Navíjecí buben pro síťový kabel

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #30 kdy: 16. 03. 2022, 18:04:44 »
pokud integrovana wifi nestaci da se koupit mktik a napajet z usb. kdyz si naladis 2 proti sobe tak by to mohlo fungovat? pochybuju ze mas zarvany cely 5Ghz pasmo.. ale na bezdrat spoje tu bude stopro nekdo povolanejsi. zoufala situace chce zoufale reseni :)
Pokud větší rychlost neumí notebook, dá se to vyřešit externím klientem (je jedno, zda zapojujete síťový kabel nebo USB), pokud něco neumí AP, dá se to řešit novým AP.

Rušení řeší směrové antény, ale nevím, zda jsou k dispozici antény s tak malým výkonem, aby se na takovouhle vzdálenost nepřebudily.


Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #31 kdy: 17. 03. 2022, 09:19:51 »
Osobně bych rozhodně šel cestou vyladění bezdrátu. Mikrotik AP a klient a poladit frekvence. Pokud ne a trváte na navíjení kabelu tak si můžete na 3D tiskárně pomoct sám: https://www.prusaprinters.org/cs/prints/126984-retracting-cable-organizer-v10

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #32 kdy: 17. 03. 2022, 09:26:38 »
Ještě ho v těch nesmyslech podporuj...

armyk

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #33 kdy: 17. 03. 2022, 14:16:35 »
Jedine reseni je proste rozume vest kabel... Idealne nejaka lista, kdyz to neni ve zdi... Nejakej buben atp. jsou nesmysly...

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #34 kdy: 17. 03. 2022, 15:58:59 »
Jedine reseni je proste rozume vest kabel... Idealne nejaka lista, kdyz to neni ve zdi... Nejakej buben atp. jsou nesmysly...
Blby je ze vetsina lidi si predstavuje pod listou ty hnusny bily/bezovy plasty model A. Ve skutecnosti je jich hromada barev a tvaru.

Kdyz jsem jeste bydlel v panelaku listy mely stejnou barvu jako plovoucka nebo oblozky u dveri. Nikdo nepoznal ze jsou dute a vede v nich kabel. Vypadalo to jako kdyz je to soucast podlahy. Bezne se podlahy temito listami stejne obkladaji i pokud v nich nic nevede kvuli ucpani skvir nebo uklidu.


Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #35 kdy: 17. 03. 2022, 17:03:04 »
Rohovejma lištama se nedostanete doprostřed místnosti... a nějaká přechodová lišta taky padá, protože závodní dráha...

takže opravdu jedině po stropě...

Logik

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #36 kdy: 17. 03. 2022, 17:12:16 »
Citace
Rohovejma lištama se nedostanete doprostřed místnosti...
Samozřejmě, že doprostřed místnosti k přesouvajícímu se stolu to chce kombinovat drát lištou do rozumného místa + AP pro pokrytí daný místnosti.

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #37 kdy: 17. 03. 2022, 19:02:16 »
Když je WiFi router 3 metry od toho stolu, tak je úplná pitomost do toho tahat nějaký AP. Spíš to chce pořídit router s 802.11ax (WiFi 6) a do notebooku klienta ax do USB.


Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #39 kdy: 17. 03. 2022, 20:18:34 »
Max. délka 2,5 metru, což bude asi málo.

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #40 kdy: 17. 03. 2022, 23:41:57 »
Když je WiFi router 3 metry od toho stolu, tak je úplná pitomost do toho tahat nějaký AP. Spíš to chce pořídit router s 802.11ax (WiFi 6) a do notebooku klienta ax do USB.
AP je zkratka z Access Point a je to centrální přístupový bod WiFi, ke kterému se připojují klienti (dalo by se to připodobnit k serveru). Když máte „router s WiFi“, znamená to, že to AP je integrované už v tom routeru.

WiFi klient bez AP by vám byl k ničemu, potřebujete k němu tu protistranu, kam se připojíte – což je právě AP.

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #41 kdy: 18. 03. 2022, 07:17:03 »
Sice chápu, že ses potřeboval zase vytrollit a honit posty v domnění, že čím víc příspěvků, tím víc Adidas, ale AP opravdu není totéž, co router s WiFi. AP se rozumí samostatné WiFi zařízení bez routování.

