Blokace stránek

Blokace stránek
« kdy: 27. 02. 2022, 19:29:17 »
Mohl by mi prosím někdo poradit s blokováním webů na mém počítači a mobilu. Aktuální situace ze mě zase udělala drogově závislého na médiích, a tak jsem začal pracovat na eliminaci v rámcí své duševní pohody, jako při první vlně covidu.

Používám Firefox jak na mobilu (android), tak pc (windows) a našel jsem plug-iny pro blokaci feedu jak linkedinu tak facebooku.

Co teď řeším je blokace iDnes. Naneštěstí na iDnesu občas přes Google najdu články s nějakými informacemi co opravdu hledám, a potřeboval bych zablokovat jen úvodní stránku, ale pokud mi někdo pošle odkaz nebo se na něj prokliknu z Google, chci aby fungoval.

Používám blocksite, který jako jeden z mála má synchronizaci, ale když dám blokaci domény idnes.cz, tak to zablkuje vše, a není tam jednoduché tlačítko na vypnutí. Navíc na mobilu mi nefunguje, i když nějaká verze teoreticky je.

Taky bych potřeboval limitovat nějak čas, třeba i zde na fóru, ani ne na minuty, ale typu podívej se jednou za den, a pak zablokuj.

Jsem bezradný, co jsem si procházel většinu SW, tak to lidi často používají na blokací spíše dětem a studentům (a na to je to primárně určené), nebo mají jakýsi focus mód.

Také řeším nějaký web který by mi dával jen informace co se mě týkají, dřív u coronaviru nám HR posílalo co se nás týká, ocenil bych i něco, klidně i placeného, kde by mi třeba přišlo

- sberbank nefunguje kvůli sankcím
- letový provoz rusko byl pozastaven
- hranice ukrajina uzavřeny

Prostě jen věci úplně odproštěné od všech emocí, jakýsi výpis faktů co k životu potřebuji, a dál byl odstřižen. Poradíte?


Re:Blokace stránek
« Odpověď #1 kdy: 27. 02. 2022, 19:38:30 »
u máš pár hintů:

HC přístup = vypni si data na mobilu. Na net jen na notebooku.

SC odinstluj apky facebooku apod. na to lez jen z prohližeče a u prohlížeče maž cookiesy = to tě donutí pořád vkládat přihl. údaje, umí to opera.

Na hajzl si neber mobil.

Když příjdeš domů odlož mobil hned u botníku.

Začni číst knížky...

Začni běhat, bez mobilu.

A jinak, k životu net vůbec nepotřebuješ, klidně ten FB nebo LI mužes smazat a nic se nestane.
Gréta je nejlepší.

Re:Blokace stránek
« Odpověď #2 kdy: 27. 02. 2022, 19:45:50 »
A jinak, k životu net vůbec nepotřebuješ, klidně ten FB nebo LI mužes smazat a nic se nestane.

Já FC i LI potřebuji, u FC občas dotazy do skupin, messanger, u LI komunikace s recruitery, de fakto tyto sítě bez feedu jsou pro mě v pohodě, co jsem u FB vypnul feed, tak na něm trávím 1 minutu denně.

Co se týká knížek, chci si znovu pořádně pročíst 1984, ještě jsem od Orwella nečetl Farmu Zvířat, teď jsem na Netflixu v "Inventing Anna" viděl doporučení na Dostejovského. Tahle literatura asi nezestárne. A aktuálně mi vše tak trošku nejvíc připomíná Orwella.

Knihkupectví je opět to samé, já už tam ani nechodím, prostě totální junk.

Mobil nechci dávat pryč, je to super nástroj, mám v něm appky na návyky, organizaci času apod. Potřebuji spíše, aby mi technika byla sluhou, než pánem, ale zbavovat se jí zase nechci.

Re:Blokace stránek
« Odpověď #3 kdy: 27. 02. 2022, 22:05:27 »
NIC.CZ alebo NBu to zariadia aj za vas. Dont worry ;)

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Blokace stránek
« Odpověď #4 kdy: 27. 02. 2022, 22:15:54 »
NIC.CZ alebo NBu to zariadia aj za vas. Dont worry ;)

protonmailu se neda uz moc verit, domene cz se uz taky neda moc verit.
kdyz bude chtit clovek web proti usa a nato, tak bude muset mit server v rusku nebo cine a stejne tak naopak.


Re:Blokace stránek
« Odpověď #5 kdy: 27. 02. 2022, 23:11:43 »
« Poslední změna: 27. 02. 2022, 23:16:20 od A.P.Hacker »

Re:Blokace stránek
« Odpověď #6 kdy: 28. 02. 2022, 05:54:45 »
Já vím, že toto není přesně co chceš slyšet ale tak to řeším já,

- alfa-omega je sebekontrola, vše je otázka tvé vůle ( stejně jako jiné závislosti, alkohohol, drogy,sex,cukr, apod.. )
- nepoužívám žádné social-networks, youtube, atd.. a hlavně žádný stupidní bulvár(co/kdo/ským - posledních 25 let neznám ani jména herců, přeci nebudu pamatovat gladiátory co slouží k obveselní tupých mas)
- nemám internet v mobilu ( mobil co aktuálně mám nabíjím 1x za měsíc což je fak husté), používám hlavně k volání
- nepoužívám žádné komunikační/slevové aplikace v mobilu
- browsingu se věnuji max. 0-2 hodiny denně, a hlavně se věnovat věcem v realitě. (najdi si třeba koníčky, rodina, apod.. )

Re:Blokace stránek
« Odpověď #7 kdy: 28. 02. 2022, 06:32:25 »
no furt ta původní otázka zůstáva bez odpovědi  :(

Nějaký SW, který by mi pomohl, nikdo nic?

Re:Blokace stránek
« Odpověď #8 kdy: 28. 02. 2022, 08:39:15 »
no furt ta původní otázka zůstáva bez odpovědi  :(

Nějaký SW, který by mi pomohl, nikdo nic?

můj názor je ten, že na to není potřeba žádná apka. Naopak je potřeba se apek zbavit, jediný co má podle mě smysl je pracovní kalendář. Odložit mobil jak přijdu domů, namísto puštění počítače si jít zaběhat. Pak se umejt najíst, vzít knížku do ruky a pak jít spát (zkontrolovat kalendář co mám ráno v práci). - takhle to docela funguje když člověk příjde vyšťavenej v 7 večer domů z práce a běhá hodinu. Dokonce i puštění televize je imho lepší než se babrat po FB a číst nesmysle na webu. 

Pořídit si hloupej telefon, s tim, že pokud něco urgentního/rodina/atp zavolaj nebo smsku. Víc neřešit. Mejly počkaj do rána.

To je můj osobní názor, všechno z toho jsem vyzkoušel a/nebo používám. včetně toho hloupýho telefonu...

Garantuju, že za pár dnů běhání příznaky závislosti na netu začnou mizet... ;-)
Gréta je nejlepší.