Leetcode, AlgoExpert a podobné

Leetcode, AlgoExpert a podobné
« kdy: 29. 12. 2021, 11:50:50 »
Ahoj,

máte někdo zkušenosti se službami jako je Leetcode, AlgoExpert, SystemsExpert a jim podobné? Rád bych vyzkoušel tyhle typy úloh a problémů a nevím, jestli mají reálný přínos, nebo jen pro ty, co se chystají do FAANG a dalších. Popřípadě jestli máte zkušenosti ještě s nějakou jinou podobnou službou budu rád za každý tip.


Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #1 kdy: 29. 12. 2021, 16:04:59 »
Podle me se reseni nekterych typu algoritmickych uloh bez treningu na podobnych strankach naucit nelze.

Kazdou chvili se i na tomto foru obevi dotaz na nejaky algoritmicky nebo databazovy problem. Projdou low-level programatori s navrhy nejakych mikrooptimalizaci na bity. To by se na Leetcode rychle odnaucili, tam zalezi na asymptoticke slozitosti reseni.

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #2 kdy: 29. 12. 2021, 16:39:34 »
AlgoExpert je placeny, ten bych ignoroval. Na otazky z pohovoru se zameruje treba stratascratch.com


mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #4 kdy: 29. 12. 2021, 18:15:12 »
Rozumim tak nejak tomu, ze se clovek chce naucit programovat efektivne, protoze to v zivote nejspis bude potrebovat.

Tak nejak ale nedokazu pochopit, proc se nekdo "uci na pohovor" (AlgoExpert - The ultimate resource to prepare for coding interviews. - z jejich webu). Jaky to ma smysl?  Clovek se pak dostane do prace, kterou nebude umet delat. Nebo mi neco unika?

Asi to je jine kdyz Google nekoho oslovi (a pak mu spis nabizi co by mohl delat), nez kdyz nekdo posila CVcko do Googlu, tam si asi mohou prehrabovat zajemce vidlemi.

Neni lepsi cesta udelat nejaky zajimavy projekt, ktery naopak nekoho zaujme tak, ze si nekdo z dane firmy rekne "toho musime mit v teamu" ?


Idris

  • *****
  • 2 286
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #5 kdy: 29. 12. 2021, 18:25:35 »
kdyz nekdo posila CVcko do Googlu, tam si asi mohou prehrabovat zajemce vidlemi.
Ale jaké zájemce. Zástupy Indů, Turků a Čechů tam sice posílají životopisy, ale 95% z nich s bídou napíše Fibonacciho čísla ve smyčce. Telefonním screeningem neprojde obrovské množství kandidátů.

anonacct

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #6 kdy: 29. 12. 2021, 20:10:33 »
Já to celkem chápu. I experta může zaskočit nějaká otázka... Já jsem ještě neviděl, aby jeden člověk znal opravdu všechno, většinou jsou lidi specializovaní a prostě neznají některé věci, takže mají zájem o to si projít časté úlohy...

Já měl na interview třeba Collatz conjecture nebo úlohy z graph theory - je lepší být připravený než nepřipravený...

xyz

  • ***
  • 200
    • Zobrazit profil
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #7 kdy: 29. 12. 2021, 22:17:34 »
Já měl na interview třeba Collatz conjecture

A vyresil jsi ji?  ;D

anonacct

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #8 kdy: 29. 12. 2021, 22:31:44 »
A vyresil jsi ji?  ;D

Ha ha, ale udělal jsem interview :)

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #9 kdy: 30. 12. 2021, 06:02:41 »
ale jak se proboha na neco  takoveho muzou ptat?
pri pohovoru na co?

jsem to musel hledat, nez jsem zjistil, ze to znam, jen bez toho nazvu. (ze zakladky a muj 12 let syn z YouTube).
je to cool, ale ma to prakticke pouziti?

L..

  • ****
  • 302
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #10 kdy: 30. 12. 2021, 06:42:39 »
ale jak se proboha na neco  takoveho muzou ptat?
pri pohovoru na co?

Třeba při pohovoru někam, kde je potřeba analytické myšlení. Nejde o to, aby kandidát ten problém vyřešil, ale jak při tom řešení uvažuje.

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #11 kdy: 30. 12. 2021, 14:13:08 »
LeetCode a HackerRank + kniha "Cracking The Coding Interview". Rozhodne to uzitecny je. O smyslu takovych interview se muzeme bavit, ale fakt je, ze 90% lepsich firem takhle kandidaty zkousi (obcas nekdo zada nejakou "domaci ulohu"). Jen tupec napise "tyhle interview jsou hloupe, tak se na to ani nebudu pripravovat". Je to proste fakt.

Ted ke smyslu tohoto typu interview...

V kazdem pripade je potreba na vlastni oci videt, ze kandidat sam je vubec schopen napsat cokoliv v danem programovacim jazyce. Jak jinak to chcete zkouset? "Vyjmenuj nam klicova slova Pythonu"?

