Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy

Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy
« kdy: 14. 04. 2022, 17:06:47 »
Dobrý den,
poslední dobou se mi stává, že se mi myš "sama" odklikne nebo udělá dvojitý klik (když táhnu např. soubor, pustí se, někdy klik zaregistruje jako dvojklik) a občasně nefungují některé klávesy (zpravidla YXS). U kláves je to divné celé. Když je mačkám, nic nedělají, ale když u toho držím jinou klávesu, fungují (například zmáčknu a podržím A a k tomu zmáčknu S) - propíše se oboje, ale samostatně např. to S nefunguje. Stává se to tehdy, když mám puštěných několik programů a RAMka je cca od 70 % (16 GB celk.). Zkoušela jsem přeinstalovat ovladače, nepomohlo. USB klávesnice je v pohodě. Myš a touchpad dělají stále problémy.

Je to velmi otravné. Po vypnutí programů/her je to opět v pořádku - tzn. nemá na to vliv konkrétní aplikace.

Poradíte mi, prosím, jakým způsobem to řešit? Nemá někdo podobný problém? Děkuji všem za případnou pomoc.

Windows 10
Lenovo legion Y720
« Poslední změna: 14. 04. 2022, 17:09:18 od TerkaSoukupova95 »


Re:Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2022, 06:13:07 »
To bych spíš viděl na HW problém než SW. Asi bordel v myši/klávesnici. Zkus to nějak profouknout.

Re:Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2022, 06:20:06 »
1) format a nová instalace, a pokud problém přetrvává jdi k dalšímu bodu
2) Vyměn myš a pokud se problém s těmi clicky opakuje pak to není problém myši, pokud nepřetrvává starou myš vyhoď
3) Zkus připojit externí klavesnici přes USB do NTB a třeba vše bude fungovat OK
4) Nicméně ten problém s klávesami indikuje, že ti pravděpodobné odchází klávesnice v NTB
- takže pokud jsi zdatná, kup si náhradní klávesnici a rozmontuj notebook, vyměn klávesnici a notebook zmontuj
- pokud ne, zkontaktuj servis a nech si klávesnici vyměnit

Re:Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy
« Odpověď #3 kdy: 16. 04. 2022, 00:28:44 »
Terko, nemíchej prosím dohromady různé problémy a řeš je samostatně, většinou to spolu nijak nesouvisí a ušetří to pak problémy při řešení...

U myši patrně odchází tlačítko, u Logitechu odcházejí po roce naprosto běžně, u jiných značek i dříve.

Klávesnici zkus vyčistit, pokud se do ní nic nevylilo, tak by to snad mohlo pomoct.


PS: Formát a novou instalaci ber až jako poslední věc. Naopak zkouška jiné myši či klávesnice je dobrá rada.

Re:Odklikávání myši a nefunkční některé klávesy
« Odpověď #4 kdy: 16. 04. 2022, 12:23:23 »
Dobrý den,
poslední dobou se mi stává, že se mi myš "sama" odklikne nebo udělá dvojitý klik (když táhnu např. soubor, pustí se, někdy klik zaregistruje jako dvojklik) a občasně nefungují některé klávesy (zpravidla YXS). U kláves je to divné celé. Když je mačkám, nic nedělají, ale když u toho držím jinou klávesu, fungují (například zmáčknu a podržím A a k tomu zmáčknu S) - propíše se oboje, ale samostatně např. to S nefunguje. Stává se to tehdy, když mám puštěných několik programů a RAMka je cca od 70 % (16 GB celk.). Zkoušela jsem přeinstalovat ovladače, nepomohlo. USB klávesnice je v pohodě. Myš a touchpad dělají stále problémy.

Je to velmi otravné. Po vypnutí programů/her je to opět v pořádku - tzn. nemá na to vliv konkrétní aplikace.

Poradíte mi, prosím, jakým způsobem to řešit? Nemá někdo podobný problém? Děkuji všem za případnou pomoc.

Windows 10
Lenovo legion Y720
Ahoj, měl jsem na na fungl novém Lenovo  P15 podobný problém s NumLock, pravou stranou klávesnice a s myší. Spravila to až výměna klávesnice. Sama si to neměň, obrať se na autorizovaný servis, stejně by ti měli objednat tu správnou klávesnici oni.
« Poslední změna: 16. 04. 2022, 12:27:33 od FKoudelka »