Měním distro z Ubuntu na...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: mením distro z ubuntu na ...
« Odpověď #30 kdy: 25. 07. 2011, 20:25:13 »
pedro: Debian testing je celkem rozumny kompromis mezi Debianem stable a Ubuntu. Vetsinou to dost dobre chodi. Obcas jsou tam podivne problemy, jako ze na par tydnu zmizi VLC, nekdy se tam dostane nejaky dokopany balik, kvuli kteremu neco neco nejde nainstalovat, ale to byva rychle opraveno. Ve srovnani s Ubuntu je to velmi stabilni distro, zejmena, kdyz po vydani stable clovek hned neprechazi na novy testing, ale podrzi si na par tydnu stable.


Re: mením distro z ubuntu na ...
« Odpověď #31 kdy: 25. 07. 2011, 21:46:34 »
Toho ubuntu je škoda. Pred pár rokmi som ho mohol používať od prvých alpha verzií s tým, že keď občas niečo padlo, chvíľu som sa s tým pohral a išlo sa ďalej bez problémov. Postupne sa tá použitelnosť oneskorovala k beta a teraz je ubuntu nepoužiteľné tri mesiace po vydaní hlavnej verzie.

rob

Re: mením distro z ubuntu na ...
« Odpověď #32 kdy: 26. 07. 2011, 11:15:29 »
Zrovna o vikendu jsem skoncoval s ubuntu po 4 letech. Take jsem stal pred otazkou kam dal.
Mel jsem 2 favority, debian testing a fedora.

Nakonec jsem si nainstaloval oba :) (fedora notebook, debian - PC)

A jsem naprosto spokojen :) Fedora je svizna, ma vyladeny gnome 3, obcas SElinux neco zahlasi :) a v podstate yum je v zakladnim uzivatelskem uzivani hodne podobny apt.

Debian je srdcovka a obcasny apt-pinning na experimentalni vetev vyresi zbytek nedostatku.


Nomen

Re: mením distro z ubuntu na ...
« Odpověď #33 kdy: 12. 08. 2011, 07:08:24 »
Mint 9 LTS (na ten nemusíš obvykle sáhnout vůbec), nebo CentOS 6 (ten chce většinou ručně přidat pár repositářů a z nich nějaký ten balíček).

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #34 kdy: 12. 08. 2011, 21:25:11 »
Někdo tu zmínil Vector Linux, kdysi jsem ho používal, problém byl s lokalizací aplikací, komu toto nevadí, tak mohu doporučit, nevím, jak je to v současné verzi .... ale asi se u nás o moc nerozšířil, takže bych to na vydatné zlepšení neviděl.

Jinak já si troufám doporučit Mageiu, pokud půjde tím směrem, který očekávám, budu jen a jen spokojen. Jinak pro rejpaly, vím, že jsou lepší distribuce, ale tohle je má srdcová záležitost už od Mandrake 8.1 ;-) Proč jsem se rozloučil s Mandrivou a přešel na Mageiu? Jednak se mi více líbí směr, kterým Mageia chce kráčet, jednak si myslím, že Mandriva je neponaučitelná a je otázkou, kdy se opět dostane do problémů, jelikož neumí vymyslet fungující koncept a člověka neustále nechává ve strachu, co bude dál. Také se mi nelíbí jako hlavní podpora KDE, jelikož jsem Gnome pozitivní. Jak to však bude, to ukáže až čas.


Leinad

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #35 kdy: 25. 08. 2011, 22:43:16 »
Doporučuji neupgradovat dokud to jde a jakmile přejít, tak se hodí si tomu ten čas vyhradit, protože linux je dle mého názoru hodně o tom, jak se zrovna daná verze povedla a jak si porozumí s tvým HW. Mandrivu jsem měl v oblibě, další verze mě naštvala (rozbité ovládací centrum, rozbité vlc, padající wifi). openSuse jsem měl v oblibě, další verze mě naštvala (nefungovala korektně grafika). Teď mám v oblibě Ubuntu, ale nad další verzí neuvažuji (Unity)

Jinak, jednoduché distribuce: Ubuntu, openSUSE, Mandriva, PC Linux OS, Mageia.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #36 kdy: 25. 08. 2011, 23:07:12 »
Nevim, co vam na Unity vadi. To si nemuzete nainstalovat neco jineho? Zkuste Lxde. Spadnete ze zidle, az uvidite, o kolik je to rychlejsi, nez vsechny ty nadupane desktopy. Kdysi jsem mel KDE 3.x. Ctyrka me nakrkla a skoncil jsem na Gnome a Xfce. Pak jsem zkusil Lxde a uz ho mam vsude.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #37 kdy: 26. 08. 2011, 12:12:34 »
@Leinad ... a jsi si jistý, že chyba byla v těch distribucích? Já jsem používal Mandrivu od nějakého Mandrake 8.1 ... před tým RedHat, než ukončil volnou verzi. Pravda, někdy po přechodu byly nějaké problémy, ale nic, co by se nedalo řešit ... spokojenost až do 2010.2, v té jsem upgradoval na Mageiu 1.0 a jede se dál ...

