Levná necloudová wifi IP kamera

Levná necloudová wifi IP kamera
« kdy: 15. 07. 2022, 11:54:19 »
Zdravím, chtěl bych si pořídit nějakou vnitřní kameru ideálně do 1000Kč.
Teď jsem něco vybral (https://www.teslasmart.com/produkty/kamery/tesla-smart-camera-360/) a zkoušel a zhrozil se, že to je jen přes mobilní aplikaci, přes cloud a tudíž budu nahraný když se výrobce rozhodne to za dva roky zaříznout nebo zkrachuje. Čili kamera mít cloud může, ale musí jít vypnout a fungovat i bez internetu a mít klasické webové rozhraní, ideálně i připojení ethernet kabelem.
Máte někdo s něčím pozitivní zkušenosti?


Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #1 kdy: 15. 07. 2022, 12:07:52 »
do 1000 bych ti doporucil koupit atrapy (vazne). leda ze bys je chtel jako rng generator...

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #2 kdy: 15. 07. 2022, 13:04:41 »
Mam Xiaomi Dafang s alternativním sw -
https://github.com/EliasKotlyar/Xiaomi-Dafang-Hacks - krome toho, ze nikam ven nekomunikuje umoznuje i nejake dalsi hrani, ktere s originalem nejde.
V interiéru kvalita přijatelná.
Měla by fungovat s originállním sw i bez cloudu.
https://cs.techreviewer.de/xiaomi-dafang-test/

« Poslední změna: 15. 07. 2022, 13:07:16 od poqwie »

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #3 kdy: 15. 07. 2022, 13:12:36 »
A to ještě někteří výrobci, kteří nabízí levnější kamery (a je pravděpodobnost, že nekrachnou), mají ten cloud první rok zdarma a pak placený (např. TP-Link s TAPO, kde je cena kolem 800 Kč ročně). Taková je prostě doba, výrobci chtějí pravidelně platící zákazníky a ne jednorázovky :P

Sehnat něco za tisícovku je asi nereálné, o pár stovek dráž pak leda něco v tomto stylu: https://www.alza.cz/uniview-ipc322lb-dsf28k-g-d6732861.htm A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #4 kdy: 15. 07. 2022, 13:26:35 »
A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

To mnohem lepší rozhodně není. Mnohem lepší je to jen tam, kam ten drát můžete natáhnout. Často je problém ke kameře vůbec nějaké napájení dostat od nejbližší zásuvky, natož k ní tahat ethernet.


Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #5 kdy: 15. 07. 2022, 13:34:24 »
Tak to vela stastia. Tiez som chcel obycajnu kameru, vystup klasicky stream, ktory si otvorim v hocijakom prehravaci. len cisto na sledovanie, ked sa deti hraju v izbe a ja idem na druhe poschodie.
No, za rozumnu cenu som nic nenasiel, vsetko do 30 eur boli len cez cloud. a to nechcem. aby video z domu islo niekde na cinsky cloud, a ked sa rozhodne vyrobca vypnut, tak mi ostane nepouzitelny srot doma.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #6 kdy: 15. 07. 2022, 13:36:58 »
A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

To mnohem lepší rozhodně není. Mnohem lepší je to jen tam, kam ten drát můžete natáhnout. Často je problém ke kameře vůbec nějaké napájení dostat od nejbližší zásuvky, natož k ní tahat ethernet.
Drát se dá natáhnout kamkoliv. A kdo tvrdí, že nedá, ten se jenom vymlouvá (samozřejmě pokud se bavíme o kamerách s trvalým přenosem dat a ne o nějakých fotopastech v lese). Lepší kamery, jako třeba HIKVISION, pak mají dokonce i detekci neoprávněného odpojení od sítě. Nějaká WiFi je v tomto směru úplně o ničem, to bych nedal ani jako chůvičku do dětského pokoje, natož u bezpečnostních kamer.

nameLoginUserWhatever

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #7 kdy: 15. 07. 2022, 14:11:31 »
Tak to vela stastia. Tiez som chcel obycajnu kameru, vystup klasicky stream, ktory si otvorim v hocijakom prehravaci. len cisto na sledovanie, ked sa deti hraju v izbe a ja idem na druhe poschodie.
No, za rozumnu cenu som nic nenasiel, vsetko do 30 eur boli len cez cloud. a to nechcem. aby video z domu islo niekde na cinsky cloud, a ked sa rozhodne vyrobca vypnut, tak mi ostane nepouzitelny srot doma.

Dahua IP kamera z aliexpresu, ja som kupoval uz davnejsie, takze neviem co presne tam maju teraz dostupne, ale normalne bez cloudu to pouzivam, video ide cez RTSP (da sa nastavit rozlisenie, fps, bitrate... vo webovom rozhrani) a funguje to spolahlivo ako NVR pouzivam open source SW https://frigate.video

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #8 kdy: 15. 07. 2022, 16:24:36 »
A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

To mnohem lepší rozhodně není. Mnohem lepší je to jen tam, kam ten drát můžete natáhnout. Často je problém ke kameře vůbec nějaké napájení dostat od nejbližší zásuvky, natož k ní tahat ethernet.

