Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« kdy: 24. 01. 2022, 14:00:22 »
Vedeli by ste pomoct s vyberom jednej z tychto stoliciek? Skusal som obe a sedelo sa prijemne na oboch. Ta Therapia je vyslovene ergonomicka stolicka ale steelcase stolicky su tiez zname ako kvalitne na dlhodobe sedenie. Zaujimali by ma skusenosti niekoho na jednu alebo druhu znacku. Dakujem

PS:
skusal som aj stolicku od RIM. na internete sa mi zdala kvalitna. po odskusani by som tu cenu za nu nikdy nedal.
« Poslední změna: 24. 01. 2022, 16:17:14 od Petr Krčmář »


Re:Stolicka Therapia Sense alebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #1 kdy: 24. 01. 2022, 14:43:32 »
jsem se ucastnil nekolika diskusi kdyz jsem delal resersi.

Therapia mela hodne pozitivnich feedbacku. nicmene ohledne vydrze to fakt nevypada jako nejaky zazrak. to je treba pricist k celkovym nakladum.

ja se rozhodl pro steel case, ale dostupnost byla nula (kategorie 6-8 tydnu), tak jsem sel do Herman Miller zidle. Ted mne to trochu mrzi, podle mne nejlepsi pomer vykon maji skutecny ty Steelcase.

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #2 kdy: 24. 01. 2022, 16:45:39 »
Za sebe můžu doporučit Steelcase Please (snad jen trochu škoda, že jsem si ji objednal bez hlavové opěrky, ale to záleží na preferencích). Od Herman Miller jsme kdysi v práci židle zkoušeli - jen si na ně chvilku sednout - a žádná mě ani zdaleka neoslovila. Pak jsme nafasovali od nich Mirra 2 a ta židle mě celkem slušně štvala, naštěstí se dala po nějakém brblání vyměnit za zmíněnou Steelcase. A to jsem nebyl zdaleka sám, hodně si stěžovali hlavně kolegové větších rozměrů, pro které byla úzká nebo je opěrka okrajem tlačila do zad.

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #3 kdy: 24. 01. 2022, 16:51:48 »
Vedeli by ste pomoct s vyberom jednej z tychto stoliciek? Skusal som obe a sedelo sa prijemne na oboch. Ta Therapia je vyslovene ergonomicka stolicka ale steelcase stolicky su tiez zname ako kvalitne na dlhodobe sedenie. Zaujimali by ma skusenosti niekoho na jednu alebo druhu znacku. Dakujem

PS:
skusal som aj stolicku od RIM. na internete sa mi zdala kvalitna. po odskusani by som tu cenu za nu nikdy nedal.
Jak uz jsem psal v jinych zidlovych diskusich.

Zidle Focus od RIMu mam nekolik let v nekolika kusech, reklamoval jsem 1x jednu blbost.

Par kusu mam cca 8 let, je citit, ze jsou osezenejsi nez nove, ale zadna hruza. Pouzivaji se denne 8 hodin pri praci. Dalsich cca 25 kusu mame neco mezi 1 - 5 lety a zadny problem.

Ja jsem naopak s vydrzi RIMu velmi spokojen.

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #4 kdy: 25. 01. 2022, 10:24:22 »
no bol som vyskusat v showroome tu RIM a neviem si predstavit dat za nu 500e bez DPH. ta kvalita nebola presvedciva


Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #5 kdy: 25. 01. 2022, 10:38:30 »
Ahoj, zhruba 3 mesice mam doma posledni generaci cerne Therapia Sense LSV (hubena a vysoka postava) HX50/CX19 (polyesterova latka na potah, neklouzava kuze na bocich) a ve zkratce: velka spokojenost!

Pokud jsi uz byl ve showroomu (ja byl v Praze v tom nejvetsim, kousek od Sazka areny), nechal sis ji spravne nastavit podle postavy, zkusil jsi nekolik alternativ a ty co ti vyhovovaly se ti vejdou do rozpoctu, tak neres a vem co mas dostupne.

Posledni generace Sense uz nema ten problematickej aretacni sroub na zadech co se casem povoloval (naopak pozor na nej u vyhodnych akci na doprodej Therapii z predchozi generace). Sense naopak ma nastavitelny uhel sklopeni sedaku -- pro mne to byl rozhodujici faktor, nejdriv jsem zkousel prostredni polohu a ted jsem presel na nejvetsi naklopeni dopredu.

