Prebudenie zo SuspendToRam pri pripojení/odpojení napájania

Mám ASUS Zenbook UM425QA s AMD procesorom a OS Kubuntu 22.04. Mám problém s tým, že keď je notebook uspatý v RAM (napr. keď ho zatvorím) a počas toho pripojím alebo odpojím nabíjanie, tak sa notebook prebudí a už sa sám neuspí. Musím ho otvoriť a znovu zavrieť. Vie mi prosím niekto poradiť, ako toto správanie vypnúť? Ďakujem!


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prebudenie zo SuspendToRam pri pripojení/odpojení napájania
« Odpověď #1 kdy: 20. 06. 2022, 22:06:57 »
- to aby se nezapl po zmene napajeci-kabel bude podle mec (pokud vubec) mozne zmenit primo v biosu
- pokud to ^ nenajdes, tak aby se aspon pak sam uspal by slo asi jen pres moznosti napajeni kde nastavis po jake dobe necinosti se ma uspat, protoze ty spanek pretim vyvojas "spinacem" zavreni vika

Re:Prebudenie zo SuspendToRam pri pripojení/odpojení napájania
« Odpověď #2 kdy: 21. 06. 2022, 08:51:59 »
V biose sa žiaľ nič zmysluplné nastaviť nedá. Klasická poznámka - vo windowse to nerobí :-) A to, aby sa uspal po nejakej dobe nečinnosti nastavené samozrejme mám a aj to za normálnych okolností funguje. No keď sa prebudí pri pripojení/odpojení napájania, tak vtedy to nefunguje a žiadne uspanie sa nekoná.
Nemá niekto nápad, že na čo sa mám pozerať. Resp. ako odchytiť tú udalosť čo ho zobudí, aby som si napísal skript ktorý by ho následne uspal. Aj toto by bolo postačujúce riešenie. Ďakujem.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Prebudenie zo SuspendToRam pri pripojení/odpojení napájania
« Odpověď #3 kdy: 24. 06. 2022, 23:58:12 »
koukam ze ma zdroj pres USB-C, mozna to probouzi detekce USB pripojeni... zkus:
Kód: [Vybrat]
# kouknout jake Device jsou enabled pro probuzeni (XHCI, EHC*)
cat /proc/acpi/wakeup

# a zakazat je (resp. je to docasne prepinani enabled/disabled)
echo Device_Name > /proc/acpi/wakeup

Re:Prebudenie zo SuspendToRam pri pripojení/odpojení napájania
« Odpověď #4 kdy: 27. 06. 2022, 14:51:16 »
Vďaka za tip, no ani toto nepomohlo. No podarilo sa mi to nakoniec "vyriešiť". V nastaveniach napájania je možné nastaviť pri zmene napájacieho profilu (AC, batéria, slabá batéria) spustenie skriptu. Tak som si tam pridal skript, ktorý zistí či je zatvorená obrazovka, resp. či zároveň nie je pripojený externý monitor a podľa toho notebook hneď uspí. Je to síce obídenie problému, no vo výsledku sa to správa tak ako potrebujem.
Každopádne ďakujem za snahu pomôcť.