Malý 7" notebook na stálé nošení

k3dAR

  • *****
  • 2 838
  • porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #15 kdy: 17. 02. 2022, 13:24:37 »
O Toshiba AC100 jsem take uvazoval. Ale bojim, se jestli na tom pojede RDP. Treba na Asus eee s Atomem N270 se hrozne seka.
Ma hrozne maly rozliseni. Tomu bych se radeji vyhnul.
RDP sem nezkousel, jako muzu ho zapnout, a zkusit Remmina-RDP na W10 ve virtualu, nativni Win nemam :)
Rozliseni ma(ji oba) nizke, tj. neni to na dlouho praci kdy smrskle FullHD na 1024x600 neni ostre no :) nebo na serveru snizit na to same...
Dnes bych urcite sel do neceho 7/8" s FullHD... (pokud bych chtel neco do "kapsy")


crown

  • ****
  • 383
    • Zobrazit profil
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #16 kdy: 17. 02. 2022, 13:30:48 »
Nebo nejaky maly chromebook, treba https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-duet-chromebook-ice-blue-aktivni-stylus-lenovo-d6615292.htm (i kdyz tenhle je zrovna spis tablet plus klavesnice v jednom obalu, podle me nejde drzet jednou rukou a psat)

alex6bbc

  • *****
  • 1 432
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #17 kdy: 17. 02. 2022, 13:42:31 »
Nebo nejaky maly chromebook, treba https://www.alza.cz/lenovo-ideapad-duet-chromebook-ice-blue-aktivni-stylus-lenovo-d6615292.htm (i kdyz tenhle je zrovna spis tablet plus klavesnice v jednom obalu, podle me nejde drzet jednou rukou a psat)

 na chromebooku jde i linux, nove primo nebo croutonem. to bych si klidne vybral.

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #18 kdy: 17. 02. 2022, 15:12:22 »
Kdyz me 10,1" prijde na trvale noseni uz dost. Rad bych 7", nebo 8".
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."



Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #20 kdy: 17. 02. 2022, 18:18:21 »
Teď jsem narazil v jiné diskuzi, že si někdo pořídil toto:
https://www.1netbook.com/one-netbook-a1/

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #21 kdy: 17. 02. 2022, 19:42:02 »
Zařízení jsou to super - jen ty ceny jsou ukrutný :-( Tablet podobných parametrů stojí pár stovek, ale jakmile to dostane USBcko a síťovku, jde cena raketově nahoru. Za cenu one-netbook-a1 kupuju nový thinkpad t14 s mezinárodní zárukou a trochu jinou předpokládanou životností i použitelností. Přijde mi to trochu mimo, pokud člověk denně nevisí na stožáru, nejde to moc brát jako daily worker zařízení...

luvar

  • ***
  • 226
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #22 kdy: 17. 02. 2022, 20:30:13 »
Pinephone s klavesnickou by mozno postacoval... https://pine64.com/product/pinephone-pinephone-pro-keyboard-case/

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #23 kdy: 17. 02. 2022, 21:26:34 »
Ahoj,

potrebuji mit neustale s sebou pocitac. Aktualne mam 14" ThinkPad X1 Carbon Gen6. Na trvale noseni to vsak je velke. Neni problem vaha, ale rozmery 32x22 cm jsou proste moc. Proste nic, co chci tahat v batohu na vylet.
Uvazoval jsem o ThinkPad X1 Nano, ale to je porad 13", temer jako moje 14".

Lakaji mne netbooky/notebooky typu GPD Pocket, ktere maji jen 7", nebo 8" displej.

Zkousel jsem SSH klienta na Androidu, ale neni to pro me pouzitelne. To je tak na nouzove prihlaseni se a restartovani.
Ale narychlo neco naklikat v AWS, nebo pouzivani Ansible to proste nejde.
Navic SW klavesnice je na vetsi praci zlo. A kombinace 7" Android tablet a bluetooth klavesnice se mi neosvedcila. Aby to drzelo pohromade, chce to stojanek a posadit na stul. A ten se uprostred lesa spatne hleda...

U maleho notebooku bych ani tak moc nepotreboval vykon. Premyslim o xRDP, nebo NoMachine NX a vse delat pres vzdalenou plochu.

Mate nekdo s podobnymi pocitaci zkusenost? Jak moc je to (ne)pouzitelne?
A da se to nekde v cesku vyzkouset? Nechce se mi ho objednat ze zahranici a po chvili zjistit, ze mi nevyhovuje...

A sly byste do GPD Pocket, Chuwi MiniBook, nebo neceho uplne jineho?

Nejvice me zajimaji osobni zkusenosti.

https://www.root.cz/clanky/gpd-pocket-sedmipalcovy-notebook-s-ubuntu-ktery-vazi-pul-kila/
https://www.root.cz/zpravicky/gpd-pocket-3-na-indiegogo/
https://gpd.hk/parm
https://gpd.hk/gpdpocket3


Moje osobni zkusenost je , ze to nejlepsi je 12" dell latitude s co nejsilnejsi baterkou a simkou v tele. Rozmer cca 20x30 cm , hmotnost asi kilo.  Cokoli mensiho na seriozni praci je opruz, cokoli vetsiho na celodenni noseni je taky opruz. Kdyz delam delsi dobu na cestach, vozim s sebou nabijecku a dva 15" prenosny monitory - vse s moznosti napajeni z CL zasuvek. Mobil (juicessh, rdclient atd. ) je fajn na rychly zasahy, ale editovat v tom dlouhej konfigurak je fakt zoufalstvi.
« Poslední změna: 17. 02. 2022, 21:29:29 od petrisdiver »

