Hledám parťáka síťaře na laborování

Hledám parťáka síťaře na laborování
« kdy: 29. 03. 2022, 19:44:27 »
Dobry vecer, ahoj
hledam cloveka schopneho v sitarine, ktery by byl ochoten podelit se o svoje zkusenosti.
Rad bych se dal posunul - mam zaklady cca na urovni CCNA. Tedy rad bych pokracoval nejaky OSPF,BGP,MPLS,EVPN apod...
Mam XY prvku, ktere muzu vyuzit v ramci labu.

Co za to? Krom dobreho pocitu, tak se clovek i velmi posune, kdyz nekoho uci nebo spolecne neco resi.

Ty nejostrejsi tuzky v penale (rootu), co nevstavaji pod 11K/MD bohuzel nepotesim, ale nebranim se, kdyz zde poslete svuj vtipnej a nemistnej komentar, ktery me minimalne zahreje u srdicka...

Dekuji
« Poslední změna: 29. 03. 2022, 23:37:37 od Petr Krčmář »


CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledam partaka - sitare na labovani
« Odpověď #1 kdy: 29. 03. 2022, 22:14:50 »
Proč tu nikdy nikdo nepřijde s návrhem "Mám startup a hledám síťaře a systémáka, třeba na tom všichni zbohatnem..."

Ono někoho něco učit ...jen za dobrý pocit v pytlíku... to chce hodně velké nadšence.

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #2 kdy: 29. 03. 2022, 23:56:39 »
Tak to bohuzel nic takoveho nemam, je to tak jak pisu...

Ano to je to spravne slovo = nadsenec, pred par roky jsem takoveho cloveka potkal ohledne linuxu=dekuji ti. Ted je to pro me zaroven nejlepsi kamarad...
Ano je jich jako safranu...
Ano neni to pro kazdeho, proto se ptam zde na elitnim foru spickovych IT odborniku

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #3 kdy: 30. 03. 2022, 10:07:48 »
Jo, v síti bych toho potřeboval vysvětlit hafo. Není to moje parketa, která by mě živila, ale je tam spousta věcí, které bych znát chtěl. Něco už znám, ale nazval bych to spíš základy (např. mám jednu svou veřejnou pevnou IP adresu a snažím se ji využít pro co největší množství věcí ve vnitřní síti, reálně na té adrese sedí Mikrotik a ten všemožné požadavky rozhazuje po různých fyzických i virtuálních strojích doma, sám o sobě řeší pouze VPN a jakous takous ochranu před některými brute-force útoky, např. aby se otevřel určitý port pro přístup k určité službě jednoho stroje, musí se před tím učinit určitá komunikační sekvence, což hlídá právě ten Mikrotik a pak na určité časové období pro danou IP adresu ten port otevře, přičemž pokud se ta komunikace neprovede správně nejméně x-krát, naopak na určitý časový úsek hodí danou adresu na blacklist, aby se už o nic nepokoušela). Všechna moudra prostě hledám na netu a poznamenávám si do blbníčku.

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #4 kdy: 30. 03. 2022, 15:02:16 »
hledam cloveka schopneho v sitarine, ktery by byl ochoten podelit se o svoje zkusenosti.
.....
Co za to? Dobrý pocit a možnost se procvičit.


Tak jsem provedl výzkum:
Dal jsem na autofórum dotaz, že mám auto a chtěl bych někoho, kdo mi zdarma vymění rozvody a zároveň mě naučí, jak se to dělá. Bohužel se mi ozvala jen hromada blbců, kteří za to chtěli dostat zaplaceno a druhá hromada blbců, která MĚ!!! označovala za blbce. To je hrozný, jak jsou ty lidi nenažraní.

Zítra zkusím to stejné se zedníky!
Že bych potřeboval postavit barák, že pozemek a cihly mám, dokonce i vlastní míchačku, že to budu dělat s ním, že pokecáme, že se oba zlepšíme a něco naučíme. I to, že umím do míchačky házet písek a práce se nebojím. Dám vědět, jak jsem dopadl!!!
« Poslední změna: 30. 03. 2022, 15:04:01 od CPU »


Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #5 kdy: 30. 03. 2022, 17:01:10 »
hledam cloveka schopneho v sitarine, ktery by byl ochoten podelit se o svoje zkusenosti.
.....
Co za to? Dobrý pocit a možnost se procvičit.


