Chlazení domácího racku

armyk

Re:Chlazení domácího racku
« Odpověď #15 kdy: 24. 06. 2022, 13:12:58 »
Jestli to nemáš v nějaké technické místnosti tak doporučím opravdu připlatit za ty Noctua ventilátory - jsou prakticky neslyšené... buď tedy 12V adaptér nebo něco kolem 9-10 by mělo stačit na ještě tišší chod... nicméně Noctua přibaluje kabelové nástavce s odporem a lehce tím otáčky sníží... já to mám v chodbě v bytu a i když mám z ložnice otevřené dveře tak slyším spíš disk z NASu než ventilátor.
Jinak souhlas nemá cenu řešit spínaní - běží mi též 24/7 spotřeba každého je asi 1W - než dělat nějakou regulaci atd... nemá to prakticky žádný přínos...
Tak jsem objednal 2x Noctua 12db a 12v zdroj. Už jen, že tam bude airflow mi bude stačit. Ano, nebudu honit 1W, když mi neustále běží 30W.

UDM běží na 85deg, což není normální, než byl v racku, tak tpelota byla cca 68 deg.

tak neviem, ale u mna UDM bezi na 80deg aj ked je volne polozene na stole. teplota stupne vzdy ked zapnem nejake IDP/IPS alebo aj ked sa len prihlasim do konzoly, tak pocut, ze sa zapina vetrak. celkovo toto zariadenie bezi na vysokej teplote.
Googlil jsem a prý od verze 1.7. to zobrazuje toplutu z jiného čidla, takže to může mít teploto stejnou... Každopádně mám to tam naležato, kvůli velikosti a airflow tam není žádne, takže to určitě bude zlepšení a budu rád za každý stupeň dolů.

Re:Chlazení domácího racku
« Odpověď #16 kdy: 24. 06. 2022, 14:33:31 »
...A to vkusně umístěné APčko...

A to, že ta plechová bedna vytváří umělou zem a mění šíření elmag. vln z antén, vám nevadí?

Život je jeden velkej kompromis :-)

Ano ten reflektor nad APčkem nějak ovlivní vyzařovací diagram a PSV anténních zářičů. Stejně širokopásmová/vícepásmová anténa neladí pořádně ani v jednom pásmu, a PSV to bude mít všelijaké (rozkolísané). Vyzařovací diagram taky všelijak šilhá podle přesné frekvence (napříč pásmem). Stačí si chvíli pohrát se sitemasterem a prutovou anténkou - záleží jak daleko od antény chytíte kabel, nebo přiblížíte ruku, a hned to má na napájecím portu jinou impedanci... chuj s tim. Ona si příroda nějak pomůže. Když se to rádio bude trochu slušně chladit, prospěju jeho životnosti víc, než když budu řešit nějaký nepůvodní nedaleký reflektor...