Aky sposob aktualizacie ?

Aky sposob aktualizacie ?
« kdy: 17. 02. 2022, 16:16:17 »
Na zaciatok napisem, ze nie som ziadny admin ani nic podobne, ale vo volnych chvilach sa venujem linuxu vseobecne.
Zakladom je virtualne prostredie postavene na Proxmox.
Kedze je to len moj konicek, tak vzdy si vsetko staviam na neplatenych verziach.
Idealne je, ked je vacsina softu aktualna.
Otazka je akym sposobom aktualizovat.
Napr. momentalne bezim na proxmox 6.4-13.
Samozrejme vo Web UI proxmox je pekny button updates -> refresh a upgrade. Nevidim v tom problem, ale nerad by som bol aby po upgrade bolo nieco rozbyte a potom zbytocne problemy.
Z PVE nevidim problem cistej instalacie. Z mojho hladiska tam nie je vela prace. Mam 2 SSD kde pouzijem ZFS mirror, nastavim sietovky atd ...
Taktiez nahodim KVM a LXC zo zalohy.

Ako ale aktualizujete napr. debian ak ste tam vykonali pocas jeho  zivotnosti kopec nastaveni, instalacie daemonov atd ...
Robite pravidelne update/upgrade ?
Ak su niektore balicky mimo apt (alebo rucne kompilovane), aktualizujete ich tiez ?
Prechadzate napr. z debian 10 na debian 11 upgradom, alebo cistou instalaciou?

Je super ze existuju snapshoty, jednoduche zalohovanie LXC, KVM, cize ak sa nieco rozbije, tak sa vrati zaloha.

Cital som nie len na root.cz, ze niektore spolocnosti radsej neaktualizuju aby nieco nedodrbali


z_sk

Re:Aky sposob aktualizacie ?
« Odpověď #1 kdy: 17. 02. 2022, 17:59:00 »
Menil sa zvukový systém (pulseaudio -> PipeWire) a chcelo to po upgrade zásah človeka. Ináč pohoda.