Hezký terminálový font a font na zdrojáky

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« kdy: 25. 04. 2022, 15:57:06 »
Zjistil jsem, ze mi nejak nevyhovuje konzolovy font v putty ve win. Chvili jsem hledal neco lepsiho, nasel ruzne "Comic mono" apod., nakonec si vzpomnel na devadesatky se SunOSem ... nasel bitmapoidni TTFko (je to font Sun Gallant Demi btw) ... a u jednoho serveru si to nastavil https://pasteboard.co/VZABP1Xbi9I9.png

Musim rict, ze nechapu proc, ale ten font se mi jednoduse z nejakeho duvodu libi, a neni to myslim nostalgie. Stejne tak se mi zamlouva treba font z XNU (Apple). Moje otazka je, zda nekdo nemate nejaky podobny font k tomu Sun Gallant Demi ve vektorech (idealne TTF), pripadne XNUckovy font jako TTF (opet vektory)? Takhle bitmapove jsou  ty fonty hrozne na cteni a Sunovska nativni velikost 12x22 mi zrovna nevyhovuje.

Pripadne jestli mate nejake tipy na dalsi zajimave citelne fonty vhodne pro editaci kodu ci terminal? Asi takove zasadni veci jsou abych odlisil snadno 1 a l a I a |, O a 0, apod. Zrovna ten Sunovsky by si mozna zaslouzil nejakou tecku do nuly.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #1 kdy: 25. 04. 2022, 17:11:59 »
jejda, diky za pripomenuti. taky jsem kdysi v linuxu mel nejaky sun font a byl skvely, jdu ho taky hledat.


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #3 kdy: 25. 04. 2022, 19:06:11 »
Dekuji, jeste bych dodal jednu vec, ze by bylo prima kdyby font umel ceske znaky a pripadne i ramecky. To samozrejme ten Sunovsky neumi. Nahral jsem pro nostalgiky TTFko sem  https://www.uschovna.cz/zasilka/XQ8JFCUW86G3LPW2-25D/  - je to konverze z bitmapoveho fontu prave z Linuxu.

M Z

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #4 kdy: 25. 04. 2022, 19:13:14 »
Na terminálu s černým pozadím jsem zatím nenašel nic lepšího než Terminus (s vypnutým tučným textem). Ostatní fonty jsou takové rozmazané.


Vilith

  • *****
  • 660
    • Zobrazit profil

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #6 kdy: 25. 04. 2022, 19:24:06 »
Dekuji, jeste bych dodal jednu vec, ze by bylo prima kdyby font umel ceske znaky a pripadne i ramecky.
JetBrains Mono a FiraCode mám vyzkoušené a české znaky umí. Rámečky nevím, mne víc zajímá, jestli umí programátorské ligatury :-)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail

kvas

  • ***
  • 119
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #8 kdy: 25. 04. 2022, 21:21:06 »
Na terminálu s černým pozadím jsem zatím nenašel nic lepšího než Terminus (s vypnutým tučným textem). Ostatní fonty jsou takové rozmazané.
Terminus som aj ja pouzival velmi dlho, je to naozaj prijemny terminalovy font, ale od vydania JetBrains Mono pouzivam ten v IDEs a aj v konzole, pride mi taky viac "kompaktnejsi/prijemnejsi".

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #9 kdy: 25. 04. 2022, 21:44:40 »
ubuntumono

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #10 kdy: 25. 04. 2022, 22:56:42 »
KDE 3 měly pěkný bitmapovy font "konsole" ale teď už ho nějak nemůžu najít

tecka

  • ***
  • 138
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #11 kdy: 26. 04. 2022, 02:46:04 »
Comic Code

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #12 kdy: 26. 04. 2022, 08:50:14 »
Můj favorit který používám mnoho let v IDE i konzoli je Envy code.
https://damieng.com/blog/2008/05/26/envy-code-r-preview-7-coding-font-released/

Re:Hezký terminálový font a font na zdrojáky
« Odpověď #13 kdy: 26. 04. 2022, 08:58:34 »
Na terminálu s černým pozadím jsem zatím nenašel nic lepšího než Terminus (s vypnutým tučným textem). Ostatní fonty jsou takové rozmazané.

+1, Terminus do terminálu.

Na programování používám Lato Light vel. 23 (proporcionální).