@JardaP .... ono srovnávat desktopy je podle mne chyba ... každý má jiné zaměření na jiné uživatele a to je dobře, alespoň máme na výběr ... co uživatelé Windows? Ti musí používat, co jim MS předhodí ... Já jsem Gnome pozitivní ... zatím 2.x ... na trojku nebyl ještě čas, tu jsem zahlédl jen z rychlíku, ale nevypadá to zas tak zle. Navíc to vypadá, že dvojka nekončí, takže z mé strany naprostá spokojenost.

bambas

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #38 kdy: 26. 08. 2011, 12:52:17 »
Jam muzete doporucit Linux Mnt 11, kterej je postavenej na ubuntu? V tom pripade spise Linux Mint Debian, kterej sice jede na testing, ale po instalaci v postate vse funguje jak ma, hezky to vypada, pripojeni noveho zarizeni nadetekuje v pohode. Jen, pokud neelal nikdy s debianem, mzue mit problemy s aktualizaci systemu...preci jen je to testing. Mohl by samozrejme po instalaci zmenit testing na stable, je to bez problemu, ale mohl by mit problemy s instalaci nekterych baliku, pokud by je chtel mit aktualni. Zrovna to ted resim s pidginem. Ale myslim, ze LMDE neni vubec spatna volba.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #39 kdy: 26. 08. 2011, 13:03:47 »
to Bambas:
No a ubuntu jede na debianu. Velky to rozdil. Osobne jsem Mint nejakej cas pouzival a zadnej problem s nim nebyl, ba naopak to bylo jedno z nejlepsich user friendly dister co mi kdy proslo diskama. Na druhou stranu je to dva roky zpet tak se mohlo vselicos zmenit.

ix

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #40 kdy: 26. 08. 2011, 13:14:25 »
ja som bol dlhe roky velmi spokojny s  http://www.elivecd.org/

je to vlastne debian , ktory ma velmi fajn vyrieseny desktop (e17+)

ak by som nebol presiel na osx tak som pri nom doteraz (presiel som mandrake (1r), gentoo (3r), elive(5r), medzitym som skusil na kratku dobu fedora, debian, posledne ubuntu
som si isty ze ak by som slapal desktop na linuxe, tak elive, resp. debian (ten mam stale vo virtualke pripraveny na pouzitie v pripade nudze)

nevyhoda je ze chcu za to chalani tusim min 15e, nemyslim ze to je vela za tu pracu, aj ked niektorim sa to nemusi pacit 'z principu'

Karlos

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #41 kdy: 26. 08. 2011, 13:32:30 »
Také bych podpoříl LMDE v jeho GNOME verzi, mám ho na pracovním NB a bez většího nastavování nebo nějakých problémů jedu zatím půl roku. Zkoušel jsem i XFCE verzi, ale nějak mi nesedla. Když už se tady mluvilo o debian-testing, tak proč tam nedat rovnou LMDE, které z něj vychází, a obsahuje navíc pro mě příjemné mint vychytávky. Pravda, že se občas objeví menší problém díky rolling-update, ale o to dříve bývá opraven.
smoofy: LMDE a Mint je rozdíl hlavně v rychlosti a paměťové náročnosti. Nevím, co s tím Canonical dělá, ale žere to hrozně. Řekl bych že Ubuntu se od Debianu hodně vzdálilo téměr ve všech směrech.

Jakub Váňa

Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #42 kdy: 13. 09. 2011, 23:47:22 »
CentOS splňuje všechny požadavky .....

DgBd

  • ****
  • 282
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Měním distro z Ubuntu na...
« Odpověď #43 kdy: 14. 09. 2011, 16:41:22 »
Nevim, co vam na Unity vadi. To si nemuzete nainstalovat neco jineho? Zkuste Lxde. Spadnete ze zidle, az uvidite, o kolik je to rychlejsi, nez vsechny ty nadupane desktopy. Kdysi jsem mel KDE 3.x. Ctyrka me nakrkla a skoncil jsem na Gnome a Xfce. Pak jsem zkusil Lxde a uz ho mam vsude.

No, chtěl jsem, aby mi ikony na desktopu ukazovaly celé názvy souborů. Thunar to nedovede, takže nautilus. A pak už je otázka, co z toho LXDE zbývá.

Pro mne žádná změna proti Ubuntu classic. Z Unity a Gnome 3 mne mohli vomejt.