Diakritika hesla routeru

momok

Diakritika hesla routeru
« kdy: 07. 07. 2022, 22:07:26 »
Dobrý den, mám dotaz, zda-li kromě speciálních znaků a symbolů lze jako přihlašovací heslo k routeru zadat třeba "čšřěžžýžáý", nebo to musí být bez háčků a čárek????


Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2022, 22:48:48 »
jakému routeru? Z principu lze zadat cokoliv, co dokážeš napsat, jen občas někteří výrobci uměle omezují, které znaky lze použít, takže odpověď je ano (spíše) i ne.

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #2 kdy: 08. 07. 2022, 00:57:41 »
Z principu lze zadat cokoliv, co dokážeš napsat, jen občas někteří výrobci uměle omezují, které znaky lze použít

tyhle vase principy....

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #3 kdy: 08. 07. 2022, 02:18:40 »
Dobrý den, mám dotaz, zda-li kromě speciálních znaků a symbolů lze jako přihlašovací heslo k routeru zadat třeba "čšřěžžýžáý", nebo to musí být bez háčků a čárek????

Zkus a uvidis.

Teoreticky by to slo overit tim, zda je web admin v unicode (utf8), ale nedal bych za to ruku do ohne.

Jsem se treba registroval na apple developera a ono to v hodne inputech odmitalo vzit cokoliv s hacky a carky. Tak jsem zvedav, co z toho pak vznikne..

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #4 kdy: 08. 07. 2022, 07:28:09 »
I kdyby to prošlo, je to nešťastný nápad. Nevíte, co s těmi znaky dělá firmware, jak je ukládá nebo které z nich ignoruje. A nevíte, co se na tomto změní po nějaké aktualizaci. Pokud k nějaké takové změně dojde, jednoho dne se nepřihlásíte a budete muset router resetovat.


Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #5 kdy: 08. 07. 2022, 08:55:03 »
Jestli to jde zadat zjistíte jedině tak, že to zkusíte. Navíc se to bude lišit výrobce od výrobce, model od modelu, může se to změnit i se změnou verze firmwaru.

Ale i kdyby to šlo, není to dobrý nápad – a není to dobrý nápad ani u lepšího softwaru, než je firmware routeru. V IT se ve skutečnosti všechny znaky ukládají jako čísla (říká se tomu kódování), a existuje mnoho různých způsobů, jak kódovat české znaky. Pochybuju o tom, že to firmware routeru má nějak ošetřené – takže se klidně může stát, že v jednom případě bude znaky kódovat jedním způsobem, v druhém případě jiným a tím pádem heslo nebude sedět, i když to budou v obou případech stejné znaky.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #6 kdy: 08. 07. 2022, 10:35:52 »
ja se zeptam asi naprosto blbe - je fakt problem to zkusit? Jit by to melo.

Driv mi na routeru treba neslo nastavid SSID s emoji a bylo to jen proto, ze webUI to melo osefovany javascriptem, po docasnym odtraneni kontrolni funkce jsem najednou emoji ssid mit mohl.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #7 kdy: 08. 07. 2022, 12:01:12 »
Diakritika v hesle nie je vobec dobry napad. Odhliadnuc od mnozstva znakovych sad (ktore tu boli spominane) tak aj unicode samotne ma niekolko normalizacnych foriem, tym padom ten isty znak ma v unicode niekolko binarnych reprezentacii (ked tak https://unicode.org/reports/tr15/#Norm_Forms). Cize ak sa pri vyhodnoteni zhody hesla nerobi normalicia unicode znakov(co sa spravidla nerobi) tak budete casto narazat na to ze sa neviete prihlasit, i ked heslo bude vizualne spravne.

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #8 kdy: 08. 07. 2022, 19:39:54 »
Uz jsem zazil tolik problemu, ze bych to radsi ani nezkousel. Treba takovy SSSD na Linuxu neni schopny overit uzivatele v AD, ktery ma v hesle ostry nemecky "S". To jsou situace kdy vsechno funguje treba pro 2000 uzivatelu, ale pak se najde nejaky stoural, ktery vymysli neco s cim nikdo nepocital.
Nebo si nekdo necha vytvorit login, ktery zacina na "M", ale to "M" je v azbuce.
Do loginu a hesel bych diakritiku nedaval, muze se vam pak treba stat, ze se budete muset prihaset pres x RDP desktopu a najednou neco nebude fungovat.

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #9 kdy: 10. 07. 2022, 08:52:46 »
Určitě se tu vyskytuje pár lidí co by nechali upálit mistra Jana Husa i dnes. Za jeho "nabodeníčka".

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #10 kdy: 10. 07. 2022, 18:02:25 »
treba ja bych do toho ohne foukal, aby neuhasl


ja v heslech nepouzivam ani "y" a "z" /porad resit co je kde na ktere klavesnici

lidi je plny problemu,vsechno je dodelany jen napul, ale mne prijde, ze nekteri se tak zoufale nudej, ze si proste musi najit jako si zkomplikovat zivot.
Dokud to nezkomplikuji i ostatnim, tak oK, aspon jsou na chvili zabaveny a pacifikovany.

Hlavni je jim nenaslouchat, staci chvile a najednou se resi domeny s diakritikou.

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #11 kdy: 10. 07. 2022, 20:38:30 »
Kdyby jen domény s diakritikou, viz např: seznam.cz vs ѕеznаm.cz
(jsou to různé domény - vím, tohle by asi český doménový správce zaregistrovat nedovolil, ale naznačuje to problém)

momok

Re:Diakritika hesla routeru
« Odpověď #12 kdy: 12. 07. 2022, 18:50:07 »
Díky za upozornění, že by s diakritikou mohlo dojít k problému. Vynechal jsem diakritiku a použil jsem delší heslo s různými symboly jako je lomítko, procenta, apod společně do abecedy.