Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2

Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« kdy: 23. 06. 2022, 12:36:29 »
Divně se mi chová NVmMe Disk v USB 3.0 gen 2 adaptéru.  Ale jen při dvou podmínkách. 
1. Problematický je jeden 1.3GB soubor (ostatní podobné a dokonce větší soubory jsou OK).
2. Stává se to pouze při připojení  do gen.2 USB portu. ( rychlost kopírování   z disku je 650 MB/s, rychlík to není nějaké intel 600(0) 512GB )

Co se děje: vždy přesně v 59% kopírování se to natvrdo zasekne (kopírování, veškeré IO disku). Windows 10 je v pohodě i když ho pak Bez Bezpečné čepičky vyjmutí vyjmu.

Kde by mohla být chyba, co blbne?


info ktestu : zkoumal jsem jenom čtení a jediný gen.2 port (víc jich nemám).  Nezkoušel jsem ho ani dávat do NVMe portu ještě. (musel bych rozebírat zapnutá počítač, třeba maňána) . USB-C-C Kabely jsem zkoušel 2 odlišné a 2 Thunderboltové, bez rozdílu
Další info (myslím si, že to konektory nehrají roli). Soubor je v pořádku (při čtení <=5GbpsUSB)
Provedení je USB-C , ale  tudíž ani nemohu vyzkoušet, jestli to hraje roli. Ale  tu funkčnost v gen.1 portu jsem testoval s více USB-C-USB-C kabely

Windows Error log hlásí 3 různé druhy chyb(opakující se):
Disk Na zařízení \Device\Harddisk1\DR40 byla při operaci stránkování rozpoznána chyba.
(1x)Ntfs(Ntfs)Výchozí správce prostředků transakcí na svazku H: zaznamenal neopakovatelnou chybu a nemohl být spuštěn. Data obsahují kód chyby.
Ntfs(Microsoft-Windows-Ntfs)V systému se nepodařilo vyprázdnit data do protokolu transakcí. Mohlo dojít k poškození ID svazku: H:, název zařízení: \Device\HarddiskVolume66.
(Bylo zadáno zařízení, které neexistuje.)
DiskVstupně-výstupní operace na adrese logického bloku 0x3f00c000 pro disk 1 se nezdařila z důvodu hardwarové chyby (název PDO: \Device\00000546).
« Poslední změna: 23. 06. 2022, 12:38:04 od lathe »


Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2022, 13:32:09 »
Dělá to na různých PC, nebo jen na jednom?


Pozn. pod čarou: Měl jsem kdysi dáááávno (doba Pentií III) problém s jedním HP 100Mbitovým switchem, kde v jednom konkrétním portu nešlo překopírovat jisté soubory z instalačky Office. Nedořešená záhada, všechno fungovalo v pohodě, jen několik těchhle souborů nešlo. Po přepíchnutí PC do jiného portu vše v pohodě. Podezřívám nějakou sekvenci znaků v rámci toho, že soubor byl komprimovaný, která to rozhodila (podobně jako kdysi rozhodila ochrana SecuROM (či SafeDisc nebo co to bylo) CD vypalovačku, takže určitou sekvenci dat prostě nešlo vypálit a na té bázi ta ochrana fungovala).

Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #2 kdy: 23. 06. 2022, 16:44:28 »
Víc portů.To bohužel nemohu zjistit, mám všudy všeho 1 USB gen.2 port.

No s tím pod čarou to má společné maximálně to, že jde taky o ZIP soubor (ale kopíruji ho jako soubor)

Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #3 kdy: 24. 06. 2022, 07:01:59 »
Asi bych tipoval vysokou teplotu disku v tom adaptéru.

Nejlépe by bylo použít nvme-cli v Linuxu a podívat se, co sám disk hlásí. Ale nevím, jestli to přes USB3 projde. Možná je potřeba dát do desky.

Kód: [Vybrat]
sudo nvme smart-log /dev/nvme0n1
https://opensource.com/article/21/9/nvme-cli

Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #4 kdy: 12. 07. 2022, 19:33:57 »
Lze emulovat USB2 hubem, píchlým do 3ky nebo i na zkoušku do 2ky.



Víc portů.To bohužel nemohu zjistit, mám všudy všeho 1 USB gen.2 port.

No s tím pod čarou to má společné maximálně to, že jde taky o ZIP soubor (ale kopíruji ho jako soubor)


Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #5 kdy: 12. 07. 2022, 22:17:27 »
Mám starší externí boxík z AE s chipsetem JMS583 a už jsem do něj 3x přehrával firmware, i když takový problém jsem s kopírováním neměl, ale vylepšila přenosová rychlost.

Re:Blbne NVMe Disk na jednom souboru a jen při USB gen.2
« Odpověď #6 kdy: 13. 07. 2022, 07:21:07 »
Kde se takový FW hledá?