Kamery Hikvision a NVR

Kamery Hikvision a NVR
« kdy: 13. 07. 2022, 07:23:20 »
Planujem kupu IP kamier na dom a kamery od Hikvision sa mi pozdavaju. Mate s nimi skusenosti? Pozeral som aj kamery od Dahua, ale Hikvision sa mi zdaju lepsie, aj ked oboje je Cina. Samozrejme, bude to na separatnej VLAN. Ina liga su uz Axis kamery, ale myslim, ze na dom su to vyhodene peniaze. Pouzivate k tomu aj nejake NVR, alebo to mate pripojene na NAS (to nepreferujem), popripade softver BlueIris?


Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #1 kdy: 13. 07. 2022, 08:13:28 »
kvalita je jak pises dahua(spatny)->hik->axis(velmi dobry)
hik nvr mi prisly dost jako smutek, ale 1000lidi 1000chuti. sam pouzivam qnap a qvr pro (u vice kamer platis i za lic) a jejich ai search co funguje prekvapive dobre i na typickym nas hw.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #2 kdy: 13. 07. 2022, 08:15:04 »
Používám asi půl roku na domě - 4 kamery + NVR také od Hikvision. Uzavřené v samostatné vlan + integrace s home assistant. Splňuje to požadavky a nevím o tom = ideální stav.

Jediný trouble co jsem řešil byl hned na začátku a to s nalezením aktualizací firmwaru. V této oblasti jsou stránky výrobce špatné = odkazy u daného modelu kamery často odkazují na firmware k jinému modelu.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #3 kdy: 13. 07. 2022, 08:16:36 »
ja mam Synology NAS, aj viem o tejto moznosti, ale neviem ci je dobre pouzivat NAS na nahravanie videi z kamier, a to este z 5-6 kamier.

Citace
Jediný trouble co jsem řešil byl hned na začátku a to s nalezením aktualizací firmwaru. V této oblasti jsou stránky výrobce špatné = odkazy u daného modelu kamery často odkazují na firmware k jinému modelu.
s tymto som sa aj ja stretol. na oficialnych strankach som nasiel FW pre moj typ kamery a nesiel nainstalovat. Potom som sa dopatral k nejakemu inemu FW a ten pasoval. Neviem ci to nie je rozdelene FW pre kamery na USA trhu, EU a Cinskom.

Mate skusenosti s ColorVu technologiou, ktoru ponuka Hikvision? Alebo je to len marketing? Raz som sa s jednou takou kamerou hral a nebolo to zle.
« Poslední změna: 13. 07. 2022, 08:20:20 od peter1989 »

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #4 kdy: 13. 07. 2022, 09:31:09 »
pokud jde o vykon tak o 6 kamerach moc nevis, malej nas co nedela nic jinyho podle me da i 24 kamer. samo druha otazka jsou iops pokud na tom chces i nasovat, tzn separatni raid group.
mam vetsi rackovej qnap s i3 4150 co ma ted kolem 30kamer, lokalni odkuk a vnc a je zatizenej kolem 40%, 5.5GB ram z 16 used je to asi 10MB/s cam streamu.


ajne

  • ***
  • 196
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #5 kdy: 13. 07. 2022, 09:32:04 »
Používám asi půl roku na domě - 4 kamery + NVR také od Hikvision. Uzavřené v samostatné vlan + integrace s home assistant. Splňuje to požadavky a nevím o tom = ideální stav.

Jediný trouble co jsem řešil byl hned na začátku a to s nalezením aktualizací firmwaru. V této oblasti jsou stránky výrobce špatné = odkazy u daného modelu kamery často odkazují na firmware k jinému modelu.

Jo, hledání supportu je u Hiku taková typická Čína. Dohrabat se ke správnému je částečně detektivní práce. A když si člověk uloží odkaz, tak příště už je neplatný, protože mezitím změnili cesty na webu. Jinak obecně je dobré se vyhýbat CZ mutaci stránek, tam jsem měl vždy největší obtíže cokoli najít, či tam byly starší informace než na anglickém webu.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #6 kdy: 13. 07. 2022, 10:00:32 »
a pouzivate bullet kamery alebo turret?

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #7 kdy: 13. 07. 2022, 20:23:17 »
Pokiaľ chceš cena/vykon tak Hik ničím nepokazíš. Samozrejme mal som aj zákazníka, ktorému na dom išlo Axis, ale to je iná liga to sa nedá porovnať.
Ak budeš dávať nvr tak nezabudni zobrať s poe.
Záleží kde budeš mať kamery umiestnené a v akej výške a v akom prístupe podľa toho sa s ohľadom na bezpečnosť vyberá aj prevedenie.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #8 kdy: 14. 07. 2022, 10:46:01 »
tak s palicou viem pri bullet kamere zmenit uhol, pri turrete to je nemozne.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #9 kdy: 14. 07. 2022, 11:25:25 »
Na to som nenarážal, pokiaľ to nie je low cost z plastu tak ani palicou nezmeníš uhol, tu ide skôr o odtrhnutie, sledovanie pozorovacieho uhla páchateľom a pod.

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #10 kdy: 16. 07. 2022, 01:45:49 »
kamery mě čekají, v čem jsou Dahua tak horší oproti Hikvision? Bylo mi to prezentováno obráceně...

Re:Kamery Hikvision a NVR
« Odpověď #11 kdy: 16. 07. 2022, 07:05:27 »
mnhohem horsi obraz. i to jejich ui je celkem z pekla. housing i samotna montaz horsi. nerikam, ze nemaj ani jednu dobrou (rozhodne jsem nevidel vsechny), ale jak nejakou potkam, tak je to velenedobre.
na treti stranu ve vsech tehlech kategoriich to plati v poradi znacek jak jsem psal.