Aplikácia pre knihy v ePub

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Aplikácia pre knihy v ePub
« Odpověď #15 kdy: 16. 05. 2022, 23:55:12 »
Používám calibre, včetně funkce knihovny.
Má svoje specifika ale vlastně už jsem se s ním naučil za ta léta žít.

Jako plus beru možnost editu, převodu, automatického stahování metadat, batch zpracování (třeba nějakých archivů ebooků), a dobrá spolupráce s Kindlem.

Čtu dost, tak se mi ten počáteční effort nutný na pochopení konceptu asi vyplatil.


Mlocik97

  • *****
  • 831
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Aplikácia pre knihy v ePub
« Odpověď #16 kdy: 17. 05. 2022, 12:17:03 »
Vidim, ze pan je odbornik.

Okular je prioritne prohlizec PDF a dalsich formatu dokumentu. Na PDF patri mezi nejlepsi. Kazdopadne v Nastavit > Zpristupneni > Zmenit barvy jsou barevne transformace, konkretne inverze nebo zmenit svetle a tmave barvy.

KOReader: dlouho jsem ho nepouzil, takze najit Night mode mi zabralo celych 15 sekund.

Okular, áno tá ponuka tam je, ale zmení to takto [ príloha 1 ]... rozhranie je stále svetlé, a invertovanie farieb není tmavý mód (nehovoriac že to ani nefunguje úplne dobre).

KOReader, ok moje chyba, nejak som to prehliadol, ale to UI/UX je aj tak katastrofálne [ príloha 2 ]. Btw aj tak to aplikuje "tmavý režim" len  keď máš zobrazenú knihu, ale keď listuješ knihy tak je to svetlé.

« Poslední změna: 17. 05. 2022, 12:22:14 od Mlocik97 »

Re:Aplikácia pre knihy v ePub
« Odpověď #17 kdy: 17. 05. 2022, 14:06:18 »
Okular je soucast baliku aplikaci KDE, tudiz samozrejme bere nastaveni motivu vzhledu prostredi. Pouzivam KDE Plasma, tam si to v Nastaveni systemu naklikam i pro GTK aplikace a funguje to. Vlastne nevim, jak to maji ostatni prostredi. GNOME v tom hazelo klacky pod nohy. Matne si vzpominam z pokusu s cistym Openboxem pred 15 lety, ze se pouzivaly dva jednoduche programky, nejaky GTK theme selector (uz nevim, jak se to presne jmenovalo) a v podstate to same pro Qt. Take urcite jde proste spustit program s nejakou promennou prostredi, jako kdyz se napr. ad-hoc prepina lokalizace.

Naopak KOReader, jak padlo hned na zacatku, s desktopem nema nic spolecneho, stejne jako fbreader. Docela me prekvapuje napad roztahnout si ho pres celou sirokouhlou obrazovku. V sazbe je znama nejaka optimalne citelna delka radku, ktera je mnohem kratsi, aby se oci lepe orientovaly.

Re:Aplikácia pre knihy v ePub
« Odpověď #18 kdy: 17. 05. 2022, 22:28:08 »
Používám SumatraPDF. Malinký SW, portable, bez instalace a pamatuje si poslední pozici tj. lze použít jako čtečku...