Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru

Google mi vrací všechny emaily s hláškou:             

Kód: [Vybrat]
gmail-smtp-in.l.google.com: 550-5.7.1 [95.129.96.42 12] Our system has detected that this message is
550-5.7.1 likely unsolicited mail. To reduce the amount of spam sent to Gmail,
550-5.7.1 this message has been blocked.
Please visit 550-5.7.1 https://s....

Ta stránka je pak v LOGu mailserveru. Udělal jsem vše podle jejich rady, ověřil doménu ... a pořád nic.
Nikdo s Google nereaguje na zaslaný dotaz přes formulář ... prostě mrtvo a maily nechodí.

Nesetkal se s tím někdo, komu se to podařilo vyřešit?
Pomohla změna IP adresy serveru - resp. Relay přes jiný, ale i ten je teď zablokvaný.

Pro hromadný mailing máme jinou zaplacenou službu, z našeho mailserveru chodí jen běžné emaily, ale lidí je moc a tak asi překračujeme nějakou kvótu.

Za každou podnětnou radu/pomoc budu vděčný.
« Poslední změna: 08. 06. 2022, 15:20:34 od Petr Krčmář »


Re:Odesílání emailů na Google, vrací se zpět - google odmítá!
« Odpověď #1 kdy: 08. 06. 2022, 15:13:21 »
Ten samý problém mi reportují další na sobě nezávislí zákazníci.

Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #2 kdy: 08. 06. 2022, 16:16:05 »
kolik emailů posíláte? Je IP adresa rozesílacího serveru jen vaše nebo jí s někým sdílíte? Nejste napadeni a neposíláte spam?

Obecně pro společnost s 5000+ emaily vždy používáme farmu serverů pro rozesílání (třeba cca 4 - 5), které postupně cyklují a vyvažují. Google ( jiným) vadí, když v jeden okamžik se jim pošle hodně podobných emailů, tohle posílání řešíme rozložením v čase (někdy stačí třeba jen 5 min) a rozložením na více zdrojových IP.

Trvá měsíce/roky si u googlu udělat dostatečnou reputaci, je třeba důležité aktivně reagovat na všechna hlášení spamu (a ty si také odebírat), jakmile posíláte email někomu, kdo vás nahlásit jako spam, velice rychle vám jde score dolu až skončíte zablokovaní.

Bez ale nějaký čísel, logů ze serverů a obsahu emailů s tím moc nelze pomoci. Dnes je posílání emailů poměrně složitý obor a najímají se specialisté, kteří tu hygienu a architekturu řeší, případně se to outsourcuje.

McFly

  • *****
  • 561
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #3 kdy: 08. 06. 2022, 19:01:45 »
Není server na blocklistech? https://multirbl.valli.org

Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #4 kdy: 08. 06. 2022, 19:17:25 »
To posíláte za doménu linservis.cz? (PTR IP 95.129.96.42 je mail.linservis.cz).
Pokud ano, je třeba začít základními věcmi: SPF záznamem, DKIM podpisováním a pak DMARC.
Bez toho bude vaši poštu odmítat kde kdo, nejen Google.


Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #5 kdy: 08. 06. 2022, 20:40:41 »
Stejný problém jsem měl pro naše domény, které mají MX přes google kvůli antispamu (a google maily dál forwarduje na náš interní smtp server). Např. maily z mailinglistu alsa-devel mi google vždy zahodil se stejnou hláškou. Řešil jsem to s adminem mailinglistu, stejný problém jako já mělo spoustu dalších registrovaných s adresou přes google, všechny bezpečnostní featury měl jeho server nastavené zcela správně.

Samozřejmě jsem nastavil adresu do whitelistu a seznamu pro bypassing spam filters. To nijak nepomohlo. Opakovaně (nepočítaně) jsem problém řešil s googlí podporou, nakonec mi poradili přidat IP adresu odchozího serveru mailinglistu do seznamu inbound gateways domény. To problém vyřešilo. Přijde mi to nesmysl, ten mailinglistový server není pro naše domény žádná inbound gateway, ale zafungovalo to, jako jediné.
« Poslední změna: 08. 06. 2022, 20:45:43 od redustin »

Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #6 kdy: 09. 06. 2022, 09:01:06 »
považoval jsem to za samozřejmost a nezmiňoval, ale SPF,DKIM,DMARC a správné MX/A záznamy všech serverů v řadě jsou povinnost, bez ní se nemá smysl moc bavit. To není jen nastavením serveru, ale i domény, z které se to posílá. K DMARC se pak váže i zajištění služby, která bude reporty přebírat a ta musí být napojená na rozesílání a podle reportů případně vyřazovat emaily z rozesílky. Pokud tohle ty domény nemají, problém je na světě.

Začněte tím, že si pošlete email na https://www.mail-tester.com/, tam vám řeknou bodově co je asi špatně, ukažte tady ten výsledek. Pokud z toho nebudou patrné problémy, použijte službu https://app.mailgenius.com/, která má trochu jiný pohled na věc a hlavně poskytněte obsah záložky RAW EMAIL, pak vás může někdo správné navést.


Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #7 kdy: 09. 06. 2022, 13:56:38 »
Díky všem. Ne, doména je solidvision.cz - používáme Kerio Connect. Mám SPF, nemám DKIM ... pravda. Počet mailú je obvyklý pro firmu s cca 100 lidmi, na hromadný emailing používáme zaplacenou službu.
BTW: Dnes už to chodí, nevím, jestli konečně zafungovala ta verifikace domény, nebo něco jiného. Nebo jen to, že jsme chvíli posílali Relay přes ten linservis.cz - to bylo okamžité řešení asi na týden.
Jinak ve spamlistech nejsme.

Díky za odkazy ... vyzkouším.

Blbě se lidem vysvětluje, že jejich maily prostě nechodí protože nějaké ochrany ... "ale ze seznamu to chodí" ... no jo, ale tam mají hordu adminů ... asi tak nějak to tady občas probíhá. Prostě to nevysvětlíš ...

Re:Google odmítá přijímat poštu z našeho mail serveru
« Odpověď #8 kdy: 10. 06. 2022, 00:03:43 »
Rozhodně použijte online testery, které doporučuje _Tomáš_.
Začněte prověřením skutečného stavu, protože leccos může být jinak, než si myslíte, že je. Například v doméně solidvision.cz nemáte SPF záznam, i když si myslíte, že ano. Druhý mailserver sumperk.solidvision.cz (85.163.225.170) nemá nastaven PTR. Taky ověřte ty hromadné rozesílky přes "placenou službu": pokud posíláte přes službu třetí strany, ale odesílatel je z vlastní domény, tak vám právě to dělá problémy, když nemáte SPF/DKIM/DMARC a třeba to ani nezjistíte. Mailing je hodně komplexní a pro technickou firmu - když distribujete Solidworks - je ostuda, když to nedokážete lépe než freemail.