Zkušenosti s 5G domácím připojením

Zkušenosti s 5G domácím připojením
« kdy: 14. 06. 2022, 23:30:32 »
Mam tu opet po delsi dobe dotaz, zda uz konecne 5G je skutecne tak super? Stabilita, rychlost treba nad 400Mb/s download a upload alespon nad 60Mb/s.

Volala mne kamaradka, ze takovej neomezeny ji ted cpal Vodafone.

Takze by me zajmalo, ma tu nekdo 5G doma na bezne i stahovani? :)
« Poslední změna: 14. 06. 2022, 23:50:13 od Petr Krčmář »


Re:Zkušenosti s 5G domácím připojením
« Odpověď #1 kdy: 15. 06. 2022, 14:29:13 »
Zrovna u VF můžu potvrdit, že na 5G to jede obvykle pomaleji než na 4G. Ono je dobré si uvědomit, že 5G není ani tak o nějakých super-rychlostech, jako spíš o nových frekvencích pro mobilní internet a efektivnějšímu provozu.

Re:Zkušenosti s 5G domácím připojením
« Odpověď #2 kdy: 15. 06. 2022, 17:24:00 »
Otázkou je, co je na tom jejich internetu "5G". Jestli je skutečně 5G alespoň last mile, tak BTS těžko může mít kapacitu pro nějakou rozumnou rychlost. Pochybuju, že ty BTS jsou na optice, ale třeba mne někdo vyvede z omylu. Podle mne se prostě ke klasické LTE/4G BTS přihodí 5G rádio a jede se dál.

Re:Zkušenosti s 5G domácím připojením
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2022, 17:56:13 »
Otázkou je, co je na tom jejich internetu "5G". Jestli je skutečně 5G alespoň last mile, tak BTS těžko může mít kapacitu pro nějakou rozumnou rychlost. Pochybuju, že ty BTS jsou na optice, ale třeba mne někdo vyvede z omylu. Podle mne se prostě ke klasické LTE/4G BTS přihodí 5G rádio a jede se dál.

BTS-ky, ktore sa daju, tak sa pripajaju na optiku.

Kvalita nielen 5G internetu zalezi ako si to nastavi ten dany operator(agregacia a podobne) a aku ma infrastrukturu v tej danej lokalite.  Viac ako maximalna rychlost by ma zaujimala minimalna rychlost(aj tu musi ISP uvadzat/poskytnut. Niesom si uplne isty ci a ako to je v pripade mobilneho internetu)

Ymzk

Re:Zkušenosti s 5G domácím připojením
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2022, 20:58:36 »


Re:Zkušenosti s 5G domácím připojením
« Odpověď #5 kdy: 15. 06. 2022, 21:11:00 »
Dik za info, takze mozna jeste s tim pockat, samozrejme na test me to zajmat bude a dratovej net si rusit nebudu.