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #42 kdy: 18. 03. 2022, 10:37:53 »
Takze si to shrnme. Evidentne nemas vhodne prostory pro praci a ocekavas ze pracovat budes moci u bezneho stolu ktery si presouvas dle potreby. Zcela hloupe i od steny kde by byly rozvody. Dale potrebujes sve nevhodne prostory pro praci z domova obcas prizpusobit praci. Asi jako kdybych pracoval z postele nebo stolku v kuchyni a nadaval na to ze k nemu nemam kabel. Problem neni kabel ani polozeni ke stene. Problem je hlubsi a to je ze nemas prostor vhodne prizpusobeny k praci.Proto se vztekas a resis docasne veci misto systemoveho reseni. Ono neni jen tak nahoda ze pokud nemas dvojtou podlahu nebo stropni rozvody tak se pracovni mista prirazi ke stenam. Proc asi?
Ehm, takže popořadě.
Uznávám, že jedna z chyb, které jsem udělal, bylo položení dotazu na rootu v kombinaci s očekáváním, že na rozdíl od fór typu "živě" tady nenarazím na příspěvky od trolů, zneuznaných stavebních géniú a osob typu "všude jsem byl a všecko znám".

Další moje chyba bylo vágní zadání, kde na začátku chyběl naprosto přesný popis situace, který by vylučoval (nebo alespoň minimalizoval) možnost zavádějících odpovědí a rad. Ale tak nějak jsem počítal, že se "probere" během diskuze.

Ano, uznávám že jsem byl naštvaný, když mě nějakej jouda (co viděl podlahu jen na obrázku) začne poučovat jak pod ní mám vést kabel... (a to že to nedává smysl ani logicky ho vůbec nenapadlo).

Ad. prostory pro práci - už v zadání jsme psal "občas pracujeme", tzn. když já nebo manželka nejsme ve své práci (kde máme normální pracovny). Ale ani tady se nám nepracuje špatně, jediná výtka byl ten problém s nedostatečnou přenosvou rychlostí. A na rovinu říkám, že i ten by šel easy vyřešit, kdybych byl pečlivý a vždy po každé takovéto pracovní seanci kabel jednoduše smotal, spojil a dal ho do skříňky pod router. Ale jsem línej ajťák a říkal jsem si, jestli někdo neví o nějakém méně pracném řešení.

A to, že takové skutečně  existuje, mě přesvědčili k3dAR a nold.
Ačkoliv dal k3dAR za příspěvek smajlíka (a na první pohled to vypadá bizarně), to co mi navrhl funguje k mé plné spokojenosti - natažení a "úklid" kabelu řádově v sekundách a v rámci úvodního testu zhruba 480 mbit up a 440 mbit down. https://www.imgup.cz/images/2022/03/18/test--rychlost.jpg - tedy zhruba čtyřnásobek toho co dostanu přes bezdrát.
+ zároveň mám ještě jako backup objednáno to přípojné místo, co posílal nold.

Každopádně ale děkuji všem za nápady a snahu pomoci...
« Poslední změna: 18. 03. 2022, 10:40:59 od Pejtl6 »

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #43 kdy: 18. 03. 2022, 10:41:44 »
uff, prohodil jsem v popisu up a down, ale to asi nevadí...  :)
« Poslední změna: 18. 03. 2022, 10:46:53 od Pejtl6 »

Re:Navíjecí buben pro síťový kabel
« Odpověď #44 kdy: 18. 03. 2022, 22:06:44 »
Sice chápu, že ses potřeboval zase vytrollit a honit posty v domnění, že čím víc příspěvků, tím víc Adidas
Pouze uvádím na pravou míru nesmysly ve vašich komentářích, kde se mne snažíte „opravovat“ a „upřesňovat“, přičemž ty vaše „opravy“ a „upřesnění“ jsou víc nepřesné, než moje komentáře.

ale AP opravdu není totéž, co router s WiFi. AP se rozumí samostatné WiFi zařízení bez routování.
Ne, AP není totéž, co router s WiFi. AP je centrální síťový prvek v bezdrátové síti s topologií hvězdy. Router se síťový prvek, který propojuje více sítí a zajišťuje mezi nimi směrování paketů. Switch je síťový prvek, který propojuje zařízení v jedné síti. To, co dnes koupíte v obchodech jako „router“ nebo „WiFi router“ je obvykle v jednom zařízení zkombinovaný router, switch, firewall, WiFi AP a někdy i modem. Což nic nemění na tom, že stále existuje WiFi AP jako síťový prvek, a můžete ho mít implementovaný jako samostatné AP, integrovaný s routerem, modemem, switchem…