Dalsi stage je o tom, jestli kandidat problem sam a rychle pochopi, najde corner-casy a navrhne smysluplne reseni. Vetsinou se kod v prubehu povoru samozrejme nekompiluje, ale syntaxe by mela byt napriklad "C++ like", pokud je to na C++ pozici. Pokud kandidat sice napise pekny kod, ale pouziva var misto auto a List<int> misto std::vector<int>, je evidentni, ze C++ videl z vlaku...

Posledni - a asi nejdulezitejsi vec - je videt, jestli kandidat neni uplny kreten. Zazil jsem kandidata, ktery sice vsechno vedel, napsal super kod, ale vsechno bylo v C a kdyz jsme se zeptali na STL, jeho odpoved byla v duchu: "ja si vsechno radsi pisu sam"...

ale jak se proboha na neco  takoveho muzou ptat?
pri pohovoru na co?

Nevim, proc by se nemohli ptat na Collatz conjecture... Mne se na nejake FinTech pozici ptali na statistiku atd.

jsem to musel hledat, nez jsem zjistil, ze to znam, jen bez toho nazvu. (ze zakladky a muj 12 let syn z YouTube).
je to cool, ale ma to prakticke pouziti?

Co si predstavujes pod "prakticke pouziti"? Slysel jsi nekdy pojem "zakladni vyzkum"?

Neni lepsi cesta udelat nejaky zajimavy projekt, ktery naopak nekoho zaujme tak, ze si nekdo z dane firmy rekne "toho musime mit v teamu" ?

a) jak prokazes, ze jsi jediny autor, pokud je to neco mensiho?
b) kolik normalnich lidi s rodinnou ma cas/energii/napad na to, aby ve volnem case bastili nejakou libku?
c) mozna tak vymyslet dalsi kolo a napsat v JavaScriptu yet another framework asi nebude zadna rocket science, ale v jakemkoliv smysluplnem jazyce to neni - jak se rika u nas na vesnici - "hop na kravu a je tele"

Asi si tu vsichni mysli, ze do Googlu poslou CVcko s odkazem na jejich GitHub s implementaci FizzBuzz v JavaScriptu a Google si sedne na zadek...

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #12 kdy: 30. 12. 2021, 14:54:41 »
Neni lepsi cesta udelat nejaky zajimavy projekt, ktery naopak nekoho zaujme tak, ze si nekdo z dane firmy rekne "toho musime mit v teamu" ?

a) jak prokazes, ze jsi jediny autor, pokud je to neco mensiho?
b) kolik normalnich lidi s rodinnou ma cas/energii/napad na to, aby ve volnem case bastili nejakou libku?
c) mozna tak vymyslet dalsi kolo a napsat v JavaScriptu yet another framework asi nebude zadna rocket science, ale v jakemkoliv smysluplnem jazyce to neni - jak se rika u nas na vesnici - "hop na kravu a je tele"

Asi si tu vsichni mysli, ze do Googlu poslou CVcko s odkazem na jejich GitHub s implementaci FizzBuzz v JavaScriptu a Google si sedne na zadek...

Z me zkusenosti zatim nikdo nijak nezpochybnoval me autorstvi cehokoliv. Prijde mi to uplne ujete hodit svoje jmeno pod cizi kod, ale mozna to nekdo dela. Nemluvil jsem uplne o pripadu kdy clovek posila CV, ale kdy se primo firma ozve, "nechcete u nas pracovat? pojdme si popovidat co muzete delat u nas a co my muzeme nabidnout vam".

Jestli nekdo mate takovou zkusenost a misto jste vzali, nechcete se podelit?

PS: Kdyz programuju, tak je to obvykle v C, STL moc neumim, taky si vsechno naprogramuju radsi sam nebo to prenecham nekomu jinemu. Pohovorem bych tak asi neprosel, ale je mi to nejak jedno.

anonacct

Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #13 kdy: 30. 12. 2021, 17:48:07 »
Na C++ pozici je nutné umět C++, C prostě nestačí, takže vyhodit takového kandidáta je OK.

> Jestli nekdo mate takovou zkusenost a misto jste vzali, nechcete se podelit?

Já to takto měl několikrát, a díky tomu jsem ani nedělal moc pohovorů :) Když se někdo takto ozve, tak takové "interview" je o tom projektu, díky kterému se ozvali, popřípadě o dalších zkušenostech a tak, interview pak už není o tom programovat na whiteboardu a zkoušet, jestli něco umím. Na druhou stranu i na takové interview se připravím.

mhi

  • *****
  • 500
    • Zobrazit profil
Re:Leetcode, AlgoExpert a podobné
« Odpověď #14 kdy: 31. 12. 2021, 11:29:46 »
Mne spis zajimalo co se delo po tom prvnim/druhem kontaktu. Ja jsem se totiz dal nedostal. Akorat mi nabidli nejake alternativni moznosti podle toho kdyz jsem odmitnul to co nabizeli primarne. Dalsi kontakt v delsim casovem odstupu pak uz byl jen jestli se u mne neco nezmenilo.

V zivote jsem zazil neco takoveho 2x od firem kde bych asi ve spravny okamzik rekl OK. Napoprve jsem byl moc mlady s jinymi plany a pak uz moc "usazeny" (dite, dum, apod.).
« Poslední změna: 31. 12. 2021, 11:33:07 od mhi »