Kterým směrem se vydat od C

Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #105 kdy: 12. 02. 2022, 13:17:46 »
Lisp je krásně čitelný. Jen v něm chybí hromada balastu, která je v ostatních jazycích.
Ale zas to vyvažuje závorkami :)

Tento mýtus šíří ti, kteří Lisp neznají. V Lispu je srovnatelné množství závorek jako v ostatních jazycích.


alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #106 kdy: 12. 02. 2022, 13:26:22 »
Citace
Tento mýtus šíří ti, kteří Lisp neznají. V Lispu je srovnatelné množství závorek jako v ostatních jazycích.

jo tomu bych i veril, asi pujde i o slozene  a hranate zavorky.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #107 kdy: 12. 02. 2022, 13:28:15 »
Lisp je krásně čitelný. Jen v něm chybí hromada balastu, která je v ostatních jazycích.
Ale zas to vyvažuje závorkami :)
Tento mýtus šíří ti, kteří Lisp neznají. V Lispu je srovnatelné množství závorek jako v ostatních jazycích.
Jo, ale jejich prostorová distribuce je dost nevyvážená :)

Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #108 kdy: 12. 02. 2022, 13:54:57 »
A skoro mám chuť slovíčkařit a zeptat se, co přesně je ta "opravdová dědičnost".
To je otázka do pranice :) Dědičností je hodně. Dědičnost rozhraní má kde co, třeba ObjC, Go nebo Rust (všechny tři dokonce vícenásobnou). U konkrétních typů se pak rozlišuje datová a konceptuální, kteréžto jdou v teorii (typů) tak trochu proti sobě. Která je “opravdová”? U multimetod se to komplikuje ještě více. To je jako ptát se, která barva je opravdová, červená, zelená nebo modrá? :)
No právě proto :) Sice bych nevysypal ani polovinu těchhle příkladů, ale stejně mě to praštilo do očí.

Ale možná to bude ta, co nosí kilt a jí haggis :D

Jo, ale jejich prostorová distribuce je dost nevyvážená :)
No ale to, že všechny pravé závorky přijdou na jedno místo, přece výrazně zjednodušuje programátorovi přemýšlení, ne? ;)

BoneFlute

  • *****
  • 1 981
    • Zobrazit profil
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #109 kdy: 12. 02. 2022, 14:50:38 »
Jo, ale jejich prostorová distribuce je dost nevyvážená :)
No ale to, že všechny pravé závorky přijdou na jedno místo, přece výrazně zjednodušuje programátorovi přemýšlení, ne? ;)
Odsazování rules! :)


Kit

  • *****
  • 704
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #110 kdy: 12. 02. 2022, 15:05:30 »
Jo, ale jejich prostorová distribuce je dost nevyvážená :)
No ale to, že všechny pravé závorky přijdou na jedno místo, přece výrazně zjednodušuje programátorovi přemýšlení, ne? ;)
Odsazování rules! :)

V Lispu se normálně osazuje. Pro pravé závorky na samostatných řádcích není důvod.

Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #111 kdy: 12. 02. 2022, 15:56:30 »
Lisp je krásně čitelný. Jen v něm chybí hromada balastu, která je v ostatních jazycích.
Ale zas to vyvažuje závorkami :)

Tento mýtus šíří ti, kteří Lisp neznají. V Lispu je srovnatelné množství závorek jako v ostatních jazycích.

Pokud zrovna někdo nepíše aritmetické nebo logické výrazy, nebo nedejbože (cond) nebo (let)* :-)

* tam to zbytečně přezávorkovali, Clojure to má líp vyřešený

Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #112 kdy: 26. 02. 2022, 18:07:44 »
Citace
Když zná dobře Javu, tak Javu, ne? Zvlášť když neví co chce, do korporátu zapadne bezvadně...

zkus jen odpovedet, z C radeji na Go, nebo radeji na C++17, dik. jako pri hlasovani, losna nebo maznak :-)


C++

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #113 kdy: 28. 02. 2022, 09:24:08 »
ruzne jazyky se tu uz probiraly, ale dotaz ted zni nasledovne.
osoba zna dobre C, Javu a vi i o C++98.
osoba se dale muze vydat cestou zmeny
a soustredit se vice na GOlang nebo C++11, 14, 17.
ja bych doporucil spise GOlang, co vy byste doporucili? s ohledem na rychlost zapracovani se, na jednoduchost, na dostupne pracovni pozice.

A osobe je uplne jedno, co bude kodit? Treba i nejaky bankovni ho...a? Nebo gamesy? Mne osobne treba prijde dulezitejsi, co programuju, nez v cem. Resp domena casto urcuje jazyk.

Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #114 kdy: 28. 02. 2022, 11:57:07 »

A osobe je uplne jedno, co bude kodit? Treba i nejaky bankovni ho...a? Nebo gamesy? Mne osobne treba prijde dulezitejsi, co programuju, nez v cem. Resp domena casto urcuje jazyk.

Jo, tak já to chápal tak, že se ten človíček učí programovat a otázka je, co mu pomůže se rychleji učit, jak věci fungují.

Jinak jasně - člověk, co umí jeden nebo dva jazyky a je ztracenej, když přijde ke třetímu, není programátor.

alex6bbc

  • *****
  • 1 431
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #115 kdy: 28. 02. 2022, 12:18:52 »
Jo, tak já to chápal tak, že se ten človíček učí programovat a otázka je, co mu pomůže se rychleji učit, jak věci fungují.

jo tak jsem ten dotaz myslel, ze nekdo kdo uz umi C ma lehci se naucit Golang nez C++1x.
zajimalo me zda s timhle lidi souhlasi.

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #116 kdy: 28. 02. 2022, 12:20:31 »
člověk, co umí jeden nebo dva jazyky a je ztracenej, když přijde ke třetímu, není programátor.
Co když umí PHP a JS a pak přijde k Haskellu?

Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #117 kdy: 28. 02. 2022, 12:38:24 »
člověk, co umí jeden nebo dva jazyky a je ztracenej, když přijde ke třetímu, není programátor.
Co když umí PHP a JS a pak přijde k Haskellu?

Tak to nevim v tý době jsem uměl C, C++, dva assemblery, pascal a object pascal (bo jak se ten jazyk používaný v delphy menoval), měl základy fortranu, dokonce prologu, asi něco málo z javy a nějakej starší Basic ale tenhle jazyk jsem nezvládl - resp. na papíře to fungovalo (u zkoušky) - v počítači ne :D

Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kterým směrem se vydat od C
« Odpověď #118 kdy: 28. 02. 2022, 15:08:43 »
na papíře to fungovalo (u zkoušky) - v počítači ne :D
Aspoň něco :)