HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky

HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« kdy: 14. 05. 2022, 12:33:41 »
Po vložení grafické karty server nenabootuje  :-[. Její vyjmutí nepomohlo. Možná se jen něco někam zapsalo co brání startu, možná ne. Přiznávám že nevím jak s tím co mám k dispozici zjistit kde je problém. Hledám tedy pomoc někoho zkušeného kdo ví a zná, případně kam, na koho se obrátit.
« Poslední změna: 14. 05. 2022, 14:54:49 od Petr Krčmář »


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP DL 580 G7
« Odpověď #1 kdy: 14. 05. 2022, 14:21:04 »
Co znamena nenabootuje? Strc monitor do onboard VGA portu (zrejme od BMC)

Re:HP DL 580 G7
« Odpověď #2 kdy: 14. 05. 2022, 19:35:13 »
Co znamena nenabootuje? Strc monitor do onboard VGA portu (zrejme od BMC)
Děkuju za radu ;), já tam tu grafiku dával kvůli CUDA, ne že bych neměl kam zastrčit monitor. Asi jsem to měl napsat. Ten projev chyby jsem na netu našel, vypadá to že nejsem sám. https://community.spiceworks.com/topic/2127164-hp-proliant-dl580-g7-not-booting

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #3 kdy: 14. 05. 2022, 20:52:44 »
Ale tam se nepise ani slovo o grafice.

Rekni co vidis na VGA portu, a jak se chova ILO (mas ho na fixni IP, nebo DHCP? zije? lze se prihlasit?)
Jak se chova server? Zapne se? Nejake diody sviti blikaj, cokoliv?

Takovy server ma dost moznosti jak detekovat problem.. a rict ze "nebootuje" je hodne lame.

Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #4 kdy: 15. 05. 2022, 10:06:20 »
Ale tam se nepise ani slovo o grafice.

Rekni co vidis na VGA portu, a jak se chova ILO (mas ho na fixni IP, nebo DHCP? zije? lze se prihlasit?)
Jak se chova server? Zapne se? Nejake diody sviti blikaj, cokoliv?

Takovy server ma dost moznosti jak detekovat problem.. a rict ze "nebootuje" je hodne lame.

O grafice psal já, abych popsal okamžik kterým přešel server ze stavu "můžeš mě používat" do stavu "dej mě do pořádku". A místo rozsáhlého popisu chování jsem vložil odkaz popisující chování serveru od těch kterým se chová stejně a také hledají pomoc ( podle toho co se mi zatím podařilo nalézt, zatím stejně jako já, marně ). Asi nebylo vhodné vkládat sem odkaz, měl jsem se snažit chování popsat. Zdálo se mi to vhodné, protože kromě popisu chování obsahuje i rady které stejně jako hledajícím, také mě nepomohly. Takže server se k aktivaci portu VGA vůbec nedostane, po zapnutí se několikrát snaží rozběhnout a poté spadne indikace napájení na čelním panelu do červené. Vzápětí červená zmizí a cyklus se opakuje. Zdroje svítí zeleně. Na ILO se připojit nedokážu a že je lame dost možná vše co napíšu připouštím. Proto se ptám expertů kteří vědí.


RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #5 kdy: 15. 05. 2022, 10:53:05 »
Takže server se k aktivaci portu VGA vůbec nedostane, po zapnutí se několikrát snaží rozběhnout a poté spadne indikace napájení na čelním panelu do červené. Vzápětí červená zmizí a cyklus se opakuje. Zdroje svítí zeleně. Na ILO se připojit nedokážu a že je lame dost možná vše co napíšu připouštím.

Zelena na zdroji = AC present, to indikuje jenom vstup do zdroje, zda dostava napeti.