Tak jsem provedl výzkum:
Dal jsem na autofórum dotaz, že mám auto a chtěl bych někoho, kdo mi zdarma vymění rozvody a zároveň mě naučí, jak se to dělá. Bohužel se mi ozvala jen hromada blbců, kteří za to chtěli dostat zaplaceno a druhá hromada blbců, která MĚ!!! označovala za blbce. To je hrozný, jak jsou ty lidi nenažraní.

Zítra zkusím to stejné se zedníky!
Že bych potřeboval postavit barák, že pozemek a cihly mám, dokonce i vlastní míchačku, že to budu dělat s ním, že pokecáme, že se oba zlepšíme a něco naučíme. I to, že umím do míchačky házet písek a práce se nebojím. Dám vědět, jak jsem dopadl!!!

Naštěstí hodně lidí je nadšených a o znalosti se rádo podělí. Pokud nemáš práci na hovno, tak tě to i může bavit.
Ale jestli chceš tady trolit, když tě to za a) nezajímá a za b) na to nemáš asi znalosti (sebe nevyjímám), pokračuj ;)

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #6 kdy: 30. 03. 2022, 19:49:20 »
Palec nahoru za chuť si hrát.
Ona bývá trochu nuda, hrát si jenom tak "na sucho". Je fajn mít nějaké konkrétnější zadání = cíl. To přináší motivaci.

Zkuste pokládat konkrétnější otázky. Co jste zkusil nakonfigurovat, ono to nešlo a tak.

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #7 kdy: 30. 03. 2022, 20:20:45 »

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #8 kdy: 30. 03. 2022, 20:40:23 »
Jsi naivní.
V podstatě si myslím že jsi i dost líný a pohodlný lenoch.
Existuje tolik knížek o dané problematice. Tolik internetových zdrojů volně dostupných, když by jsi byl náhodou držgrešle, a to i češtině.

To že jsi získal kámoše na Linux který tě učil zadarmo vůbec nic neznamená. Důležité je jeho názor, jestli i on má pocit že je vše OK. Nicméně v trochu normální společnosti se tak nějak očekává, že když přijde člověk za druhým, cizím, že něco dostane aniž by si sám od sebe něco říkal. To je v podstatě elementární slušnost. Vyzkoušej to na tom linuxovém parťákovi, nabídni mu stovku za telefonní radu, a uvidíš zda to přijme nebo ne.

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #9 kdy: 30. 03. 2022, 20:48:23 »
Tak jsem provedl výzkum:
Dal jsem na autofórum dotaz, že mám auto a chtěl bych někoho, kdo mi zdarma vymění rozvody a zároveň mě naučí, jak se to dělá. Bohužel se mi ozvala jen hromada blbců, kteří za to chtěli dostat zaplaceno a druhá hromada blbců, která MĚ!!! označovala za blbce. To je hrozný, jak jsou ty lidi nenažraní.

Zítra zkusím to stejné se zedníky!
Že bych potřeboval postavit barák, že pozemek a cihly mám, dokonce i vlastní míchačku, že to budu dělat s ním, že pokecáme, že se oba zlepšíme a něco naučíme. I to, že umím do míchačky házet písek a práce se nebojím. Dám vědět, jak jsem dopadl!!!

dokonalé ;D Když slyším slovo nadšenec, tak je to zpravidla člověk, co se tomu denno denně nevěnuje, tudíž hluchý se učí od slepého. To je jak hledat sparing partnera do fitka, než člověk přijde na to, že si holt musí zaplatit trenéra.

Prostě normálně chodím do práce, tak rád pustím nějakou tu kačku za to, že se mi zase někdo věnuje, na tom není nic divného.

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #10 kdy: 30. 03. 2022, 20:51:00 »
Tak jsem provedl výzkum:
Dal jsem na autofórum dotaz, že mám auto a chtěl bych někoho, kdo mi zdarma vymění rozvody a zároveň mě naučí, jak se to dělá.
[...]

