Koupím PC či komponenty

Koupím PC či komponenty
« kdy: 10. 06. 2022, 16:21:55 »
Zdravím,
sháním funkční nějaké starší PC nebo komponenty na jeho sestavení (CPU,MB a RAM). Jedná se mně o cokoliv s CPU Intel od Core i3 a vyšší jakékoliv generace.
Potřebuji poskládat počítač, pač na nový šetřím a starší pomalu odchází ...

Díky předem


Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #1 kdy: 10. 06. 2022, 16:43:09 »

Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #2 kdy: 10. 06. 2022, 18:44:35 »
a tady si třeba nevybereš? https://www.levnapc.cz/repasovane-pocitace.html

Radši bych si to poskládal, značkové není ideální. Já bych si pořídil disky, skříň a zdroj už tedka, které budu pak dávat do toho nového.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #3 kdy: 10. 06. 2022, 19:49:59 »
tady furt neco nekdo prodava, tak si zatim kup serverovou desku se starym xeonem a muzes blbnout.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #4 kdy: 10. 06. 2022, 20:16:56 »
a tady si třeba nevybereš? https://www.levnapc.cz/repasovane-pocitace.html

Radši bych si to poskládal, značkové není ideální. Já bych si pořídil disky, skříň a zdroj už tedka, které budu pak dávat do toho nového.
na druhou stranu, za 1690Kc tam mas desku + i3 4330 + 4GB RAM (navic docasnou(?)/kvalitni skrin kam das az 4x hdd (2 v redukci z 5.25), je tam kvalitni FSP zdroj) to vse s 1rok zarukou... uvidis zda ti nekdo nabidne neco levnejs bez skrine/zdroje :-)


Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #5 kdy: 10. 06. 2022, 20:18:40 »
a tady si třeba nevybereš? https://www.levnapc.cz/repasovane-pocitace.html

Radši bych si to poskládal, značkové není ideální. Já bych si pořídil disky, skříň a zdroj už tedka, které budu pak dávat do toho nového.
Kup něco z toho odkazu a nový PC řeš úplně bokem. Navíc až ten nový PC budeš mít, tak ti pořád zůstane zcela funkční repas pro další využití (nebo ho dál prodáš).

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #6 kdy: 10. 06. 2022, 22:07:48 »
ja jsem tu pred casem koupil xeonovou plecku s 200 gb ramky.
na hrani a minecraftovy server je to super, takze vem si tady nejaky shit na hrani a
az usetris tak si koupis nejnovejsi talos 2.

Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #7 kdy: 12. 06. 2022, 12:17:11 »
Pár starších zbytků, které se mi tu bez využití válí, bych asi mohl za pár drobných postrádat. Musím se ale podívat, co všechno tu mám. Budou tu nějaké desky a procesory, možná trochu RAM, určitě ne grafiky a určitě ne disky. Zdroje bych tu sice našel, ale jsou to plečky a je to asi jediná komponenta, kde fakt nedoporučuju šetřit a radši jít po něčem novém, co má nejméně desetiletou záruku, protože kvalitní zdroj a smysluplná skříň umí přežít několik počítačů a když se to dobře vybere, dlouhá léta to netřeba obměňovat.

Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #8 kdy: 14. 06. 2022, 10:43:54 »
Prodávám AMD R7 1800X + 32GB DDR4. Takže stačí dokoupit jen desku (asi nejlépe B450, podporuje snad všechny aktuálně dostupné AMD CPU).

MKzB

Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #9 kdy: 18. 06. 2022, 08:43:55 »
Nedávno se mi dostal do rukou Dell Vostro s Ivy Bridge I5 tuším 3470 a 4 GB RAM, který byl na obecním úřadě, kde ho měl bývalý IT negramotný starosta na stole jako dekoraci a aby se mohl schovávat za monitor.
Plotnový HDD na Win10 byla nešťastná kombinace. Stačilo rozšířit RAM na 8 GB (stejná sehnána na Aukru) a OS přenést na SSD - bez reinstalace. A je z toho "dělo". PC je teď v obecní zasedačce a na sepsání zápisu nebo hledání na webu bohatě dostačuje.

Akorát Win10 mají problém s detekcí sata HDD nově připojených k chipsetu desky, pozorováno na chipsetu Z77 a u toho Dellu s podobným chipsetem. Bios je vidí, Wyndejsy už nee. U toho obecního jsem to vyřešil přidáním levného PCIE-sata řadiče. Dnes už vím, že je třeba ve správci zařízení odinstalovat Intel sata řadič a po restartu při nové detekci už vidí i ty nové HDD.
A dále jsem zjistil, že chipsety moderních MB nebo jejich drivery mají problém s provozem dvou a více optických mechanik (málokdo to tak používá), opět je řešením připojení druhé mechaniky jinému řadiči - buď PCIE, nebo lepší desky je mají pro zvýšení počtu sata portů integrované.

Re:Koupím PC či komponenty
« Odpověď #10 kdy: 29. 06. 2022, 16:33:24 »
Vyřešeno, děkuji WIFT