Pokud resis ergonomii, zvaz jeste dokoupeni polohovatelneho stolu -- zejmena pokud mas nestandardni vysku. Spravnym nastavenim zidle se ti muze snadno stat, ze to co je ergonomicky spatne je najednou stul...

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #6 kdy: 25. 01. 2022, 11:04:20 »
polohovatelny stol uz mam. kupil som si podnoz do tvaru pismena L, dal vyrezat dosku. Celkovo cena 800e. A je to fakt super. Tak uz len stolicku vybrat. Zaujali ma naozaj obe, aj Therapia Sense aj Please AIR. Cenovo vychadzaju obe okolo 700e bez dph

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #7 kdy: 25. 01. 2022, 14:51:44 »
Bohuzel, u Therapia Body mi odesla po 4 letech podruhe mechanika - zasekla se aretace sklapeni operky a to ve velmi nepohodlne pozici... Uz jsem tuto zavadu pred 2 lety reklamoval, pristup vyrobce byl velmi arogantni, mam dle jejich slov nejvice odolnou mechaniku v nabidce Prowork, ale problem se nyni vyskytnul znova :( Navic prubezne se stale povoluji plastove chranicky u podrucek a jejich calouneni, udajne prava kuze, ktera se ale chova spise jako lacina kozenka, je uz dost opotrebovana. Dalsi problem vzniknul asi pred rokem, dofukovaci bederni operka udrzi tlak vzduchu tak maximalne pul dne :((

U jine Therapia zidle v kancelari, nejakeho starsiho modelu, mne neuveritelne rozciluje, ze nema aretaci vysky operky, neustale se tak povoluje a sjizdi do nejnizssi pozice (absolutne stupidni navrh!)

Zvazuju ted Aeron, doufam, ze by mohl vydrzet vice, nez Therapia...
« Poslední změna: 25. 01. 2022, 14:56:16 od -samuel- »

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #8 kdy: 25. 01. 2022, 15:23:47 »
Aeron je jako tank. Jen nektere lidi tlaci do kostrce (jako opravdu, "my odlisni" sedime trochu vic prisednuti nez design ocekava).

takze jsem koupil embody. I pres zkouseni na prodejne jsem doma zjistil, ze mne vlastne taky v tom miste tlaci.
nejvic mne rozciluji dve veci, kterych jsem si byl vedom a rozhodl se je akceptovat.
1/ Neumi to zaklon do poleze, ktery je dobry pro filmy ci cteni. takze si docasne presedam do staryho kresla.
2/ Proste nema to snadno vymenitelny a pratelny potahy (ci neuspinitelny jako Aeron). impregnace/"nanonastrik" je pohadka pro duchem slabsi. Stellcase se s jistou namahou ty potahy sundat daji. Podle mne je ovsem Therapia ste mnohem horsi.

Nicmene mne (mozna diky Embody) prestala bolet zada, a proto jsem  prece do draheho kresla sel. (na vzhled sere pes).

JurajP

  • ****
  • 326
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #9 kdy: 25. 01. 2022, 15:50:54 »
vychadza mi to teda na steelcase Please. Ta nafukovacia bedrova opierka, tiez som rozmyslal, kolko to vydrzi nafuknute po par rokoch. Zjavne to ma slabiny.

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #10 kdy: 25. 01. 2022, 16:28:33 »
https://www.qo.cz/katalog//bazar-nabytku/nabytek-steelcasezidle-please-141221/produkt/kancelarska-zidle-steelcase-please-cerna

ale nic o tom bazaru nevim. jen si tam asi jednu koupim pro syna

vychadza mi to teda na steelcase Please. Ta nafukovacia bedrova opierka, tiez som rozmyslal, kolko to vydrzi nafuknute po par rokoch. Zjavne to ma slabiny.

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #11 kdy: 25. 01. 2022, 18:42:35 »
2/ Proste nema to snadno vymenitelny a pratelny potahy (ci neuspinitelny jako Aeron). impregnace/"nanonastrik" je pohadka pro duchem slabsi. Stellcase se s jistou namahou ty potahy sundat daji. Podle mne je ovsem Therapia ste mnohem horsi.

