Robotický vysavač bez cloudu?

JBB

Robotický vysavač bez cloudu?
« kdy: 31. 01. 2022, 11:50:22 »
Ahoj,
existuje vůbec něco takového? Nejen že dobře vysává ale také jde integrovat do Home assistenta a to bez nějakého cloudu kdoví kde ve světě. Nebo třeba alternativní FW?
Celkem dobře po HW stránce vypadají Xiaomi, ale ten cloud...


Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2022, 12:00:28 »
Já jsem pořídil robotický vysavač bez konektivity: iRobot Roomba 606. Není třeba to mít nikam připojené, stejně se to spouští ručně na povel, když se pozvedají židle a udělá se pár podobných operací. Dokoupil jsem k tomu z Alíku dálkový ovladač, aby se s tím dalo někam zajet jako s autíčkem na ovládání a tím to končí. Je to jen vysavač.

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #2 kdy: 31. 01. 2022, 12:38:58 »
Mám Xiaomi, je stejně jako ostatní IoT zařízení na samostatné VLAN a je mi to tak nějak jedno... :)
Jednou jsem ho nastavil v aplikaci, aby jezdil v pondělí, středu a pátek ve dvě odpoledne a už jsem na to 3 roky nesáhnul, když chci ať do nějaký místnosti nejede tak tam zavřu v ten den dveře a je to. Případně když ho chci spustit extra, tak ho zapnu manuálně tlačítkem na něm.
Je fakt, že občas když vyjel najednou se zpomalil internet a i na internetu dohledáš příspěvky, že je tam třeba 20GB přenesených dat od těchto zařízení... kdo ví :) nicméně hoď to takhle na samostatnou WiFi a nemusíš řešit.. chápu, že tě spíš trápí případná funkčnost zařízení za pár let, když skončí podpora... s tím asi nic nenaděláš... 3-5 let to odslouží a pak uvidíš... každý rok co to bude fungovat je bonus :)

Takže kup jaký chceš, hlavně ať má rotační laser, že až s tím jsou konečně použitelné, funkční a efektivní.
« Poslední změna: 31. 01. 2022, 12:40:54 od Molex1 »

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #3 kdy: 31. 01. 2022, 12:44:09 »
Nedelaji, nebo jsou to 'levny a blby sroty' (napr. nase levne 'ceske' Symbo D300B - je to velky asi jako nadobka na antiperle, stoji to asi dve kafe, ale lidi to kupujou a kupodivju jsou spoko)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #4 kdy: 31. 01. 2022, 12:49:01 »
Gréta je nejlepší.


JBB

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #5 kdy: 31. 01. 2022, 14:16:59 »
Mám Xiaomi, je stejně jako ostatní IoT zařízení na samostatné VLAN a je mi to tak nějak jedno... :)
Ale pokud ho chci v HA, tak mě to nepomůže, HA i vysavač jsou připojený kamsi.
Stejně tak bez připojení. Chci to nějak automatizovat.
Nedelaji, nebo jsou to 'levny a blby sroty' (napr. nase levne 'ceske' Symbo D300B - je to velky asi jako nadobka na antiperle, stoji to asi dve kafe, ale lidi to kupujou a kupodivju jsou spoko)
No tak ten s laserem už není zrovna za 2 kafe - 12kKč.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #6 kdy: 31. 01. 2022, 14:39:48 »
Pokud ho chces do HA, tak to jde vzdycky pres oficialni cloud. A hodne stesti, mam svuj S5max v HA a jediny, co to umi, je zapnout a vypnout (+ indikace stavu baterie a nejakych par dalsich informaci, takze celkem neprakticky a od ty doby, co se mi to pak najednou odparovalo, jsem ho radsi odstranil uplne)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Molex1

  • ***
  • 213
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #7 kdy: 31. 01. 2022, 15:31:11 »
Zeptám se k čemu ti bude to připojení k HA ? Jak jsem říkal, mám jednou nastavenou týdenní frekvenci a od tý doby jsem na to 3 roky nesáh - mám klasickej Xiaomi Vaccum - snad první generace s laserem a koupil jsem ho cca za 6K, když chci aby vyjel někdy navíc tak hold na něm zmáčknu jeden knoflík, když odcházím. To samý když chci ať projede jen ložnici (dám ho tam zapnu a zavřu dveře :) ) - jen když chci, ale to co chci aby dělal aniž bych se o to staral (3x v týdnu vysál) - to dělá a nestarám se o něj.

