redmi note 3 a co dalej ?

redmi note 3 a co dalej ?
« kdy: 12. 07. 2022, 12:32:14 »
Este v roku 2017 som si kupil svoj prvy smartfon, Xiaomi redmi note 3. Ako prve co som spravil, tak som odomkol bootloader a nahral som si  custom fw miui 8.5 android 6.0.1. Telefon som si rootol a nainstaloval adaway. Od vtedy som bez reklam a nic ma neotravuje. Telefon stale funguje a som s nim spokojny. Nie som na nom zavisly a baterka vydrzi, tak 3-5 dni.
Samozrejme ak ho vyuzivam aktivnejsie (nejake tury, gps atd ... tak je to tak do 2 dni).
Dalej ho vyuzivam na platby, bezny internet a vpn na domace servery a zariadenia.
Telefon je docela zachovaly a nemam problemy ani z jeho rychlostou. Da sa povedat, ze som s nim spokojny ako v roku 2017, ked som kupil.
Avsak podpora uz davno skoncila.
Uvazoval som o novom smartfone a rozmyslal som nad linuxom, ale po prednaske na installfeste to este stale nevyzera tak ruzovo.

Otazka je teda taka, ponechat si starucky (pre mna) velmi dobre fungujuci telefon, beziaci na androide 6, bez aktualizacii, alebo sa zacat pozerat po niecom novom ? Ak by som isiel do niecoho noveho, tak parametrovo by som ostal tam kde som teraz, lebo mi to staci. Ja nepotrebujem 10 jadrove CPU, fotak 80 Mpx, ani 4 kamery.

Dnes je silnejsi predpoklad ako v roku 2017, ze vsetko co pride (nie len z azie) ma s5ne vratka. Netvrdim, ze ani na mojej starej sunke nieje nejaky backdoor, ale aspon vedome nic neposielam na micloud.


Re:redmi note 3 a co dalej ?
« Odpověď #1 kdy: 12. 07. 2022, 13:30:29 »
Hehehe mi cloud a xiaomi úpravy androidu to je drbna jak stará blažková. Asi 20 domén to kontaktuje, prý to bonzuje i čísla jednou za čas...

Po naflashování AOSP samozřejmě vyčištěno..
Nevýhoda je asi že je to postarší, podle katalogu tam půjde dát Lineageos 14(Android 7). podle aktivity  n fórutomuhle odzvonilo v roce 2016... zařízení přitom je uvedené v roce 2016... divné. ale už i v té době byly povedené telefony (to se ještě nehajpovaly čočky, notche a další sereptičky na parádu)

Re:redmi note 3 a co dalej ?
« Odpověď #2 kdy: 13. 07. 2022, 17:10:58 »
Cize riesenim by bolo AOSP ?