Toto je prirozene problem take u Therapia, nabizeli jakesi dodatecne povlaky, ktere se daji sundat a prat, ale vypadaly extra odpudive. Asi neco jako kdyby jste se po 2 hodinovem kurzu siti pokusil neco podobneho spichnout sam pro Embody, z latky po prababicce.
V podstate mne mrzi tento hate na Therapia, rad bych podporoval ceske firmy, ale kvalita a jednani mne opravdu zklamaly :( Ergonomicky jsou dobre.


Jaky je dobry showroom HermanMiller v praze, kde lze vyzkouset Aeron a Embody?

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #12 kdy: 25. 01. 2022, 19:33:37 »
Bohuzel, u Therapia Body mi odesla po 4 letech podruhe mechanika - zasekla se aretace sklapeni operky a to ve velmi nepohodlne pozici... Uz jsem tuto zavadu pred 2 lety reklamoval, pristup vyrobce byl velmi arogantni, mam dle jejich slov nejvice odolnou mechaniku v nabidce Prowork, ale problem se nyni vyskytnul znova :( Navic prubezne se stale povoluji plastove chranicky u podrucek a jejich calouneni, udajne prava kuze, ktera se ale chova spise jako lacina kozenka, je uz dost opotrebovana. Dalsi problem vzniknul asi pred rokem, dofukovaci bederni operka udrzi tlak vzduchu tak maximalne pul dne :((

U jine Therapia zidle v kancelari, nejakeho starsiho modelu, mne neuveritelne rozciluje, ze nema aretaci vysky operky, neustale se tak povoluje a sjizdi do nejnizssi pozice (absolutne stupidni navrh!)

Zvazuju ted Aeron, doufam, ze by mohl vydrzet vice, nez Therapia...

Tak ja mam teprve tyden Therapia Energy+ v celo HX provedeni krom tech pravo-kuzo podrucek, protoze jsem delal v zavodu kde se sily potahy z kozenek i prave kuze pro Mercedes, potvrzuju vyrobci ze je to prava kuze. Co se tyce mechaniky zadove opery ta je na nerezovem platu 7,8mm (mereno vlastni suplerou) a mechanismus je postupny samo-aretacni s malymi kroky az v nejvyssi poloze nedrzi, protoze ta je urcena pro navrat do dolni polohy. Mechanika pod sedakem je sedakem spojena viz foto (vse je kov min. 3mm, krom pacek ktere jsou opouzdrene silnym plastem)
Dodam mam verzi 2XL ...194cm
« Poslední změna: 25. 01. 2022, 19:40:10 od Venda Jetel »

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #13 kdy: 25. 01. 2022, 21:54:10 »
cre8.cz

je tam kontakt.
se docela snazi


2/ Proste nema to snadno vymenitelny a pratelny potahy (ci neuspinitelny jako Aeron). impregnace/"nanonastrik" je pohadka pro duchem slabsi. Stellcase se s jistou namahou ty potahy sundat daji. Podle mne je ovsem Therapia ste mnohem horsi.



Jaky je dobry showroom HermanMiller v praze, kde lze vyzkouset Aeron a Embody?

Re:Židle Therapia Sense nebo Steelcase Please AIR
« Odpověď #14 kdy: 26. 01. 2022, 14:42:11 »
Co se tyce mechaniky zadove opery ta je na nerezovem platu 7,8mm (mereno vlastni suplerou) a mechanismus je postupny samo-aretacni s malymi kroky az v nejvyssi poloze nedrzi, protoze ta je urcena pro navrat do dolni polohy.

Takze ty aktualni modely nemaji aretaci vysky operky?? Muj problem je, ze kvuli vysce svoji osoby to potrebuju mit zafixovane 1-2 kroky od toho nejvyssiho stupne, ze ktereho se to vraci samo uplne dolu... Takze kdyz se na zidli trochu posunu nebo vic opru, operka se timto pohybem posune sama o ty 1-2 kroky nahoru, takze kdyz se prestanu opirat, sjede uplne dolu. Pro mne fakt peklo. Ta moje 2. therapia tohle nedela, protoze ma priplatkovou fixacni packu zezadu operky, ale je na tom videt, ze je to spis afterthought - neni to provedene moc profi, ale funguje to.

Mechanika pod sedakem je sedakem spojena viz foto (vse je kov min. 3mm, krom pacek ktere jsou opouzdrene silnym plastem)

mam jine mechaniky, kazda je jina, odesla zatim jen ta novejsi :(

cre8.cz
je tam kontakt.
se docela snazi

super, diky
« Poslední změna: 26. 01. 2022, 14:49:15 od -samuel- »