Registrace domény kradenou identitou

Registrace domény kradenou identitou
« kdy: 25. 03. 2022, 12:51:55 »
Dobrý den,
předem se omlouvám, ale nevím do jaké kategorie dotaz zařadit... Vždy jsem tady získal zajímavé tipy, takže zkouším získat názor i zde ...

Na mé jméno kdosi založil doménu neco-banka.cz a vyplnil kontaktní údaje (Jméno, příjmení, adresa
- zbytek nevidím). Obrátil jsem se na nic.cz, kde mě sdělili, abych se obrátil přímo na registrátora
v Nizozemí.

Celou věc v jiné záležitosti vyšetřuje policie, kdy se podvodník dostal ke skanu dokladů (které už mám dávno jiné).

Celkově se chci zeptat, má cenu to vůbec řešit ? Na tuto doménu mě upozornila banka, ale může existovat
spousta jiných domén u spousty jiných registrátorů, přeci nebudu kontaktovat všechny firmy na světě ...

Děkuji za názor, hezký den.


_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #1 kdy: 25. 03. 2022, 13:59:57 »
Přijde mi divné, že by potřeboval sken dokladů. Jednak se u registrace zadávají údaje co jsou celkem běžně dostupné i bez dokladů (jméno, adres), jednak tam vůbec není potřeba zadávat skutečnou osobu, nikdo to neověřuje proti nějakému registru obyvatel či tak.

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #2 kdy: 25. 03. 2022, 14:03:23 »
pokud jste nahlasil kradez/ztratu dokladu a mate nove doklady a pak nekdo na stare doklady udela zlocin, tak jste z obliga.

_Jenda

  • *****
  • 1 550
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #3 kdy: 25. 03. 2022, 14:27:53 »
pokud jste nahlasil kradez/ztratu dokladu a mate nove doklady a pak nekdo na stare doklady udela zlocin, tak jste z obliga.
A kdyby nenahlásil (třeba se to stalo ještě když si toho nevšiml), tak snad ne? A naopak, i když nahlásil, tak to taky budou řešit, protože se klidně mohlo stát, že to udělal on, a ve skutečnosti je neztratil, jen si chtěl pořídit alibi.

Mimochodem že došlo k ukradení skenu dokladů se ví jak a souvisí s tím jak? Nestačí, aby si to někdo zapamatoval, když mu doklad ukazujete (pošta, vrátný, policajt při kontrole, paní na úřadě, banka)? Sken jako obrázek se při registraci .cz domény fakt nikam neposílá, jen se vyplňuje formulář.
« Poslední změna: 25. 03. 2022, 14:29:41 od _Jenda »

Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #4 kdy: 25. 03. 2022, 15:09:07 »
Sken jako obrázek se při registraci .cz domény fakt nikam neposílá, jen se vyplňuje formulář.

Obrátil jsem se na nic.cz, kde mě sdělili, abych se obrátil přímo na registrátora v Nizozemí.

Možná že v Nizozemí se scan dokladů vyžaduje?


RDa

  • *****
  • 2 467
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #5 kdy: 25. 03. 2022, 15:56:33 »
Jestli tam mas svoje incialy, neni nic jednodussi nez nechat prevest vlastnictvi domeny na kamarada, protoze NIC potrebuje jenom overeny podpis na prevodnim papiru obou stran :) A ta tvoje je zrejme vice nez legit..


Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #6 kdy: 25. 03. 2022, 17:25:19 »
1) Nacionále nejsou iniciály.
2) Iniciály nejsou nacionále.

Teoreticky jde o jednu vadu, ale považoval jsem ji za tak významnou, že jsem ji uvedl hned dvakrát.


Jestli tam mas svoje incialy, neni nic jednodussi nez nechat prevest vlastnictvi domeny na kamarada, protoze NIC potrebuje jenom overeny podpis na prevodnim papiru obou stran :) A ta tvoje je zrejme vice nez legit..

Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #7 kdy: 26. 03. 2022, 11:17:02 »
A co to tedy je?

Viděl jsem ještě tvar iniciále(?) a nacionály(/). Nedělám si srandu, fakt to první jsrm četl v druhém pádu. Co z to co znamena a jaký je první pád?

(Do toho (/)druhého není potřeba zabrušovat, zeptám se Pitomia)
« Poslední změna: 26. 03. 2022, 11:19:03 od mikesznovu »


Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #9 kdy: 26. 03. 2022, 15:46:14 »
Jestli tam mas svoje incialy, neni nic jednodussi nez nechat prevest vlastnictvi domeny na kamarada, protoze NIC potrebuje jenom overeny podpis na prevodnim papiru obou stran :) A ta tvoje je zrejme vice nez legit..

Tím se ale fakticky přihlásíš k vlastnictví a bude se ti pak mnohem hůře dokazovat, že nemáš nic společného s tím, co na té doméně běželo předtím, než jsi ji někam převedl.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #10 kdy: 26. 03. 2022, 20:27:24 »
Tak hlavne udelat prevod domeny, kterou nevlastnite, je podvod.

mhepp

  • ***
  • 122
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #11 kdy: 28. 03. 2022, 13:14:05 »
Tak hlavne udelat prevod domeny, kterou nevlastnite, je podvod.

A registrovat doménu na nic netušící osobu podvod není? Nezapomeň, že formálně vlastníkem té domény je.

Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #12 kdy: 28. 03. 2022, 16:17:31 »
Tak hlavne udelat prevod domeny, kterou nevlastnite, je podvod.

Pokud je u domény uveden jako vlastník, tak ji vlastní. Jak jinak byste chtěl evidovat vlastnictví?

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #13 kdy: 28. 03. 2022, 22:14:19 »
Skutkova podstata podvodu je: Kdo sebe nebo jiného obohatí tím, že uvede někoho v omyl, využije něčího omylu nebo zamlčí podstatné skutečnosti, a způsobí tak na cizím majetku škodu nikoli nepatrnou.

Popasujte se s tim nejak sami co komu pasuje do jeho vnimani reality. To ze je v nejakem registru u nejakeho majetku zapsano moje jmeno rozhodne nemusi zakladat vlastnicke pravo.

Domena zapsana na nic netusici osobu muze byt podvod, ale i neco jineho.

Re:Registrace domény kradenou identitou
« Odpověď #14 kdy: 29. 03. 2022, 10:24:47 »
Kde není žalobce, není ani soudce.