"Multi root" systém správy verzí

Re:"Multi root" systém správy verzí
« Odpověď #15 kdy: 21. 06. 2022, 12:53:42 »
Chápu to správně, že Ti vývojáři budou pracovat naživo ve společném adresáři C:\LeonardoOS2\FlyTprj.100 přímo na tom testovacím stroji? Tj. ve stejném checkoutu? (Pokud ne, můžete klidně rozdělit dle sekvencí na samostatné projekty nebo branche stejného projektu a nemusíte nic moc řešit.)

Kazdy vyvojar (technolog) ma svoje PC, tam by mel mit svoji pracovni kopii. V te muze udelat rekneme 2/3 vyvoje.

Na testeru bych rad mel taky pracovni kopii, tam by vyvojar (technolog) dodelal zbylou 1/3... Z praktickych duvodu se na testeru pouziva univerzalni uzivatel.

Takze castecne ano, castecne budou sdilet jednu pracovni kopii na stroji. Zda se to mozna divne, ale nevidim v tom realny problem. Vetsina testu se dela v klikacim prostredi, neni to moc jako programovani...


Re:"Multi root" systém správy verzí
« Odpověď #16 kdy: 21. 06. 2022, 13:00:40 »
Na testeru musi bohuzel probihat i velka cast vyvoje (odhadem 1/3 doby). Nejaky deployment tam bude, ale formu jeste nemam rozmyslenou. Spis to bude jenom formalni.

Tak to asi zas nejaky pre-commit script, ktery vezme zivou strukturu z appky a transformuje do formatu ktery je v repu.

Jako drzel bych repo v logicky nejrozumnejsim formatu a z nej sel do formatu testeru skrze transformace. Ve tvem pripade obouma smery, protoze budes chtit upravovat kvuli rychlosti vyvoje tu deploynutou verzi.


Chapu kam tim mirite, a celkem se mi vase myslenka libi, kdybych delal system jenom pro sebe, tak bych se asi touhle cestou vydal.

Na to abych to chtel nasadit do vyroby, jsem ale asi moc velkej srab. Do vyroby potrebuju blbuvzdornej system, kterej se co nejmene vzdaluje od puvodni koncepce jak ji vymyslel vyrobce teseru...

Re:"Multi root" systém správy verzí
« Odpověď #17 kdy: 21. 06. 2022, 13:42:13 »
V tuhle chvili se mi zatim nejvic libi nechat sekvence v blbostrukture a napsat k tomu klikatko, ktere zabali volani svate trojice pro operace Commit (se schovanym add), update a revert. Vic snad nikdo potrebovat nebude.

Z toho klikatka bych volal GUI tortoise... To by mel, po kratkem zaskoleni, zvladnout pouzit kazdy.


Chtel jsem pouzit SVN, ale hodne me nahlodal F.J. s GIT hooks, ale GIT mi prijde pro cloveka, kterej se spravou verzi nikdy nedelal horsi k pochopeni... SVN je takove jednoduche a snadnejsi k pochopeni (pokrocilejsi verze GITu asi nevyuziju).

Re:"Multi root" systém správy verzí
« Odpověď #18 kdy: 21. 06. 2022, 14:08:38 »
Koukam, ze hooky existuji i v SVN...

Re:"Multi root" systém správy verzí
« Odpověď #19 kdy: 23. 06. 2022, 00:36:00 »
Jednoduchý a prověřený systém pro správu verzí je fossil. Určitě lepší než SVN.