Plat/MD rate architekta AWS

Plat/MD rate architekta AWS
« kdy: 28. 01. 2022, 21:57:52 »
Jsem si rikal, co dnes berou v Praze AWS architekti? Podle LinkedInu by po nich mela byt velka shanka, ale v Praze ten pocit nemam

BTW nasel jsem tuhle stranku
https://www.simplilearn.com/average-annual-salary-of-an-aws-solutions-architect-article

dle tabulky nekde uprostred te stranky je prijem senior AWS architekta (10-19 let) 65 000 liber .

Indie je proti Praze levna, dle numbeo je local purchase power  Bangalore (jedno z nejdrazsich v Indii) o 44% vyssi.

takze chudaci seniori v Indii maji 93600 liber?
« Poslední změna: 28. 01. 2022, 22:06:39 od Petr Krčmář »


Re:Plat/MD rate architekta AWS
« Odpověď #1 kdy: 28. 01. 2022, 22:20:07 »
to musim nejak spatne prepocitavat.

Jsem si rikal, co dnes berou v Praze AWS architekti? Podle LinkedInu by po nich mela byt velka shanka, ale v Praze ten pocit nemam

BTW nasel jsem tuhle stranku
https://www.simplilearn.com/average-annual-salary-of-an-aws-solutions-architect-article

dle tabulky nekde uprostred te stranky je prijem senior AWS architekta (10-19 let) 65 000 liber .

Indie je proti Praze levna, dle numbeo je local purchase power  Bangalore (jedno z nejdrazsich v Indii) o 44% vyssi.

takze chudaci seniori v Indii maji 93600 liber?

Re:Plat/MD rate architekta AWS
« Odpověď #2 kdy: 29. 01. 2022, 07:36:23 »
Takhle, samotné AWS (mám na něj certifikaci) je na úrovni Cisco, de fakto to může dělat cvičená opice, a je teď po tom poptávka, ale reálné skilly v tom nejsou.

Myslím, že na velmi slušné peníze si můžeš přijít při kombinaci AWS s různými technologiemi, to už opravdu má málokdo.

AWS + Java třeba 150k+, i když i to získáš na samotné Javě.

Osobně, z mých IT zkušeností, bych se vyvaroval soustředit se na AWS. Ne úplně dobrou zkušenost mám z Cisco, které jsem cca. před 20 lety dělal, vzhledem k tomu, že to nebylo tak těžké se trh během pár let saturoval.

Osobně AWS beru jako jednu z technologií, co se naučíš třeba za rok, a pak jdeš na další a další, prostě celoživotní vzdělávání, a pak po letech jsi pro zaměstnavatele fakt výhra, protože tvůj rozhled v IT a znalost technologií (a tím teď nemyslím, že umíš napsat 3 řádky v PHP a 3 řádky v Javě), je obrovská.

Re:Plat/MD rate architekta AWS
« Odpověď #3 kdy: 29. 01. 2022, 09:27:02 »
Já spíš cítím, že k8s válcuje průmysl. Aws specifické znalosti nejsou moc prodejné.

Re:Plat/MD rate architekta AWS
« Odpověď #4 kdy: 29. 01. 2022, 11:11:30 »
Asi bude těžké se dopracovat k nějaké sumě, protože je to v rozsahu "a kolik bere člověk v IT".
Ten kdo tam dokáže něco rozjet asi nebude brát žádné velké peníze, ten kdo bude vědět co dělá a jaký to má finanční dopad tak bude asi dál. Hlavně by asi měl chápat všechny ty služby co to poskytuje.

Srovnávat cisco nebo kubernetes s cloudem AWS nedává smysl, protože to je jen maličká kostička ve skládance.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci


Re:Plat/MD rate architekta AWS
« Odpověď #5 kdy: 29. 01. 2022, 18:35:26 »
Maly, nevyznamny vzorek: 160kKc, HPP. https://www.cooljobs.eu/cz/azure/26892

Nabidky sluzeb cloudovych platforem jsou obrovske a i kdyz si udelate certifikace, nemuzete byt expert na cele portfolio. Presto v tom v nasledujicich letech bude obrovsky potencial - kdekdo chce do cloudu a k tomu potrebuje znalosti, jak se co v ktere platforme dela, co a jak udelat jde, a hlavne kolik to bude stat.