Náhrada za Epsilon Notes pro Android

qelurg

  • ****
  • 373
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Náhrada za Epsilon Notes pro Android
« kdy: 30. 01. 2022, 19:04:26 »
Rád na Androidu používám Epsilon Notes, ale bohužel se od 2018 o něj nikdo nestará a nerozvíjí se, takže hledám náhradu.

Je to zápisník, který používá stromovou strukturu opřenou o filesystem (takže super synchronizace přes dropbox), formát zápisu je markdown + html. Má to pěkná rozšíření, takže v tom jdou dělat tabulky, psát matematické vzorce (mathjax) i hudební noty (abc notace), kódy se zvýrazněnou syntaxí, má to preprocessor, kterým to jde rozšiřovat o vlastní příkazy. Lze z toho tisknout a exportovat to do html či pdf a řadu dalších šikovných věcí. Je to super flexibilní věc na psaní poznámek.  Mám v tom zapsané třeba i grafy v notaci graphvizu. Hlavní nevýhoda je, že to nemá desktopový protějšek, ale protože jedu hlavně na tabletu, tak mi to zas až tak moc nevadí, ale pro větší rozšíření je to asi problém.

Mám v tom zapsány stovky stránek, poměrně dlouhých, plných vzorců a vektorových obrázků, takže bych uvítal něco plus mínus kompatibilního, založené na stejném principu. Ale ať hledám jak hledám, jako by nic podobného neexistovalo. Ale i na ten Epsilon Notes jsem narazil jen náhodou, když jsem před lety pátral, jak mohu na androidu jednoduše zapisovat noty a mít hudební zápisník.

Před tím jsem používal na androidu NoteLynX a ještě před tím ve Windows a Wine TreePAD. To jen aby bylo jasné, jakým směrem se ubírají mé potřeby.
« Poslední změna: 30. 01. 2022, 20:05:30 od Petr Krčmář »


Re:Náhrada za Epsilon Notes pro Android
« Odpověď #1 kdy: 31. 01. 2022, 13:45:14 »
Joplin