Levné KVM z běžného počítače

Levné KVM z běžného počítače
« kdy: 19. 07. 2011, 15:54:30 »
Zdravím,

sháním radu ohledně řešení ala KVM over IP, ale pomocí levného malého PC s linuxem.

Provozuji z fandovství bezplatný herní server na MS-Windows a nemám k němu fyz. přístup. Tedy mám, ale jen velmi velmi neprakticky. Správu provádím vzdáleně. Počítač je za HW firewallem a přihlašování se na něj provádím přes ssh přímo na windows mašinu (ssh jede pod cygwinem). No a pak si vytuneluju VNC a jsem na lokále pro správu. To vše funguje pěkně, až na jednu věc. MS updaty. Už několikrát za těch několik let co to tak provozuji se mi stalo, že MS update utáhly bez interakce s uživatelem síťové zabezpečení a já se tím pádem nedostal ani na SSH a tím pádem ani na VNC a musel jsem tam jet fyzicky. V tomhle by mi asi nepomohla ani VPN (ale jsem "linuxák" tak na to jdu přes unix tools, o VPN pod MS vím že nějak jde ale nepoužívám a tím neumím).

Takže jsem našel KVM řešení, ale je dost drahé. Nejlevnější jse PCI karta za 5000,- což je dneska asi zbytková cena serveru a takové peníze už nechci dávat jen za zábavu (hlavně jiných), už takhle mě to stojí čas a peníze. Takže mám představu levného PC do 2000,- s linuxem, které by mělo video vstup, mouse a klávesnice propoj z exteru a prostě bych tam měl separé mašinku s distrem na kterém by jelo SSH a uměl bych kvalitně zabezpečit bez obav... Prostě si to "KVM over IP" postavit z low end stroje. Nevíte někdo o nějakém takovém řešení? Nebo jsem zcela mimo mísu a nic takového není? Nejsem v tom kovaný.

Díky za odpověď.
« Poslední změna: 20. 07. 2011, 09:48:13 od Petr Krčmář »


asdfasdf

Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #1 kdy: 19. 07. 2011, 16:35:48 »
A prečo na tú mašinu nenainštaluješ nejaký minimalistický linux a doňho ten windows ako VM?

Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #2 kdy: 19. 07. 2011, 21:45:00 »
To jsem zkousel asi pred 3mi lety kdyz jsem obnovoval HW serveru a byl problem s vykonem a casovym "pingy". Ono kdyz v leteckem bojovem simulatoru je 30 a vic lidi tak jsou jakekoli casove zpozdeni priserne znat. To uz by mozna bylo lepsi pres wine, ale tam se nam tehda nepodarilo rozchodit jeden obsluzny SW. Samotny herni server pod wine jede a stabilne bez vykonostnich problemu, ale bez toho obsluzneho SW ktery ho zviditelnuje hracum pro verejne pripojeni aby nemuseli jit pouze pres IP neni moc platny :(

OndraG

Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #3 kdy: 19. 07. 2011, 23:22:25 »
A co tohle?
Raritan eRIC

2500,- je méně jak 5000,-  ;)

V.

Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #4 kdy: 20. 07. 2011, 07:43:47 »
Neni tu řeč o Il-2 a Hyperlobby?
(Téma pro mne někdy bude asi taky aktuální)


Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #5 kdy: 20. 07. 2011, 08:10:22 »
A co tohle?
Raritan eRIC

Hm, dík, to mě nenapadlo, nepohybuji se v tomhle byznisu a o bazaru serverových věcí mě nenapadlo přemýšlet. To už je cenová relace akceptovatelná. Dík za typ.

Jo jedná se o IL2... pro znalé IL2 komunity asi nemusím tedy víc říkat o jaký server jde  ;)

ludvik

Re: Počítač ala KVM over IP
« Odpověď #6 kdy: 20. 07. 2011, 08:51:50 »
Nebo pouvažuj o upgrade počítače ... a kup si něco, co už KVM má. Třeba boardy od SuperMicro.