Takže mě by začlenění do HA nic nepřineslo, přílišná složitost povede k tomu, že jakýkoliv problém Ti to celé roz****...
Keep it simple ;)

JBB

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #8 kdy: 31. 01. 2022, 16:44:51 »
jediny, co to umi, je zapnout a vypnout
Tak to je na nic, počítal jsem, že půjde zapnout jednotlivé zóny. A třeba statistika kde bylo kolik smetí. Pak ho tam posílat častěji.
mám jednou nastavenou týdenní frekvenci a od tý doby jsem na to 3 roky nesáh
Tak třeba pevné časy mě nevyhovují, každý den je někdo doma v jinou dobu...
A taky vás baví každou iot ovládat jinou aplikací?
A roz**** se to právě když je to přes cloud, mám zkušenost s myčkou Bosh: po výpadku spojení je obvykle třeba restartovat integraci v HA a nedávno to potřebovalo tvrdý reset myčky... A to jsme ji kupovali s tím, že nevyžaduje cloud a po měsíci změna a už jen přes cloud.
Ostatní ESPhome bez problémů.

Pixe

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #9 kdy: 31. 01. 2022, 16:54:25 »
A taky vás baví každou iot ovládat jinou aplikací?

Mě baví především to, že to vůbec ovládat nemusím - nastavit a zapomenout...

Bugsa

  • ***
  • 105
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #10 kdy: 31. 01. 2022, 16:59:11 »
Já mám Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro+. Bez cloudu to funguje, protože to mám napojené na Home Assistant, takže to je také cesta. Ale pro prvotní připojení je třeba vysavač spárovat s aplikací Mi Home, takže je třeba nějaký ten účet na cloudu.

SB

  • ****
  • 347
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #11 kdy: 31. 01. 2022, 17:00:09 »
A roz**** se to právě když je to přes cloud, mám zkušenost s myčkou Bosh: po výpadku spojení je obvykle třeba restartovat integraci v HA a nedávno to potřebovalo tvrdý reset myčky... A to jsme ji kupovali s tím, že nevyžaduje cloud a po měsíci změna a už jen přes cloud.

Myčka mrakuje? K čemu je to dobré?

Nově vynucování mraku je podstatnou změnou vlastností výrobku, mělo by to jít reklamovat.

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #12 kdy: 31. 01. 2022, 17:14:51 »
Ja mel Carneo 610 a ted mam Hoover RBC050 a oboji bez cloudu a podobnych prasaren. Ovladacem nastavim tydenni program a pak uz na nastaveni vlastne ani nesahnu. Ale nevim jak aktualne, to uz se nic podobneho neda koupit? To abych se bal az mi zdechne, resp. spis baterka nez pristroj.

JBB

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #13 kdy: 31. 01. 2022, 17:28:53 »
Myčka mrakuje? K čemu je to dobré?
Třeba ke spuštění v nízkém tartifu a v době kdy neruší u televize...
Teda né ten mrak, ale integrace do HA. První měsíc to jelo krásně lokálně.
Nově vynucování mraku je podstatnou změnou vlastností výrobku, mělo by to jít reklamovat.
To sice ano, mohli jsme ji vrátit a nemít nic nebo jinou taky s mrakem...
Já mám Xiaomi Mi Vacuum Mop 2 Pro+. Bez cloudu to funguje, protože to mám napojené na Home Assistant, takže to je také cesta. Ale pro prvotní připojení je třeba vysavač spárovat s aplikací Mi Home, takže je třeba nějaký ten účet na cloudu.
Co jsem kde četl, tak bez cloudu ani prt, že to máš v HA ještě neznamená že to jede lokálně. Jak jsi získal token pro HA?
A třeba jak se zadá heslo pro WiFi? Myčka to aspoň má lokálně pomocí BT.

JBB

Re:Robotický vysavač bez cloudu?
« Odpověď #14 kdy: 31. 01. 2022, 17:32:53 »
a ted mam Hoover RBC050 a oboji bez cloudu a podobnych prasaren
Už se neprodává a stejně nic moc hodnocení - vysává to vůbec?  ;)
Ale zas je ultra tenký.