Indikace napajeni tam uplne neni (viz https://support.hpe.com/hpesc/public/docDisplay?docId=emr_na-c02283116 ), to co muze svitit cervene je HEALTH. Napada me tohle:

- ze jsi na tu GPU pouzil nekompatibilni napajeci kabel (vyrobci znackovych serveru jsou waaaay off co se tyce beznych pinoutu v napajecich komponentach) a znicil zdroj nebo power distribution board

- nemas omylem odpojenej vetrak? (ale to u meho HP alespon vypise na VGA a pak se to vypne)

Do iLO by ses mel dostat jenom se standby napajenim, ale chapu ze kdyz tam mas "power on on AC loss", tak to bude problematicke kvuli tomu cyklovani. Jestli to zapinas rucne, tak tomu dej chvili at bootne iLO.

Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #6 kdy: 15. 05. 2022, 12:04:47 »
Takže server se k aktivaci portu VGA vůbec nedostane, po zapnutí se několikrát snaží rozběhnout a poté spadne indikace napájení na čelním panelu do červené. Vzápětí červená zmizí a cyklus se opakuje. Zdroje svítí zeleně. Na ILO se připojit nedokážu a že je lame dost možná vše co napíšu připouštím.

Zelena na zdroji = AC present, to indikuje jenom vstup do zdroje, zda dostava napeti.

Indikace napajeni tam uplne neni (viz https://support.hpe.com/hpesc/public/docDisplay?docId=emr_na-c02283116 ), to co muze svitit cervene je HEALTH. Napada me tohle:

- ze jsi na tu GPU pouzil nekompatibilni napajeci kabel (vyrobci znackovych serveru jsou waaaay off co se tyce beznych pinoutu v napajecich komponentach) a znicil zdroj nebo power distribution board

- nemas omylem odpojenej vetrak? (ale to u meho HP alespon vypise na VGA a pak se to vypne)

Do iLO by ses mel dostat jenom se standby napajenim, ale chapu ze kdyz tam mas "power on on AC loss", tak to bude problematicke kvuli tomu cyklovani. Jestli to zapinas rucne, tak tomu dej chvili at bootne iLO.

S tím kabelem, vážně nevím, kupoval jsem jej přímo jako komponent HP pro 580. Ale jinak vše co píšeš vypadá logicky. Grafika je v pořádku funkční. Do iLO se mi zatím dostat nepodařilo zkusím tomu dát ještě delší chvíli, snad .. Větrák vypojený nemám, server nabíhá sám, nečeká na mé stlačení tlačítka na čelním panelu. Podle tvých dedukcí to vážně ukazuje na zdroje, případně power distribution board. Škoda že nemám možnost vyzkoušet zdroje o kterých vím že jsou 100% funkční, případně dát ty mé do jiného stroje a zjistit že jsou nepoužitelné. Zaměřím teď tedy mou snahu na to, dostat se do iLO. Moc děkuji.

RDa

  • *****
  • 2 465
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #7 kdy: 15. 05. 2022, 13:40:05 »
Slo by to zhodit, treba takovym 4sec podrzenim tlacitka, aby nenabihal? (nebo udelat cmos / ilo reset - predpokladam ze default bude pak off)

Jestli mas nejaky hw kde to jde poprehazet, tak bych to udelal - taky mozna by stalo za to re-seatovat ty pametove risery treba (ale zas ta se inicializuje o dost pozdeji).

A posledni co me napada, ze to proste umrelo na stari - ta mechanicka zatez pri montazi grafiky tomu dala posledni kapku :/

Dej vedet co jsi zkusil a zda byla nejaka zmena - vice oci pak vice pozna :)

Re:HP DL 580 G7 nestartuje po přidání grafiky
« Odpověď #8 kdy: 16. 05. 2022, 19:09:20 »
Bez informaci z iLo tady muzeme jen hadat co serveru je, protoze je v nem videt jak diagnostika, verze jednoivych fw atd apod. Soustredil bych se tedy na to jak se do nej dostat. Na desce je jumper, ktery ho umi prepnout do defualtniho nastaveni, pripadne pokud znat prihlasovaci udaje (defaultni jsou na stitku) ale ne ip adresu pak staci pripojit ethernet, pustit tcpdump a on vam ji praskne sam. Pokud Vam server nabiha bez karty, zkusil bych nejdriv udelat upgrade veskerejch fw na posledni verzi. HW je obcas docela
magie :)