Zítra zkusím to stejné se zedníky!
[...]
to je dost trapne-arogantni "srovnani", automechanik a zednik jsou profese ktere jednak se delaji nutne na konkretnim miste, zaroven se delaji fyzickou praci/cestou... tedy srovnavat to s se sitarinou muze jen psychous ;-)

pokud mu nechces pomoct/poradit tak nemusis psat za kazdou cenu hloupe komentare, staci mlcet a ventilovat se nekde kde to aspon teoreticky muze mit vyznam...

s tvojim pristupem, bych stovky rad co jsem zde na foru daval, mel chtit zaplatit protoze sem s tim stravil cas a/nebo predaval knowhow? ano nejake psychouse sem tu uz videl psat "vim jak na to, poradim kdyz mi zaplatis", ale to ze je vas vic neznamena ze jste v poradku ;-)

CPU

  • *****
  • 613
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #11 kdy: 30. 03. 2022, 20:51:31 »

A nebo něco na výměnu, já bych třeba ocenil rady od profíka C# programátora.
By the way, tak se třeba dělá jazyková výměna, Ajina za Češtinu a Čeština za Ajinu.

Přesně!
« Poslední změna: 30. 03. 2022, 20:54:41 od CPU »

Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #12 kdy: 30. 03. 2022, 22:00:59 »
Ahoj, ja se prave pripravuji na refresh CCNP, takze klidne muzeme zalozit studijni skupinu, ale bylo by dobre kdybys mel  podobny cil, protoze jinak nebude dostatecna motivace :-)

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #13 kdy: 30. 03. 2022, 22:15:43 »
hledam cloveka schopneho v sitarine, ktery by byl ochoten podelit se o svoje zkusenosti.
.....
Co za to? Dobrý pocit a možnost se procvičit.


Tak jsem provedl výzkum:
Dal jsem na autofórum dotaz, že mám auto a chtěl bych někoho, kdo mi zdarma vymění rozvody a zároveň mě naučí, jak se to dělá. Bohužel se mi ozvala jen hromada blbců, kteří za to chtěli dostat zaplaceno a druhá hromada blbců, která MĚ!!! označovala za blbce. To je hrozný, jak jsou ty lidi nenažraní.

Zítra zkusím to stejné se zedníky!
Že bych potřeboval postavit barák, že pozemek a cihly mám, dokonce i vlastní míchačku, že to budu dělat s ním, že pokecáme, že se oba zlepšíme a něco naučíme. I to, že umím do míchačky házet písek a práce se nebojím. Dám vědět, jak jsem dopadl!!!

Jak se ti zije s vedomim, ze v tve socialni bubline neni nikdo, kdo by te respektoval pro to jaky jsi, pro tvoje prednosti i nedostatky a kdo by byl ochotny ti pomoci/poradit aniz by za to neo materialniho ocekaval zpet?
Budto mas neco podnetneho do diskuze a chces pomoct, ale pokud ne, tak se zdrz jakychkoliv projevu. Beztak nedavaj ty tvoje reci vubec zadnou pridanou hodnotu.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Hledám parťáka síťaře na laborování
« Odpověď #14 kdy: 30. 03. 2022, 22:23:47 »
Jsi naivní.
V podstatě si myslím že jsi i dost líný a pohodlný lenoch.
Existuje tolik knížek o dané problematice. Tolik internetových zdrojů volně dostupných, když by jsi byl náhodou držgrešle, a to i češtině.

To že jsi získal kámoše na Linux který tě učil zadarmo vůbec nic neznamená. Důležité je jeho názor, jestli i on má pocit že je vše OK. Nicméně v trochu normální společnosti se tak nějak očekává, že když přijde člověk za druhým, cizím, že něco dostane aniž by si sám od sebe něco říkal. To je v podstatě elementární slušnost. Vyzkoušej to na tom linuxovém parťákovi, nabídni mu stovku za telefonní radu, a uvidíš zda to přijme nebo ne.

Naivni v cem presne? Na cem se zaklada tvuj predpoklad ze je autor liny a pohodlny? Protoze napsal ze hleda podobne smyslejiciho cloveka co by pro nej mohlo byt fajn spolupracovat a vzajemne se ucit/pomahat si a podporovat se? To ze je bezny narativ ze jsou lide v IT asocialni neznamena ze je takovej kazdej. Kazdy se navic uci trochu jinak. Nekomu sedi knizky, jinemu videa, nekdo proste rad zkousi. Jak vite ze autor nema na vymenu co nabidnout napriklad zajimave technologie na vyzkouseni, lab etc?
My Cesi jsme nejvetsi experti na to vysvetlovat ostatnim ze to co chteji je uplne spatne a ze my sami mame pravo rozhodovat a urcovat co maji ostatni vlastne chtit a jak maji postupovat. A pritom je resi tak snadny. Staci drzet zobak a ruce od klavesnice pokud nemam co nabidnout.