VoIP anonymně

qpwoei

VoIP anonymně
« kdy: 16. 07. 2011, 00:10:30 »
Zdravim,
vo VoIP komunikacii sa velmi nevyznam. Rad by som ale vedel, ci existuje nejake VoIP riesenie na anonymne telefonovanie? Potreboval by som vlastne cislo (najlepsie +421 alebo +420) bez toho, aby bolo mozne zistit moju IP adresu a polohu odkial volam. Idealne by bolo, ak by sa dalo pripojit cez Tor alebo aspon obycajne proxy.

S VoIP nemam ziadne skusenosti. Stiahol som si klienta s nazvom Blink, no v nastaveniach nikde nevidim moznost zadat proxy. Existuje pripadne klient, ktory sa dokaze pripojit na SIP (ak som spravne pochopil SIP je TCP protokol pre pripajanie do telefonnej siete) cez proxy?

Dakujem.
« Poslední změna: 18. 07. 2011, 10:23:26 od Petr Krčmář »


Re: VoIP anonymne
« Odpověď #1 kdy: 16. 07. 2011, 01:00:01 »
Přes Tor to neprocpeš, ale když si někde zaplatíš VPN, tak už se to dá (ale pořád tvoji IP bude znát ten poskytovatel VPN). Není nakonec jednodušší si koupit předplacenou kartu?

qpwoei

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #2 kdy: 16. 07. 2011, 01:47:58 »
Kde by som tu predplatenu kartu mohol kupit? V Anglicku s tym nebol problem (kartu som kupil hocikde v trafike), na Slovensku to ale podla mojich informacii mozne nie je. Kazda SIM karta sa musi pred prvym hovorom overit a aktivovat az potom s nou je mozne volat.

Petr banan.cz

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #3 kdy: 16. 07. 2011, 09:14:00 »
Já si nemůžu pomoct, trochu mi to smrdí, jen se chci zeptat, co vás konkrétně vede k anonymitě?
Toto není flame, ale chci vědět proč tak důsledně lidi vyhledávají anonymitu.

KapitánRUM

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #4 kdy: 16. 07. 2011, 12:12:52 »
Pokud byste chtěl například někomu říkat že je Poslanec nebo Róm, myslím že to není nejvhodnější metoda. Poskytovatel VPN Vás stejně v takovém případě asi nabonzuje.

Já preferuji hezky Česky pár facek přes hubu.


qpwoei

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #5 kdy: 16. 07. 2011, 13:33:18 »
Urcite mi nejde o pachanie nejakej ilegalnej cinnosti. Niektore veci je ale proste lepsie riesit anonymne. Viete teda o nejakom vhodnom a zarucene anonymnom VoIP rieseni?

Vdaka.

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #6 kdy: 16. 07. 2011, 13:39:58 »
Urcite mi nejde o pachanie nejakej ilegalnej cinnosti. Niektore veci je ale proste lepsie riesit anonymne. Viete teda o nejakom vhodnom a zarucene anonymnom VoIP rieseni?
;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D

qpwoei

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #7 kdy: 16. 07. 2011, 13:52:17 »
No co, dnes tu mame anonymne proxy na prezeranie stranok, anonymne diskusie (napr. torchat), anonymnu pocitacovu siet (onion network), anonymny transfer penazi (offline napr. western union, online napr. bitcoin), anonymne zakladanie firiem (offshore), atd. Preco by nemohlo existovat aj anonymne telefonovanie?

Este doplnim, ze pravo na sukromie je zakotvene v Deklaracii ludskych prav a slobod, ako aj v Ustave. Napriek tomu je to v poslednych rokoch jedno z najmenej respektovanych prav obcana ked pod zamienkou boja proti terorizmu alebo organizovanemu zlocinu sleduju pohyb kazdeho z nas na ulici kamerami, hovory su odpocuvane, internet je monitorovany vladnymi organizaciami, atd.

KapitánRUM

Re: VoIP anonymne
« Odpověď #8 kdy: 16. 07. 2011, 16:01:55 »
Nemyslím si, že právo na soukromí znamená moci někam volat nevystopovatelně.