxedocomputers.com/en/Linux-Hardware/Notebooks/15-16-inch/TUXEDO-Pulse-15-Gen2.tuxedo ale nekdo tu psal o dost spatne nasledne podpore ze strany vybobce.

lojdr

Re:Zkušenosti s notebookem Schenker
« Odpověď #2 kdy: 01. 08. 2022, 10:21:39 »
Vlastním cca rok a půl Tuxedo Pulse 15, což je vlastně to samé jako zmíněný Schenker VIA 15 jen jiné logo. Budu se vyjadřovat k první generaci (AMD 4800H). Druhá je relativně nová, ale řekl bych, že rozdíl bude jen ve vnitřnostech.

- jak je to s celkovym zpracovanim : Tam asi v pohodě. Víko drží, nic nevrže, vůle kdekoliv bych řekl že nejsou. NB používám i ráno na klíně když jedu do práce, takže v autobuse si dost vytrpí, ale zatím v pohodě.
- co klavesnice: Je taková jiná, ale je to spíš o zvyku. Po tom roce a půl bych řekl, že žádný problém, ale dost používám externí klávesnici.
- pripadny zarucni problemy - Support je tragedie. Za cca rok a půl nedokázal poslat 3 klávesy, které blbě vypálili.
- koupe baterie napr za 4 roky - Po roce a půl: Designovaná kapacita 91,2Wh, v současnosti jsem na 87,8 Wh. V náhradních dílech baterii mají, takže koupit asi půjde.
- kvalita touchpadu - Řekl bych, že musím trochu víc přitlačit na kliknutí než na začátku, ale jinak asi OK.
- kvalita LCD - Používám to hlavně na práci v terminálu + web. Za mě v pohodě. Větší rozlišení (3840x2160) na externím monitoru (HDMI) to ale neutáhne (problikává). Rozlišení 2560x1440 ale jede v pohodě. Druhá generace má displayport a novější grafiku (AMD Radeon RX Vega 7 vs 8), takže to třeba bude lepší.
- kompatibilita s linuxem - Tuxedo má vlastní linuxovou distribuci založenou na Ubuntu. V tomhle v pohodě. Ze začátku byly nějaké problémy, že se čas od času z ničehož nic restartovalo GUI, některé klávesové zkratky (třeba na jas obrazovky) nefungovaly úplně na 100%, ale to už jsem teď delší dobu neviděl. Asi to odladili. Čas od času přijde nějaká aktualizace pro ovladače.

Z hlavních věcí má druhá generace displayport, úspornější CPU, lepší grafiku a 2 místa pro m.2 SSD místo jednoho. Až budu za pár let měnit NB, tak bych do 2. případně další generace šel, ale kvůli supportu bych zkusil spíše Schenker (třeba to bude stejné, třeba ne). Cena je v zásadě stejná. V případě záruky na 3 roky je Schenker o asi 100 EU levnější, ale u Tuxeda zase můžeš mít záruku až 5 let.