Nažltlé farby na Acer Swift

jano6

Nažltlé farby na Acer Swift
« kdy: 28. 04. 2022, 11:22:27 »
Zdravím,

Kúpil som si Acer Swift 3. https://www.alza.sk/acer-swift-3-evo-steam-blue-celokovovy-d6963706.htm?o=2
Notebook vyzerá byť vcelku OK, akurát ma rušia také nažltlé biele farby.
Aj čierna je taká "iná" čierna. To bude asi feature, nie bug? Myslím, že sa tomu hovorí, že teplejšie
farby.  Pohral som sa trochu s nastaveniami, tak vypnutie adaptovania jasu na okolie v niečom trochu pomohlo;
pre VS Code v dark theme je to  ostrejšie. Skúšal som live Xubuntu, tam je to rovnaké.

Keď si to porovnám so svojím Thinkpadom L380 z roku 2018, tak Thinkpad má jasnejšiu bielu aj čiernu farbu.
To sa mi viac páči. Čo som sa díval na špecifikácie, tak Thinkpad má IPS antireflexný a Acer IPS matný. Že by
v tom bol rozdiel? (Nie som na HW expert, roky som fungoval na starých notebookoch z bazoša.)

Aké máte s tým skúsenosti? Dá sa na to zvyknúť, alebo budem ešte rok nadávať? Je to dôvod pre vrátenie notebooku?
Ako hovorím, noťas vyzerá byť ináč faj, ľahučký, tichučký, pevné kovové telo, akurát tie farby ma zarazili.




none_

Re:Nažltlé farby na Acer Swift
« Odpověď #1 kdy: 28. 04. 2022, 16:16:34 »
Zkus hledat, jestli nemas zapnuty rezim, ktery ma setrit oci. Funguje to tak, ze ubere na modry barve a kvuli tomu je vsechno takovy zluto/cerveny... Videt je to hlavne na bile...

Re:Nažltlé farby na Acer Swift
« Odpověď #2 kdy: 28. 04. 2022, 20:41:44 »
Acer Swift jsem vracel hned druhý den před nějakým rokem. Po zapnutí, silné fleky z light bleedingu.

jano6

Re:Nažltlé farby na Acer Swift
« Odpověď #3 kdy: 28. 04. 2022, 23:48:11 »
Našiel som Night light voľbu, to bude asi to. Ale to mám vypnuté.

Zkus hledat, jestli nemas zapnuty rezim, ktery ma setrit oci. Funguje to tak, ze ubere na modry barve a kvuli tomu je vsechno takovy zluto/cerveny... Videt je to hlavne na bile...