Java - kniha JDK 7

BoneFlute

 • *****
 • 1 981
  • Zobrazit profil
Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #15 kdy: 28. 01. 2022, 16:58:47 »
Myslim z hladiska narocnosti i moznosti najst si s nim pracu ?

Asi Javascript. Asi zalezi, co chcete delat, jestli chcete delat webove aplikace, nejdriv bych se naucil frontend.

Javascript je pro lidi od webu. Myslím si, že to není úplně dobrá věc do začátku. Optikou strojního inženýra.


mikrom

 • ****
 • 259
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #16 kdy: 28. 01. 2022, 17:57:57 »
Som strojny inzinier, odbor automatizacia. Kvoli cestovaniu by som sa vsak rad rekvalifikoval na programatora v IT. Ma to vobec zmysel ? Mam sancu sa ako strojar zamestnat v IT sektore ?
Ktory programovaci jazyk je pre mna najschodnejsi ? Myslim z hladiska narocnosti i moznosti najst si s nim pracu ?
Mohol by si upresnit v com si uz doteraz programoval ?

Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #17 kdy: 28. 01. 2022, 18:32:24 »
Pocas mojich studijnych rokov(gymnazium a univerzita) som narazil na Pascal, Delphi a Ccko. Prve dva vsak velmi povrchne. Ccku som sa venoval doslednejsie. Kupil som si velmi dobru dvojdielnu ucebnicu Pavla Herouta. Minimalne prvy diel som poctivo presiel, pochopil. Bavilo ma to. Ale nemam za sebou ziadnu hlbsiu prax ci projekt.
Uz ale ubehlo od toho mnoho rokov, tak som vacsinu zabudol.
Ako automatizer mam skusenosti s ladder logic v systeme Simatic STEP 7 ci TIA portal, ale to je programovanie o niecom inom.

Ostatnym dakujem za podnetne informacie. Zacinam to vidiet jasnejsie. Webom by som sa radsej vyhol a skusil to "technickejsie" programovanie. :D

Idris

 • *****
 • 2 286
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #18 kdy: 28. 01. 2022, 19:14:21 »
Ccku som sa venoval doslednejsie. Kupil som si velmi dobru dvojdielnu ucebnicu Pavla Herouta. Minimalne prvy diel som poctivo presiel, pochopil. Bavilo ma to.
To je pozitivní. Začít Javou není špatný nápad, jakákoliv kniha pro začátečníky dá nutný základ (ty výše zmíněné servlety, GUI v Javě apod. je ale skutečně dobré přeskočit). Přeji hodně úspěchů.

Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #19 kdy: 28. 01. 2022, 19:20:19 »
Doporučil bych ti Python a C#/.NET, protože oboje se používají i jako jazyky pro programování pluginů/skriptování v mnoha aplikacích (Blender, Unity, Maya3D a mnoho dalších). Nicméně v obou najdeš uplatnění i kdekoliv jinde. Lidí,co  mají i jiné znalosti než jen IT, je dnes hodně třeba. Programování na té úrovni, na které to lidi běžně dělají ve firmách, se vždy dá naučit, ale doménové znalosti jsou k nezaplacení.
« Poslední změna: 28. 01. 2022, 19:22:42 od uetoyo »


Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #20 kdy: 28. 01. 2022, 19:45:16 »
Java není pro začátek špatný jazyk, protože jednak je široce používaný, takže snadno najdete práci, zároveň se v ní dá programovat široká škála aplikací – vedle serverů (a webových aplikací) také mobilní aplikace, ale i desktopové aplikace. Za druhé, ten jazyk a jeho SDK není špatně navržené, takže nezískáte špatné návyky.

Z tohohle důvodu bych se třeba na začátku nepouštěl do JavaScriptu, protože ten je sice také hodně používaný, ale jeho správné používání není jednoduché – takže je snadné získat špatné návyky. Navíc dnes je mnoho způsobů, jak programovat v JavaScriptu, což bude pro začátečníka matoucí.

