Anketa

Při práci používám display

naležato
46 (86.8%)
na výšku
3 (5.7%)
šikmo
1 (1.9%)
nepoužívám display
3 (5.7%)

Celkem hlasů: 53

Optimalizace Roota pro široké displeje

Optimalizace Roota pro široké displeje
« kdy: 18. 07. 2011, 12:52:21 »
Opravdu je layout tohoto webu provedený optimálně?

Pořád mi ten úzký pás uprostřed celé plochy displeje (mám ff maximalizovaný, třeba kvůli množství tabů) přijde takový ...., no divný.

Viz zde: http://www.root.cz/diskuse/4172/330777/vlakno/

PS:
Citace
... Root zvetšený v prohlížeči akorát na šířku displeje ...
je nekoukatelný ...

« Poslední změna: 18. 07. 2011, 17:07:07 od Petr Krčmář »


Ja

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" web root-u?
« Odpověď #1 kdy: 18. 07. 2011, 13:31:23 »
Ja to mam celkem OK - 1280x800 (notas 15")

Viktor


Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" web root-u?
« Odpověď #3 kdy: 18. 07. 2011, 13:48:03 »
http://img94.imageshack.us/img94/7932/snapshot9m.png
A nějaké hodnocení?
 :)

Moje osobní je, že to je divné mrhání "papírem" ...
(prostě se uscrolluju)

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #4 kdy: 18. 07. 2011, 13:56:19 »
Přesně na totéž jsem se ptal před půl rokem našich designérů a dostal jsem následující odpověď: "Fixní šířku používáme proto, abychom vytvořili rozumnou šířku sazebního sloupce článku pro pohodlné čtení.
Stejně jako knihy mají poněkud úzký sloupec, v novinách a časopisech jsou sloupečky (klidně by mohli sázet text přes celou šířku strany, ale nedělají to, text by se špatně četl), tak i na obrazovce není kvůli dobré čitelnosti vhodné text příliš roztahovat.
Většina zpravodajských webů má fixní šířku, fluidní layouty jsou v menšině."
Tohle je tedy důvod, proč nejsou weby IInfa nekonečně roztahovací.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #5 kdy: 18. 07. 2011, 13:58:12 »
hawran diskuse: Ale zase nemozne dlouhe radky na sirokouhlem displayi se blbe ctou. Abys sis pak nemusel ukazovat prstem, kde zacina radek, abys po cr lf vedel, kde zacit cist.

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #6 kdy: 18. 07. 2011, 14:03:35 »
Existují dvě řešení: rozšíření Readability nebo si v prohlížeči mírně stránku zvětšit (ctrl+dvakrát myším kolečkem nahoru). Používám obě řešení k plné spokojenosti nejen na Rootu.

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #7 kdy: 18. 07. 2011, 14:19:03 »
Existují dvě řešení: rozšíření Readability nebo si v prohlížeči mírně stránku zvětšit (ctrl+dvakrát myším kolečkem nahoru). Používám obě řešení k plné spokojenosti nejen na Rootu.

Hm.
Nicméně díky za tip na to Readabilty, vyzkouším ...

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #8 kdy: 18. 07. 2011, 14:20:40 »
hawran diskuse: Ale zase nemozne dlouhe radky na sirokouhlem displayi se blbe ctou. Abys sis pak nemusel ukazovat prstem, kde zacina radek, abys po cr lf vedel, kde zacit cist.
Tak samořejmě je mi jasné, že při textu od levého kraje k pravému už by se oči něco "najezdily",  ;)
A ukazovat prstem si musím i tak ...

JS

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #9 kdy: 18. 07. 2011, 14:21:20 »
Vyrobci displeju tyto snizuji na vysku a vyrobci webu tyto zuzuji na sirku. Jaka krasna synergie..

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #10 kdy: 18. 07. 2011, 14:38:27 »
To už jsme u kořene problému: širokoúhlé displeje. Ty jsou vhodné jen na sledování filmů, pro řadu dalších činností jsou naopak extrémně nevhodné: prohlížení webu, psaní ve word editoru a podobně.

Hodně lepších displejů má funkci pivot, která umožňuje jednoduše displej odaretovat a otočit o 90°. Snažil jsem se to ukázat několika lidem, ale nikdo z nich to nepoužívá. Přišlo jim to "takové divné". Přitom je to do kancelářských prostor naprosto geniální věc - vidíte toho na displeji mnohem víc.

a02x

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #11 kdy: 18. 07. 2011, 15:26:54 »
To už jsme u kořene problému: širokoúhlé displeje. Ty jsou vhodné jen na sledování filmů, pro řadu dalších činností jsou naopak extrémně nevhodné: prohlížení webu, psaní ve word editoru a podobně.

ale ten , kdo je one-liner protrebuje hodne siroky displej :-)

nhx

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #12 kdy: 18. 07. 2011, 15:55:43 »
Hodně lepších displejů má funkci pivot, která umožňuje jednoduše displej odaretovat a otočit o 90°. Snažil jsem se to ukázat několika lidem, ale nikdo z nich to nepoužívá. Přišlo jim to "takové divné". Přitom je to do kancelářských prostor naprosto geniální věc - vidíte toho na displeji mnohem víc.

To je sice hezké, ale TN displeje mají obvykle mizerný vertikální pozorovací úhel, ze kterého se po otočení stane horizontální. U levných displejů je to tedy prakticky nepoužitelné.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #13 kdy: 18. 07. 2011, 16:27:22 »
Existují dvě řešení: ...nebo si v prohlížeči mírně stránku zvětšit (ctrl+dvakrát myším kolečkem nahoru).

Toz to my, kteri jsme lini sahat na klavesnici po Ctrl, protoze pri valeni na brise u notebooku to je moc prace, mame nainstalovano rozsireni Default FullZoom Level (https://addons.mozilla.org/en-US/firefox/addon/default-fullzoom-level/). Po instalaci si na navigation bar dotahneme ikonu a pak uz nad ni jenom soupnem mys a tocime koleckem. Navic umi vyresetovat zvetseni na 100% a zoomovat budto cele stranky nebo jenom text.

JS

Re: Pro jaké displeje je "optimalizován" Root?
« Odpověď #14 kdy: 18. 07. 2011, 17:08:51 »
Hodně lepších displejů má funkci pivot, která umožňuje jednoduše displej odaretovat a otočit o 90°.

Bohuzel je nemontuji do notebooku. :-(