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #24 kdy: 17. 02. 2022, 22:46:10 »
Pinephone s klavesnickou by mozno postacoval... https://pine64.com/product/pinephone-pinephone-pro-keyboard-case/

Nemá touchpad/trackpoint.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #25 kdy: 17. 02. 2022, 22:54:48 »
Moje osobni zkusenost je , ze to nejlepsi je 12" dell latitude s co nejsilnejsi baterkou a simkou v tele. Rozmer cca 20x30 cm , hmotnost asi kilo.  Cokoli mensiho na seriozni praci je opruz, cokoli vetsiho na celodenni noseni je taky opruz. Kdyz delam delsi dobu na cestach, vozim s sebou nabijecku a dva 15" prenosny monitory - vse s moznosti napajeni z CL zasuvek. Mobil (juicessh, rdclient atd. ) je fajn na rychly zasahy, ale editovat v tom dlouhej konfigurak je fakt zoufalstvi.

12" mi přijde dost. To bych mohl pomalu zůstat u ThinkPadu X1C6.

SIM by byl bonus, ale dokázal bych žít s hotspotem na mobilu.

Já to nechci na seriózní práci. Jde mi o různé rychloopravy. Ono ani na tom 14" ThinkPadu X1C6 si neumím představit seriózní práci uprostřed lesa.

Prostě cílem je mít zařízení, o kterém v batohu rozměrově nebudu skoro vědět (14" je moc) a v případě potřeby z toho něco poklikám na webu, nebo upravím v Ansible. Klidně nízký výkon a budu používat RDP/VNC.

Chápu, že cílová skupina není velká, a proto podobný notebook nebude nikdy moc levný. Ale nechci do toho zase dát raketu.
Věci jako RS232 jsou hezké, ale v tomto případě pro mě k ničemu.
"Kdo v zájmu bezpečí obětuje část své svobody, v konečném důsledku přijde o svobodu i svou bezpečnost."

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #26 kdy: 18. 02. 2022, 00:10:57 »

- 12" mi přijde dost. To bych mohl pomalu zůstat u ThinkPadu X1C6.

Jo to jsem se zkousel (14" dell latitude) , a zkousel jsem i eeepc ci jak se to jmenovalo , 10" tablet s BT skladaci klavesnici + BT mysi  a podobny silenosti. Furt sem byl kvuli necemu nakrklej. Co nejlehci bytelna 12" s touchpadem a simkou je za mne ideal. Nic nemuzu zapomenout, nes*eru se s kablikama a parovanim. Baterka na celej den. Proste zapnu a makam.


- SIM by byl bonus, ale dokázal bych žít s hotspotem na mobilu.

To sem taky zkousel , nakonec jsem zjistil , ze nervy a pohodli jsou mi milejsi nez tech par korun co mne simka v ntb stoji. Ale tady souhlas ze dneska hotspot v mobilu je uz pouzitelnej a obcas funkcni wifi je na kazdym rohu. Driv to bylo na palici


- Já to nechci na seriózní práci. Jde mi o různé rychloopravy. Ono ani na tom 14" ThinkPadu X1C6 si neumím představit seriózní práci uprostřed lesa.
-Prostě cílem je mít zařízení, o kterém v batohu rozměrově nebudu skoro vědět (14" je moc) a v případě potřeby z toho něco poklikám na webu, nebo upravím v Ansible. Klidně nízký výkon a budu používat RDP/VNC.
-Chápu, že cílová skupina není velká, a proto podobný notebook nebude nikdy moc levný. Ale nechci do toho zase dát raketu.
-Věci jako RS232 jsou hezké, ale v tomto případě pro mě k ničemu.


Zkus porovnat 10" IdeaPad duet a nejakou 12" vuci tve 14"ce a rozhodni se. Nezapomen uvazovat nad bytelnosti konstrukce , vydrzi , pohodlim pri praci ...  - chces to vsude tahat jak medved kozich. U mne po zkusenostech s ruznejma znackama vyhral nakonec dell latitude a nelituju.

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #27 kdy: 18. 02. 2022, 07:15:38 »
Co surface go2? já s tím jednoho maníka potkal, ale neměli jsme možnost probrat jak se mu s tím pracuje. Měl k tomu nějak obal nebo kryt, takže to drželo jako notebook aniž by to musel přidržovat oběma rukama...

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #28 kdy: 18. 02. 2022, 08:37:26 »
Co surface go2? já s tím jednoho maníka potkal, ale neměli jsme možnost probrat jak se mu s tím pracuje. Měl k tomu nějak obal nebo kryt, takže to drželo jako notebook aniž by to musel přidržovat oběma rukama...

Tyhle kryty s dobrou pověstí (a odpovídající ne úplně nízkou cenou) dělá brydge.

Re:Malý 7" notebook na stálé nošení
« Odpověď #29 kdy: 18. 02. 2022, 10:02:36 »
Osobně na tohle používám iPad Pro 10.9 palce v kombinaci s krytem/klávesnicí Smart Keyboard, případně varianta Magic Keyboard s Touchpadem na pohodlnější RDP. Váhou i rozměrem (pro mne) příjemný kompromis. Fungují mi tam VPNka, RDPčka, SSHčka. Kapesní to není ale v batohu to necítím.