Připojení k internetu ve Win10

Připojení k internetu ve Win10
« kdy: 19. 04. 2022, 20:01:13 »
Dobrý den, kolegovi v práci nelze připojit bezdrátově k internetu notebook. Pokud provedu připojení po kabelujevše OK. Dnes jsem to ozkoušel v zaměstnání, protože mi notebook donesl s tím, že od soboty ne nemůže připojit k internetu. A to samé to dělá i v zaměstnání = k jiné síti. Kde může být prosím problém? Pokud kliknu vpravo dole na ikonu sítí, tak je tam ikona, že v okolí nejsou žádné sítě a ani mi to žádný výpis sítí neukáže. Přičemž pokud jdu do Windowsů, tak ukazuje, že je plný signál, ale síť není připojena, pokud kliknu pravým tl, tak se nelze připojit. Předem díky za jakékoliv rady. (Chybu "režim v letadle", aby nebyl nastaven, aktualizace síťové karty, apod jsem odzkoušel)


k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #1 kdy: 19. 04. 2022, 20:46:57 »
a vymenit wifi kartu uz si zkousel? ;-) pripadne jen kouknout zda nevypadl z karty kabel k antene?

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2022, 21:25:36 »
Tohle nepůjde opravit dokud nebudeš mít nějakou rozumnější diagnostiku. V systému, kterým se především zabývá tento portál, se vypisuje spousta informací z wpa_supplicantu (případně to lze ještě rozšířit přes parametry -ddd), hardwarové informace do dmesg, a v nouzi nejvyšší si můžeš pustit wireshark a studovat jak má handshake na wifi vypadat správně a jak se to tady nedaří.

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2022, 21:43:00 »
Taky je možnost po hlášení o neúspěšném připojení zvolit diagnostiku sítě

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #4 kdy: 19. 04. 2022, 22:29:11 »
Citace
Přičemž pokud jdu do Windowsů, tak ukazuje, že je plný signál
Jak se toto liší od seznamu sítí, co se zobrazí, když kliknete na ikonu sítě (vpravo dole)? Nebo-li, co znamená "jdu do Windowsů"?

Ono lze Wifi celkem snadno (a omylem) vypnout, když po kliknutí na ikonu sítě vpravo dole a pak kliknete na pole Wi-fi (barza se změní z modré snad na šedou).

Můžete se zkusit podívat do pokročilých nastavení bezdrátové karty ve Správci zařízení (Správce zařízení, pravé tlačítko na zařízení dané karty, Vlastnosti a záložka Upřesnit). Mezi nastaveními tam bývá režim karty (a/b/g/n/ax atd.). Špatně zvolený režim (záleží, v jakém vysílá AP) může být problém. Případně můžete kartě říci, ať nešetří energií, je méně agresivní při roamingu (automatické přecházení mezi více AP, které vysílají stejnou síť) a možná ještě něco dalšího.

Také se můžete podívat do Prohlížeče událostí (zejména oddělení Sytém), to je taková alternativa různých linuxových logů.


Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #5 kdy: 20. 04. 2022, 08:17:50 »
Některé notebooky taky mají šíbr na vypnutí wifi, tzv. poslaneckou páčku :-)

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #6 kdy: 20. 04. 2022, 10:05:48 »
Zkusil bych zakázat a pak povolit wifi kartu ve Správci zařízení (Device manager). Mě se tak karta dostává do nějakého mezistavu při hibernaci, že se pak k wifi nepřipojí a tady toto to "řeší".

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #7 kdy: 20. 04. 2022, 10:17:13 »
Díky za odpovědi, kolega to zabalil a prý si koupí nový notebook, že na to nemá nervy.

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #8 kdy: 20. 04. 2022, 11:08:40 »
Já třeba používám Lenovo X1 Extreme a tam byly hlavně dřív hrozný problémy s WiFi.
Řekneš si, je to Lenovo s Intelem, to přece bude fungovat a ono přece ne, trvalo jim roky vyladit ovladač aby se dalo probudit ze spánku a podobně. A stejně se občas stane, že po probuzení, nebo občas i po zapnutí WiFi prostě nejde. Nevidí žádný sítě. Restart pomůže jenom někdy, musí se vypnout, počkat a zase zapnut.

SW problém: win aktualizace  ::) všichni známe, nebo nějaká jiná věc
HW problém: vypadlej nebo zlomenej kabel k anténě, nebo vadná karta


Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #9 kdy: 20. 04. 2022, 11:58:33 »
Některé notebooky mají vypínání wifi přez fn klávesu.
Nemožnost připojení na wifi jsem už takto několikrát vyřešil. Stačí to zmačknout...
Gréta je nejlepší.

xunil

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #10 kdy: 20. 04. 2022, 16:42:55 »
Díky za odpovědi, kolega to zabalil a prý si koupí nový notebook, že na to nemá nervy.
Pěkné :) tak se opravuje :)

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #11 kdy: 20. 04. 2022, 17:09:19 »
Díky za odpovědi, kolega to zabalil a prý si koupí nový notebook, že na to nemá nervy.

Tak to by mi ten starý mohl za 1000Kč poslat. :)

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #12 kdy: 20. 04. 2022, 17:51:51 »
Díky za odpovědi, kolega to zabalil a prý si koupí nový notebook, že na to nemá nervy.
to je joke? zkusil si mu tu wifi kartu vymenit ci zkontrolovat ten kabel? nastartovat tam z USB live Linux zda v nem Wifi pujde? pokud by sla tam obnovit w10 do factory (kdyz uz ne to zdiagnostikovat ve stavajici instalaci) ?

pro zajimavost co je to za NB?

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #13 kdy: 20. 04. 2022, 18:52:29 »
Díky za odpovědi, kolega to zabalil a prý si koupí nový notebook, že na to nemá nervy.

pro zajimavost co je to za NB?
Firemní :-))))))

Re:Připojení k internetu ve Win10
« Odpověď #14 kdy: 20. 04. 2022, 22:08:53 »
To si mal hned napisat, ze firemny. Nema tam nahodou cisco VPN, alebo mcAfee sifrovanie, alebo podobnu bezpecnostnu zalezitost?
Totiz tusim Cisco ma anyconnect, ci ako sa to vola a ono to robi to, ze je dovolene sa pripojit len k povolenym wifi, ale kabel ide vzdy. Alebo ma definovanu firemnu siet, a ta pokial je v dosahu, tak nedovoli pripojenie k inej. Kamosi na supporte sa isli z toho zblaznit, lebo ked chceli nieco vyskusat, tak museli ist s notasom mimo budovu, aby sa mohli pripojit na svoj mobilny hotspot :)