To by mě zajímalo co je za problém si natáhnout RJ45  ;) Nedávno jsem dával kamery na barák a teda až na půl dne práce to žádný extra velký problém nebyl. Naopak mnohem větší problém by bylo tahat elektriku, přidávat jističe, dělat zásuvky  :)

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #9 kdy: 15. 07. 2022, 21:26:47 »
Z dotazu není jasné, k čemu má webkamera sloužit
Nestačil by postarší telefon? Pro android jsem svého času používal aplikaci "IP Webcam" (Pro) (od "Pavel Khlebovich"). Zaručeně bez cloudu :)

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #10 kdy: 16. 07. 2022, 13:55:30 »
Sehnat něco za tisícovku je asi nereálné
Já mám asi 10 kusů tohohle po $20, kvalita obrazu je překvapivě dobrá a v IR režimu to taky vidí naprosto hustě (používám to uvnitř bílého radomu, venku to možná nedosvítí víc než na pár metrů, to jsem nezkoušel). Navíc to je jen tak venku v radomu, takže v létě 40°C, v zimě -10, občas 100% kondenzující vlhkost a ještě žádná neumřela. Jediný problém je konfigurace přes Windows aplikaci. Ale po zkonfigurování jde obraz přehrávat normálně mpv "rtsp://192.168.316.34:554/user=admin&password=&channel=1&stream=1.sdp?real_stream" (stream 0 nebo 1 je vysoká/nízká kvalita)


Teď koukám že tazatel chtěl wifi verzi. Mají i tu, o pár dolarů dražší, a nebo se do té tisícovky vejde i nějaký nejlevnější openwrt router a ještě tam může provozovat VPN aby na to mohl i když je to za natem :-)
« Poslední změna: 16. 07. 2022, 14:02:32 od _Jenda »

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #11 kdy: 16. 07. 2022, 19:53:33 »
Sehnat něco za tisícovku je asi nereálné
Já mám asi 10 kusů tohohle po $20
Jakou ohniskovou vzdálenost máte a jaký to má úhel záběru?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #12 kdy: 16. 07. 2022, 20:13:29 »
Sehnat něco za tisícovku je asi nereálné
Já mám asi 10 kusů tohohle po $20
Jakou ohniskovou vzdálenost máte a jaký to má úhel záběru?
Nějaký mix 2.8 a 3.6mm a neměřil jsem. Je to poměrně široké ale ne úplně rybí oko.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #13 kdy: 16. 07. 2022, 21:04:17 »
A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

To mnohem lepší rozhodně není. Mnohem lepší je to jen tam, kam ten drát můžete natáhnout. Často je problém ke kameře vůbec nějaké napájení dostat od nejbližší zásuvky, natož k ní tahat ethernet.
Drát se dá natáhnout kamkoliv. A kdo tvrdí, že nedá, ten se jenom vymlouvá (samozřejmě pokud se bavíme o kamerách s trvalým přenosem dat a ne o nějakých fotopastech v lese). Lepší kamery, jako třeba HIKVISION, pak mají dokonce i detekci neoprávněného odpojení od sítě. Nějaká WiFi je v tomto směru úplně o ničem, to bych nedal ani jako chůvičku do dětského pokoje, natož u bezpečnostních kamer.

Ano, cokoliv se dá. Ale fakt si nebudu přes osmdesátky kamenné stěny tahat dráty. I kdybych to bral přes půdu, vrtat stropy? Třeba ten náš třísetletý povalový? Tak jo, tak dík. Každý fakt nežije jako vy a zhusta ani nechce. A tohle pro mě jednoduše znamená, že nedá. Už proto, že nechci.

Re:Levná necloudová wifi IP kamera
« Odpověď #14 kdy: 16. 07. 2022, 21:05:39 »
A není to WiFi, ale LAN s Poe, což je mnohem lepší.

To mnohem lepší rozhodně není. Mnohem lepší je to jen tam, kam ten drát můžete natáhnout. Často je problém ke kameře vůbec nějaké napájení dostat od nejbližší zásuvky, natož k ní tahat ethernet.

To by mě zajímalo co je za problém si natáhnout RJ45  ;) Nedávno jsem dával kamery na barák a teda až na půl dne práce to žádný extra velký problém nebyl. Naopak mnohem větší problém by bylo tahat elektriku, přidávat jističe, dělat zásuvky  :)

Osmdesátky kamenný stěny, třista let starý povalový stropy a tam, kde nejsou, dvěstě let starý klenby. Spokojenej? Jo, do všeho se dá vymlátit díra, ale to pro mě "se dá" skutečně neznamená.