Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury

Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« kdy: 07. 05. 2022, 10:54:35 »
Ahoj, poradíte mi software pro zápis kytarových tabulatur? Zkoušel jsem jen MuseScore a velice krátce TuxGuitar, a přijde mi to všechno hrozně nešikovné. Používáte něco? Díky.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #1 kdy: 07. 05. 2022, 11:22:33 »
kdysi bych odpovedel LaTeX

Ink

  • *****
  • 654
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #2 kdy: 07. 05. 2022, 12:16:42 »
Zcela od boku: Na Ultimate Guitar je strašná spousta tabulatur v textovém formátu - nestačilo by pro Tvoje účely něco podobného? Nebo si to generovat s nějakým značkovacím formátem typu D7-G5-B5-e5:D5e8-B5-G5-e8 - ten převod by byl asi dost jednoduchý oběma směry.

Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #3 kdy: 08. 05. 2022, 12:53:59 »
Díky za odpovědi. Mě nejde o to to vysázet, ani o to získat existující skladby, ale o to snadno to zadat.

Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #4 kdy: 08. 05. 2022, 21:59:25 »
Díky za odpovědi. Mě nejde o to to vysázet, ani o to získat existující skladby, ale o to snadno to zadat.
Jestli mi to vysvětlíš líp, třeba jaký je rozdíl mezi vysázet a zadat, zeptám se kolegy, který je na to profík.


robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #5 kdy: 09. 05. 2022, 09:57:23 »
Kdyz jsem kdysi taby resil, tak byl vzdy nejlepsi GuitarPro. Bohuzel je placeny a snad navic jen pro widle. :/
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #6 kdy: 09. 05. 2022, 10:39:03 »
Díky za odpovědi. Mě nejde o to to vysázet, ani o to získat existující skladby, ale o to snadno to zadat.
Jestli mi to vysvětlíš líp, třeba jaký je rozdíl mezi vysázet a zadat, zeptám se kolegy, který je na to profík.

Zapsat: Mám prázdnou notovou osnovu, nebo lépe tabulaturu, a potřebuju do ní zadat ty noty. <--- Tohle chci.


Vysázet: Už je to zapsaný v nějakým software. Potřebuju to rozložit na stránku a zobrazit na nějakém zařízení (obrazovka, tiskárna). <--- Tohle nechci.




Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #7 kdy: 10. 05. 2022, 12:50:53 »
Rosegarden ?

Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #8 kdy: 10. 05. 2022, 13:11:00 »

Re:Elektrická kytara, zápis notace / tabulatury
« Odpověď #9 kdy: 10. 05. 2022, 13:19:14 »
Pred pár rokmi. Na také domáce hranie. Teraz na to nie je čas a ani neviem v akom je stave, myslím Rosegarden.