Idris

 • *****
 • 2 286
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #21 kdy: 28. 01. 2022, 20:46:28 »
Z tohohle důvodu bych se třeba na začátku nepouštěl do JavaScriptu, protože ten je sice také hodně používaný, ale jeho správné používání není jednoduché – takže je snadné získat špatné návyky.
Přesně tohle mě taky napadlo, ale nechtěl jsem začínat flamewar.

Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #22 kdy: 28. 01. 2022, 21:29:48 »
Z tohohle důvodu bych se třeba na začátku nepouštěl do JavaScriptu, protože ten je sice také hodně používaný, ale jeho správné používání není jednoduché – takže je snadné získat špatné návyky.
Přesně tohle mě taky napadlo, ale nechtěl jsem začínat flamewar.
Já doufám, že jsem flamewar nezačal :-) Určitě nechci, aby to vyznělo, že je JavaScript špatný. Spousta lidí na něj nadává, ale v drtivé většině případů je to proto, že mu nerozumí. Takže za mne JavaScript není špatný jazyk (i když má své stinné stránky), ale je těžké se ho naučit správně, zejména pokud se ho někdo učí sám a je v programování začátečník.

Učil jsem JavaScript i jako první programovací jazyk, ale příprava osnovy takového kurzu je procházka minovým polem, kdy je potřeba pečlivě vybírat, co, v jakém pořadí a hlavně jak přesně říkat, aby to nevedlo ke špatným návykům. Pokud se někdo učí sám, nemá tenhle předvýběr od lektora a tím pádem je snadné naučit se něco špatně.

V tomhle mi připadá Java (a asi i Pascal, ale ten se asi dnes málokdo bude učit aby se jím živil) docela výjimečná, že i při samostudiu není moc co zkazit, to by musel člověk narazit na vyloženě špatné materiály. Maximálně se naučí nějakou technologii, o které se pak dozví, že už se nepoužívá (třeba ty applety). Řekl bych, že třeba i Python nebo C# jsou na tom o stupeň hůř, že je tam snazší při samostudiu získat špatný návyk.

Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #23 kdy: 29. 01. 2022, 00:48:29 »
Řekl bych, že třeba i Python nebo C# jsou na tom o stupeň hůř, že je tam snazší při samostudiu získat špatný návyk.

S tím souhlasím. Když nepočítám C, tak moje cesta (mainstreamem) byl Java, pak Python a C# (ale jen krátce). Zpětně Javy vůbec nelituji, protože tam je aspoň nějaký standard.   

Re:Java - kniha JDK 7
« Odpověď #24 kdy: 29. 01. 2022, 05:54:23 »
Vidim, ze mate niektori pochybnosti o JAVE. Mohli by ste to prosim trochu rozpisat ? Preco ano ci nie. A popripade ktory programovaci jazyk ano ?

Java je skvělý jazyk má nejrosáhlejší výchozí API, knihovny(frameworky), obrovské množství zdrojů : tutoriály, knihy, návody. ALE pro konvenční obory moc uplatnění nemá a moc se nepoužívá. Výběr vhodného jazyka se pro tebe odvíjí co vlastně chceš dělat. Pokud chceš hodit strojařinu přes palubu pak jdi do Javy, C#, Python či nějakého web jazyka viz. zminovaný javascript,php, apod.. Pokud se chceš držet kombinace strojařina+IT, pak C,C++,C# . Musíš si udělat průzkum firem protože v ČR i SR je takových firem jako šafránu, jestli vůbec jsou a prohlédnout si jaké pozice vypisují a těm se přizpůsobit. Protože různé FEM solvery (tam se valí Cuda, Fortran + dokonale ovládat pružnost a plasticitu, lineární a nelineární postupy, a stejně tam tak 10-15 let budeš padawan) či CAD 2D či 3D, fakt v Javě či Pythonu nejsou.